La Liga Santander 2021/22

Член од
5 март 2018
Мислења
11.001
Поени од реакции
10.717
Јас сакам. Еве во пакет пиво. :) Премногу форсаш и потценуваш без причина. Колку да е падната Барса не може да падне под трето место, дури и во ваква ситуација. Каква Севиља, какви бакрачи... Тројката на врвот се знае, прашање е само како ќе се подредат.

За синоќа, не знам што толку мудрувате. Нерешено со Билбао во гости не е никаков понижувачки резултат. Со најсилен состав некогаш не победувала Барса таму. Никој не вели дека тимот не е паднат ама дека е на ниво на Билбао или Севиља мало морген тоа.
Не потценувам ништо, едноставно Меси ве носеше на грб изминативе години, без него сте мид тејбл тим, колку и да ве боли вистината е таа.
Едноставно види го составот бе, со Бускетс и Пиќе играте уште, 2021 година. Ја гледам клупата синоќа и не памтам кога имала Барселона толку слаб состав.
Екипите сега ќе ви влегуваат без страв, послободно, го нема најдобриот играч во светот.
Кога играа еднаш со Атлетико, заводи Атлетико и Чоло мукла, никаква реакција, кога го прашаа зошто не се израдува на голот одговорот беше дека го виде Меси како се загрева покрај аут линијата.
Искрено јас не сакам слаба Барселона, следам Ла Лига и сакам конкуренцијата да е во топ форма, ама реалноста е друга.

Единствено нешто шо влева надеж во оваа тажна Барса е Депај, од секогаш го ценам како играч, машина е ама во главата има гости, ќе видиме како ќе истурка до крај.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.957
Поени од реакции
2.568
Не потценувам ништо, едноставно Меси ве носеше на грб изминативе години, без него сте мид тејбл тим, колку и да ве боли вистината е таа.
Едноставно види го составот бе, со Бускетс и Пиќе играте уште, 2021 година. Ја гледам клупата синоќа и не памтам кога имала Барселона толку слаб состав.
Екипите сега ќе ви влегуваат без страв, послободно, го нема најдобриот играч во светот.
Кога играа еднаш со Атлетико, заводи Атлетико и Чоло мукла, никаква реакција, кога го прашаа зошто не се израдува на голот одговорот беше дека го виде Меси како се загрева покрај аут линијата.
Искрено јас не сакам слаба Барселона, следам Ла Лига и сакам конкуренцијата да е во топ форма, ама реалноста е друга.

Единствено нешто шо влева надеж во оваа тажна Барса е Депај, од секогаш го ценам како играч, машина е ама во главата има гости, ќе видиме како ќе истурка до крај.
Збориш за Бускетс и Пиќе, а се надеваш на голови од 35 годишниот Суарез.
Со враќање на Фати и Дембеле ќе бидеме многу поопасни постраните, тоа ни фалеше вчера, Гризман не е за таму, он е за втор напаѓач или позади напаѓачите, така го играше лани втора полусезона и имаше 20гола.
Вчера беше утакмицата кога Куман пак требаше да се врати на 3-5-2.. премногу играа со високи топки, а Гарсија, Алба и Дест се кепци... како и да е ја сум презафоволен со овој резултат.. после репрезентациите да се вратат сите ќе биде многу подобро.

П.С. Ја сакам да се кладам, одбери ти на што.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.001
Поени од реакции
10.717
Збориш за Бускетс и Пиќе, а се надеваш на голови од 35 годишниот Суарез.
Со враќање на Фати и Дембеле ќе бидеме многу поопасни постраните, тоа ни фалеше вчера, Гризман не е за таму, он е за втор напаѓач или позади напаѓачите, така го играше лани втора полусезона и имаше 20гола.
Вчера беше утакмицата кога Куман пак требаше да се врати на 3-5-2.. премногу играа со високи топки, а Гарсија, Алба и Дест се кепци... како и да е ја сум презафоволен со овој резултат.. после репрезентациите да се вратат сите ќе биде многу подобро.

П.С. Ја сакам да се кладам, одбери ти на што.
Кој се надева на Суарез ? Суарез ни легна лани како кец на десетка, се знае уште колку може да игра фудбал Суарез.
Да повтори пола од ланската сезона ќе бидам презадоволна.
Башка споредбата ти нема врска, од Суарез барем видовме ќар, практично ни ја донесе лани титулата, од Бускетс и Пиќе шо видовте изминативе години, освен влечење на терен ?
Факинг Брајтвејт ви го предводи нападот човече, од Нејмар Суарез и Меси стигнавте на Брајтвејт.
Не знам шо се палите толку кога и сами сте свесни дека клубот е во дупка.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.752
Поени од реакции
8.229
Не потценувам ништо, едноставно Меси ве носеше на грб изминативе години, без него сте мид тејбл тим, колку и да ве боли вистината е таа.
Едноставно види го составот бе, со Бускетс и Пиќе играте уште, 2021 година. Ја гледам клупата синоќа и не памтам кога имала Барселона толку слаб состав.
Екипите сега ќе ви влегуваат без страв, послободно, го нема најдобриот играч во светот.
Кога играа еднаш со Атлетико, заводи Атлетико и Чоло мукла, никаква реакција, кога го прашаа зошто не се израдува на голот одговорот беше дека го виде Меси како се загрева покрај аут линијата.
Искрено јас не сакам слаба Барселона, следам Ла Лига и сакам конкуренцијата да е во топ форма, ама реалноста е друга.

Единствено нешто шо влева надеж во оваа тажна Барса е Депај, од секогаш го ценам како играч, машина е ама во главата има гости, ќе видиме како ќе истурка до крај.
Никој не вели дека клубот не е во криза или дека нема да се осети отсуството на најдобриот играч. Затоа и никој не очекува ништо во ЛШ на пример, ниту пак сме кажале дека сигурно освојуваме трофеи.

Ама во ваква конкуренција во Шпанија и паднат квалитет на лигата, Барса никогаш нема да биде мид тејбл тим. Едноставно не е реално. Освен Атлетико и Реал, сите други екипи заостануваат во квалитет и чудо ќе биде ако некој друг се доближи до топ 3.

Тоа дека екипите влегуваат со екстра мотив кога играат против Барса или Реал не е ништо ново, отсекогаш било така. Едно е мотивот и желбата, друго се можностите. Еве до сега Барса играше со две сериозни екипи, Сосиедад и Билбао, и извади 4 бода од можни 6, што воопшто не е лошо.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
9.636
Поени од реакции
13.073
Никој не вели дека клубот не е во криза или дека нема да се осети отсуството на најдобриот играч. Затоа и никој не очекува ништо во ЛШ на пример, ниту пак сме кажале дека сигурно освојуваме трофеи.

Ама во ваква конкуренција во Шпанија и паднат квалитет на лигата, Барса никогаш нема да биде мид тејбл тим. Едноставно не е реално. Освен Атлетико и Реал, сите други екипи заостануваат во квалитет и чудо ќе биде ако некој друг се доближи до топ 3.

Тоа дека екипите влегуваат со екстра мотив кога играат против Барса или Реал не е ништо ново, отсекогаш било така. Едно е мотивот и желбата, друго се можностите. Еве до сега Барса играше со две сериозни екипи, Сосиедад и Билбао, и извади 4 бода од можни 6, што воопшто не е лошо.
Не сум сигурен дали ја гледаше утакмицата вчера или па барем хајлајтси дали гледаше, но ако Барса промаши три зицера, Билбао промаши x2 или x3 од тоа на Барса. Реално требаше да губите вчера, да не беа несмасните и закаснетите реакции на играчите на Билбао. Ова нема никаква врска со Реал кој не игра ништо посебно веќе неколку години и е далеку од прв ешалон на европски екипи.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.001
Поени од реакции
10.717
Никој не вели дека клубот не е во криза или дека нема да се осети отсуството на најдобриот играч. Затоа и никој не очекува ништо во ЛШ на пример, ниту пак сме кажале дека сигурно освојуваме трофеи.

Ама во ваква конкуренција во Шпанија и паднат квалитет на лигата, Барса никогаш нема да биде мид тејбл тим. Едноставно не е реално. Освен Атлетико и Реал, сите други екипи заостануваат во квалитет и чудо ќе биде ако некој друг се доближи до топ 3.

Тоа дека екипите влегуваат со екстра мотив кога играат против Барса или Реал не е ништо ново, отсекогаш било така. Едно е мотивот и желбата, друго се можностите. Еве до сега Барса играше со две сериозни екипи, Сосиедад и Билбао, и извади 4 бода од можни 6, што воопшто не е лошо.
Шо знам, мое мислење е дека Севиља има подобар тим од Барселона, скоцкана им е екипата и оваа сезона мислам дека ќе прават проблеми горе на табела.
Го купија Рафа Мир, ќе им легне овој во нападот, ќе трпа голчиња.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.752
Поени од реакции
8.229
Не сум сигурен дали ја гледаше утакмицата вчера или па барем хајлајтси дали гледаше, но ако Барса промаши три зицера, Билбао промаши x2 или x3 од тоа на Барса. Реално требаше да губите вчера, да не беа несмасните и закаснетите реакции на играчите на Билбао. Ова нема никаква врска со Реал кој не игра ништо посебно веќе неколку години и е далеку од прв ешалон на европски екипи.
Ја гледав целата. Се изнапромашија Билбао, до 50. минута можевме да губиме и 3-0. Ама и Барса не го искористи тоа па да казни, имаше доволно шанси за тоа. Така да нерешено е веројатно најпоштен резултат.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.001
Поени од реакции
10.717
Типична Чоловка, 1:0 и тресење до крај :)
Фалеше публиката на Ванда, Чоло вриеше покрај аут линија, пламен исфрли од него :ROFLMAO:
 

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
9.314
Поени од реакции
18.126
Овие спорт клуб пренесуваат Шпанско или кур се тресе само тенис?
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.104
Де Пол кое играчиште бил:cenzura:
Кондогбија исто така!
Кореа пичичи сезонава:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom