La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Срцето ми се полни кога ќе ги видам фановите на Реал кај шо се жалат на судии...дај боже 160 години со ред Атлетико да биди прв и по можност со дрско помагање од судиите и цела федерација...за да квичат Реал и Барселона...нека си направат своја супер лига и нека играат сами...а онај Перез дај боже затвор да заврши за некаков си измислен криминал...старо копиле..160 години напрајл и со сите ќе се кара....само Виничиус машината го поштовам од тој гаден клуб...да цркнат
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.906
Поени од реакции
16.214
Дај некој нека му нацрта на змејот дека играчот шо го означил со стрелката не е Суарез, и дека Суарез не е во офсајд, плис :pipi:
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.698
Поени од реакции
5.589
Топ засилување за Рајо ќе биде Фалкао,денес им донесе победа во 96та минута против Билбао на гостински терен.Избори прекршок после ги реши со глава,нема што класата е вечна. :cuc:
Сигурен сум дека против Барса и Реал ќе изигра одлично и ќе им даде некое голче.
Ќе бидат интересни за гледање Рајо,имаат одличен старт на сезоната,посебно за екипа што доаѓа од Сегунда и што главна цел ќе им биде опстанок во лигата,после 6 кола имаат 10 бода и се на 4то место.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.862
Поени од реакции
34.905
Дај некој нека му нацрта на змејот дека играчот шо го означил со стрелката не е Суарез, и дека Суарез не е во офсајд, плис :pipi:
Ок.

ser.png
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Срцето ми се полни кога ќе ги видам фановите на Реал кај шо се жалат на судии...дај боже 160 години со ред Атлетико да биди прв и по можност со дрско помагање од судиите и цела федерација...за да квичат Реал и Барселона...нека си направат своја супер лига и нека играат сами...а онај Перез дај боже затвор да заврши за некаков си измислен криминал...старо копиле..160 години напрајл и со сите ќе се кара....само Виничиус машината го поштовам од тој гаден клуб...да цркнат
Ми се допаѓа што два пати си потенцирал точно 160 години.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.571
Поени од реакции
17.970
Дај некој нека му нацрта на змејот дека играчот шо го означил со стрелката не е Суарез, и дека Суарез не е во офсајд, плис :pipi:
Што има да ми црта, се е јасно

1632292345623.png

офсајд

1632292412889.png

нема офсајд

не сме ние ко Реал со судии да тепаме
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.906
Поени од реакции
16.214
Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
Што има да ми црта, се е јасно

Прегледај го приврзокот 307853

офсајд

Прегледај го приврзокот 307854

нема офсајд

не сме ние ко Реал со судии да тепаме
Да беше обратно на Гетафе офсајд ќе им свирнеа... овака за да не скока и урла Чоло им го пуштија.
Плус судијата путе, Хименез го избута и свирчето му падна дури и не му даде втор жолт. Се исплаши по она со Манцано минатата текма.
После Реал со судии играле, Ок.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.906
Поени од реакции
16.214
Абе овие сериозни биле :pos:
Автоматски споено мислење:

Него Родриго :ljubove: Screenshot_20210922-115458~2.png
 
Последно уредено:

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.863
Поени од реакции
54.399
Него Родриго :ljubove:
Screenshot_20210922-115458~2.png
Супер битен детал и слика на тема во подфорум каде 99.9% се мажи.

Некој Родриго Де Пол, некој новинарката на Фиорентина.
Најглупа тема имате дефинитивно. :kafence:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.906
Поени од реакции
16.214
Супер битен детал и слика на тема во подфорум каде 99.9% се мажи.

Некој Родриго Де Пол, некој новинарката на Фиорентина.
Најглупа тема имате дефинитивно. :kafence:
Можи има педери тука од кај знајш :D
Автоматски споено мислење:

Го шутнале компирот Куман бе ?
Прашање е кој ќе се нафати да води ваква Барселона.
 
Последно уредено:
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Вака или онака, Атлетико покажуваат карактер со ваквите пресврт победи во 90+. За Реал не ми е чудно пошто и порано го правеле тоа, но Атлетико во нивните лузерски периоди ќе загубеа и од Еспањол и од Гетафе ич како ништо... И поради овие работи уште се најголеми фаворити за титулата.

За судии не се расправајте многу. Како што почна сезоната ќе се изнагледаме куп глупости до крај...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.906
Поени од реакции
16.214
Дон Луис Суарез господа, тоа е тоа шо му фалеше на клубот. Ќе го нема цел натпревар, ќе се влечка по тревата и на крај ќе го реши мечот. Факт е дека го стигаат годините ама инстинкт има за гол човекот, ќе се позиционира точно таму каде шо треба, сува класа. Споменик треба да му издигнат на Бартомеу пред стадион во знак на благодарност :D
Гризман го нема нигде, не постои едноставно. Симеоне вика на играчот му треба време да се навикни на тимот оти Атлетико не е истиот клуб откако тој си замина, во смисла да се навикни на стилот на игра.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom