La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Сеа никој нема да искоментира дека немаше црвен за Ленгле.

Обратно да беше, фама ќе се кренеше :icon_lol:
Kako nemase crven? Dva profisionalni fauli. Nema sto da se diskutira. Za vtoriot go nasadi dobro Denis Suarez, naivno odigra nema prostor za bunenje.

Samo mene ne mi e jasno zosto Pike se bunese koga dobi crven. Pa po crven od toa zdravje, srekja sto ofsajd sudea.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Значи цела екипа се одвратни, ама вакво гнасно створење како Алба еднаш се раѓа. Еј, водат 2-0 во 85 минута и тргнува со лизгачки старт да го убие голманот.

По по по, која мизерија, страшна работа.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.775
Minuta molk za golmanot :icon_lol:

Vaka da procita nekoj sto ne gleda ke pomisli pistol mu izvadil, a oni dvajcata se lizgaa so 4 km na saat pred da se pocesaat po grb. Toa e, rent free, 24/7/365 :D
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
2 клин шита против екипи што скоро секоја година ни земаат бодови, посебно Селта на гости. Ако ја задржеме играва и против Севиља во недела ќе биде топ.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Minuta molk za golmanot :icon_lol:

Vaka da procita nekoj sto ne gleda ke pomisli pistol mu izvadil, a oni dvajcata se lizgaa so 4 km na saat pred da se pocesaat po grb. Toa e, rent free, 24/7/365 :D
За овој лошиот изговор за човечко суштество правиме муабет, чисто да знаеш.

 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.775
За овој лошиот изговор за човечко суштество правиме муабет, чисто да знаеш.

Znam jas, ne go menuva faktot deka 85 minuti cekase nesto da se sluci sto ke opravda tvoj post protiv Barca denes i na kraj od nemajkade se fati za ova :D Ima vreme, naredna sigurno ke zaebat rabota, ke ima dobri pricini za serenje protiv Barca...nemaj gajle.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Znam jas, ne go menuva faktot deka 85 minuti cekase nesto da se sluci sto ke opravda tvoj post protiv Barca denes i na kraj od nemajkade se fati za ova :D Ima vreme, naredna sigurno ke zaebat rabota, ke ima dobri pricini za serenje protiv Barca...nemaj gajle.
Не се брзам јас за никаде, кај и да е ќе се распаднат. :pipi:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Значи цела екипа се одвратни, ама вакво гнасно створење како Алба еднаш се раѓа. Еј, водат 2-0 во 85 минута и тргнува со лизгачки старт да го убие голманот.

По по по, која мизерија, страшна работа.
Po kancerogeno od samiot start bese glumata deka e povreden...
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Две од две добиени, со гол разлика 7:0 против незгодни противници. Not bad at all. :)

Долга е сезоната и не очекувам сигурна титула. Ама убав поздрав е ова за сите што последниот месец и пол ја израмнуваа Барселона со Валенсија и Билбао и мислеа дека ќе падне на тоа ниво.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Две од две добиени, со гол разлика 7:0 против незгодни противници. Not bad at all. :)

Долга е сезоната и не очекувам сигурна титула. Ама убав поздрав е ова за сите што последниот месец и пол ја израмнуваа Барселона со Валенсија и Билбао и мислеа дека ќе падне на тоа ниво.
Не сте на исто ниво со Валенсија, Валенсија е пред вас :icon_mrgr:
 
Член од
16 август 2019
Мислења
88
Поени од реакции
171
Ама убав поздрав е ова за сите што последниот месец и пол ја израмнуваа Барселона со Валенсија и Билбао и мислеа дека ќе падне на тоа ниво.
Претежно само навивачи на Барселона ја израмнуваа Барселона со Валенсија и Билбао и мислеа дека ќе падне на тоа ниво. :D
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.236
За ова добил црвен? :D

@Stefan-kobe копиле, зборувај ми за тоа НЕСАКАЈЌИ ударање на Мане против Арсенал и градењето на топката.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom