La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Не знам зошто вака трча. Како уште едно полувреме да има па брза тактиката да ја презентира. :icon_lol:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.724
Поени од реакции
9.759
Добро свесни сме за тоа дека е пред банкрот. Ај сега објасни ни ги новите договори на ветераните Бускетс, Пиќе и Алба, оти нели нема Барса пари па мора од вишокот да се ослободува.
Нив им продолжуваат договори по 4 години плус кои се поголема колатерална штета од било кој играч на теренот а се ослободуваат од играчот кој им беше втор најдобар стрелец во клубот после Меси и тоа гратис им го даваат на конкурентот.
Логика тука нешто, а у, а у ... ?
Ова прашање е до сите кои го делат твоето мислење.
Платите годишни сите си ги знаете, ама ако треба ќе ги постираме тука па да ја решиме дилемата.
Очекуваш да го бранам Барто после 4 години пцуење на истиот или? Не реков дека направи добри потези, пишав само причина во неговата глава. Ако ја бараме неговата логика ваљда затоа што останатите се Каталонци, а Барто сакаше да држи рејтинг и имаше некое глупо, необјасниво его. 100% затоа останаа Гризман и Дембеле, ако ги продадеше ќе признаеше грешка. Од кај да знам, човеков ги седна Тата, Пата, Сетиен, Хасан и остали сточари на клупата на најголемиот (во тие моменти) клуб на светот. Барај му ти логика, ние со години пробуваме.

Збориме за најнеспоспобната управа, сите потези беа исклучително нивни, не одлучував јас или било кој навивач. Ама ок, правете си ја интересна со "сјфјдкф Суарез гол хаха Барса навивачи" секое коло, не дека јајцата не ми беа цитрони веќе.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.899
Поени од реакции
16.212
Очекуваш да го бранам Барто после 4 години пцуење на истиот или? Не реков дека направи добри потези, пишав само причина во неговата глава. Ако ја бараме неговата логика ваљда затоа што останатите се Каталонци, а Барто сакаше да држи рејтинг и имаше некое глупо, необјасниво его. 100% затоа останаа Гризман и Дембеле, ако ги продадеше ќе признаеше грешка. Од кај да знам, човеков ги седна Тата, Пата, Сетиен, Хасан и остали сточари на клупата на најголемиот (во тие моменти) клуб на светот. Барај му ти логика, ние со години пробуваме.

Збориме за најнеспоспобната управа, сите потези беа исклучително нивни, не одлучував јас или било кој навивач. Ама ок, правете си ја интересна со "сјфјдкф Суарез гол хаха Барса навивачи" секое коло, не дека јајцата не ми беа цитрони веќе.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
Па за шо да пишуваат бе во тема Ла Лига ? Нормално е после секој кикс да си фаќаме сеир, Суарез е актуелен, дава голови и фала богу тема на муабет ќе е тој.
Ако го фати Суарез некој "пост" за голови мене ќе ми ја потечат и така си оди тоа години наназад. :)
Ништо лично до ниедни фанови, не фаќајте кусур за банални работи е.аго
Автоматски споено мислење:

Сеа коа ќе паднат после поразот од Реал ... Ќе видите Патетико :anco:
 
Последно уредено:

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
7 победи по ред после поразот од Реал.

Стручњаците што предвидуваа пад :pos: ...100 бода има да му избегаат до повратниот дуел.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Атлетико успешно го помина периодот каде што играше со потешки противници. Победи со Севиља, Сосиедад, Веленсија и против уште потешките Алавес и Еибар.

Сега следи период на лесни натпревари. Мислам дека во следниве неколку кола ќе киксаат и Барса и Реал па треба Атлетико да искористи. Ма да не се исклучува можноста да киксни и Атлетико зошто се мачи со послаби тимчиња.

Играме со Кадиз, Гранада, Селта и два пати со Леванте во период од 22 дена. :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.899
Поени од реакции
16.212
Јас искрено да ви кажам не сум навикната да ми победва Атлетико секој викенд, па поготово на секој натпревар да фрчат голови, не знам како да се понашам дури :ROFLMAO:
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Две три години со сила гледав утакмица. Сега едвај чекам. Смрт ми е пауза од 6-7 дена без фудбал. :icon_lol:
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Пошто сме точно на пола сезона, а и во стилот на колегите од темата за Серија А, еве едно честито за навивачите на Атлетико за титулата есенски шампиони. :D

Шала настрана, ако ја испуштите титулата тоа ќе си биде само по некоја ваша глупост. Од Барса и од Реал веќе скоро ништо не зависи.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.899
Поени од реакции
16.212
Ако го добијат и заостанатиот натпревар тогаш веќе разликата ќе е енормна макар шо сме сведочеле на многу пресврти во фудбалот ама при толкава предност, со ваква игра на Реал и Барса и нивната моментална ситуацијата нека се убијат ако не освојат
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Ништо не се исклучува. Еден пораз и две нерешени и ете ти ги трите клуба изедначени
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Папу Гомез ака сеоски Меси во Севиља, уште овај фалеше таму, оди победи ги сега :oops:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom