La Liga Santander 2021/22

Член од
26 февруари 2016
Мислења
4.012
Поени од реакции
9.426
Веќе имаме трето Ел Класико наредната сезона. Во полуфиналето на суперкупот играат освојувачот на купот со вториот во лигата и шампионот со поразениот финалист на купот. Така да двојките за наредната сезона се Барса - Реал и Атлетико - Атлетик Билбао.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.154
Поени од реакции
10.938
Короната во Шпанија исто како и Реал и Барса ги прогласувам за умрено :ojeaa:
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.105
:pos:
Што тропаш бе?
Саул е невиден очај сезонава и можно е да си оди во Минхен или Јунајтед па на негово место да дојде некој поефтин што ќе чека шанса од клупа, Тапиа на пример кој имаше одлична сезона.

Исто така треба да си оди и Хименез. Коментаторот некни спомна дека изминативе три сезони игра само по 21 натпревар. Дечкото е предобар ама премногу е подложен на повреди и 60 милиони за него би биле премија.

Треба да се жртвуваат 2-3 побитни играчи и да се свежни тимот. Саул, Хименез, Витоло, Херера, Тореира, Дембеле, Мората, АУТ.

А во тимот би сакал некој од: Макси Гомез/Исак/Ен Несири/Морено/Мина.
Тапиа/Себаљос/Пуиџ/Фабиан Руиз.
И некој централен дефанзивец како замена за Хименез
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.154
Поени од реакции
10.938
Саул е невиден очај сезонава и можно е да си оди во Минхен или Јунајтед па на негово место да дојде некој поефтин што ќе чека шанса од клупа, Тапиа на пример кој имаше одлична сезона.

Исто така треба да си оди и Хименез. Коментаторот некни спомна дека изминативе три сезони игра само по 21 натпревар. Дечкото е предобар ама премногу е подложен на повреди и 60 милиони за него би биле премија.

Треба да се жртвуваат 2-3 побитни играчи и да се свежни тимот. Саул, Хименез, Витоло, Херера, Тореира, Дембеле, Мората, АУТ.

А во тимот би сакал некој од: Макси Гомез/Исак/Ен Несири/Морено/Мина.
Тапиа/Себаљос/Пуиџ/Фабиан Руиз.
И некој централен дефанзивец како замена за Хименез
Каков Тапиа бе, каков Пуиџ. Двајцата да дојдат гратис не го менвам Саул за нив,ако треба за украс нека седи на трибина да го краси стадионот.:) А за Хименез ќе се разбериме нахнадно јас и ти :D :sakasuste:

Исто и Суарез ќе продолжи најверојатно.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.403
Поени од реакции
1.896
А во тимот би сакал некој од: Макси Гомез/Исак/Ен Несири/Морено/Мина.
Тапиа/Себаљос/Пуиџ/Фабиан Руиз.
И некој централен дефанзивец како замена за Хименез

Ќе се усреќат со Себаљос дечкото како успорена снимка е. Плус во Арсенал на последните неколку натпревари е очаен. На Атлетико му треба брз играч на таа позиција.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.302
Поени од реакции
16.995
Три играчи да ги собериш земаат исто пари колку Суарез а имаат придонес нула, не мора да ти кажувам кои се, си ги знаеш.
Јасно, ама поентата е дека заминувањето на Суарез е (покрај потребниот ремонт на екипата) и од финансиски причини. Како и заминувањата на Ракитиќ и Видал. Огромни пари дава на плати Барселона сеуште и тоа веројатно ќе мора да се промени.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.154
Поени од реакции
10.938
Јасно, ама поентата е дека заминувањето на Суарез е (покрај потребниот ремонт на екипата) и од финансиски причини. Како и заминувањата на Ракитиќ и Видал. Огромни пари дава на плати Барселона сеуште и тоа веројатно ќе мора да се промени.
Заминувањето на Суарез ќе го разберев да го напуштеа клубот некои играчи кои земаат брдо пари а имаат нула придонес во клубот, вака само си се закопаа и му поклонија практично титула на Атлетико.

Минимум 5 играчи треба да го напуштат клубот за да се смени ситуацијата, и најверојатно тоа ќе се случи летово.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.105
Голема штета што не го собравме и Кун. Сега можам да му посакам само повреди. :icon_lol:

Него за составов на Енрике да прокоментираме? Не знам со што заслужија Ојарзабал, Траоре и Сарабија да се пред Аспас кој е најдобар шпански напаѓач последниве 3-4 сезони и факинг Љоренте и Ерик пред Хермосо. Ако не и Мингеза да го земеа..

20210524_172914.jpg
 

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
9.551
Поени од реакции
19.535
Рамос цела сезона повреден како да го земе, и ја не би го земал, Карва исто, Одриозола одигра 3 добри натпревари на крајот на сезоната дури и Лукас поарен беше на бек ( и он повреден)...едино за Начо би му замерил.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom