La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Јас реков Мбапе и двајца замени на стоперската позиција и на средина.
Не реков тројца класа играчи.
Нема везе, проблемот кај Барса очигледно е подлабок не е само во играчкиот кадар.
Мислам дека тука пишувавте дека клубот е во големи финансиски загуби не навлагам таму.
Ако навистина клубот е во финансиски долгови тогаш заборавете трансфери од типот на Мбапе,ќе крпите со играчи како Брајтвејт и евентуално ако промовирате од школата некое дете како Фати.
За достојна замена на Рамос и Модрич треба класа играчи, затоа што они се КЛАСА!

Секој играч има замена, проблемот е дали достојно ќе го замени.

Убаво објасни @ForzaVardar да не се повторуваме цело време.

Ако дојде добар претседател кај Барса и се стабилизара кризава ќе има шанси за Барса, ако не и со 3ца Меси џабе е.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
И после некој ќе ми се смее дека младиве играчи што одат во Реал на крај излегуваат 2 класи послаби.

Треба да им го собериме Одегард :D
Штета што Хакими не го купивме. Не дека Карвахал е слаб ама мислам дека требаше Хакими да го форсираат како првотимец, сепак свежа крв е. Башка можеше и крило да игра по потреба. Интер да го тужат за грабеж.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
И после некој ќе ми се смее дека младиве играчи што одат во Реал на крај излегуваат 2 класи послаби.

Треба да им го собериме Одегард :D
Штета што Хакими не го купивме. Не дека Карвахал е слаб ама мислам дека требаше Хакими да го форсираат како првотимец, сепак свежа крв е. Башка можеше и крило да игра по потреба. Интер да го тужат за грабеж.
Не му е дораснат на Васкец тај Хакими:icon_lol:

А Одегард кај ќе игра у Атлетико ?
Не верувам ни таму да се наметне, поготово што он со агентот поаѓале од тоа да биде првотимец (тоа беше и проблемот со Хакими). Во Валенсија, Сосиедат можда, у Атлетико тешко, а у Реал при Модрич/Карвахал у тим, шанса нема.

Знам дека неколку пати имаш пишано за Реал и младите што не добиваат шанса, ама сосем друг е концептот у Реал спрема другите клубови.

Како што и во поголема, реномирана компанија не можеш да влезеш без незнам колкаво работно искуство и триста сертификати, слично би било и овде.
Во Реал, а кај Зизу поготово, владее некоја хиерархиска организираност, најпрво мора да се испоштува старата гарда, ако се здрави без повреди, а младите да си го заслужат местото.

Плус притисокот е преголем, се очекува секоја утакмица било со куп, лига или Европа да биде победена. И најмалку што потпаѓа под тој притисок е некој со големо искуство, исто ко и во секоја друга професија.

Одегард изигра у стартот неколку утакмици, не покажа ништо посебно со што ќе влезеше автоматски како прв играч на таа позиција. И одма се укапира дека барем уште годинава неможе да се носи со Модрич.

За Јович имам друго мислење, и тактичко е прашањето тука, (освен она организационо, Бензема прв кога е можно тоа) можеше Зизу минимум и со два шпица да игра кога не му идеше на Бензема, и на навалата углавном (а гледа мн слаб е со голови тимов годинава). Немора да се форсира постојано секоја утакмица и кроз целата утакмица 4-3-3.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.903
Поени од реакции
16.213
И после некој ќе ми се смее дека младиве играчи што одат во Реал на крај излегуваат 2 класи послаби.

Треба да им го собериме Одегард :D
Штета што Хакими не го купивме. Не дека Карвахал е слаб ама мислам дека требаше Хакими да го форсираат како првотимец, сепак свежа крв е. Башка можеше и крило да игра по потреба. Интер да го тужат за грабеж.
Кај ќе игра во Атлетико бе Одегард :pos:
На првиот тренинг џигерите ќе си ги плукни, не ме зафркавај :)
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Море Пуиџ или Одегард како би легнале. Витоло, Херера и Лемар, аут и ете ти место за еден млад играч.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.903
Поени од реакции
16.213
Море Пуиџ или Одегард како би легнале. Витоло, Херера и Лемар, аут и ете ти место за еден млад играч.
Лемар воскресна, игра солидно мислам дека и за најдобар играч беше избран претходниот месец.
И Херера не е лош за ротација
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Лемар воскресна, игра солидно мислам дека и за најдобар играч беше избран претходниот месец.
И Херера не е лош за ротација
На Лемар наградата му ја дадоа чисто да го мотоивираат. То што ќе издрибла некој играч и што ќе има 80% точни додавања не го прави воскреснат. Дечкото е најлошото засилување во ерата на Чоло. Соса, Белозоглу, Диего се снаоѓале многу подобро од ова дрвово што ни го упика Гризман како демек јак играч. Со Лемар, Херера и Витоло не се освојуваат титули, не за џабе седат на клупа.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.903
Поени од реакции
16.213
На Лемар наградата му ја дадоа чисто да го мотоивираат. То што ќе издрибла некој играч и што ќе има 80% точни додавања не го прави воскреснат. Дечкото е најлошото засилување во ерата на Чоло. Соса, Белозоглу, Диего се снаоѓале многу подобро од ова дрвово што ни го упика Гризман како демек јак играч. Со Лемар, Херера и Витоло не се освојуваат титули, не за џабе седат на клупа.
Јас сум најголем критичар на Лемар и гледам во неговата игра напредок, како и да е за таа пара не ги оправда парите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom