La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.139
Поени од реакции
28.895
Гути со пасот (y)
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Јас сум свесна дека Чоло некогаш иритира со неговата замисла и дека можеби е време за промени ама стварно не гледам кој друг тренер би го заменил, едноставно измислен е за овој клуб, како тенџерче и капаче се.
Клубот има пари да го плати секој тренер што постои во светов. Од Чоло едино Пеп ако има повисока плата и тоа со новиот договор (можда и не)
Чоло е истрошен. И за клубот и за неговата кариера потребен е нов предизвик зошто не гледам мотив и желба за нешто повеќе од ова. Време е за ново поглавје и промена. Тренери има колку сакаш. Еве Флик е слободен на пример. Ми се свиѓа и Марселињо. Не мора да е некој топ 5 тренер.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Се гледа кој прати фудбал од сигурна дека гранада ќе ги скрателе маките на реал до плачење сеа дека намерно се тргале за реал гол да даде. :pos: :pos:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Клубот има пари да го плати секој тренер што постои во светов. Од Чоло едино Пеп ако има повисока плата и тоа со новиот договор (можда и не)
Чоло е истрошен. И за клубот и за неговата кариера потребен е нов предизвик зошто не гледам мотив и желба за нешто повеќе од ова. Време е за ново поглавје и промена. Тренери има колку сакаш. Еве Флик е слободен на пример. Ми се свиѓа и Марселињо. Не мора да е некој топ 5 тренер.
Абе доста каков Марселињо, треторазредни тренери требни ми се.
Флик во Ла Лига не можам да го замислам, шанса нема. Треба тренер шо ќе одговара на клубот, да ја разбира таа идеологија на клубот. Не е така едноставно, ме мрзи да објаснувам ама моментално не гледам слободен тренер а да понуди повеќе од Чоло. Човекот соживува со клубот и навивачите, не е лесно да се најди негова замена.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Се гледа кој прати фудбал од сигурна дека гранада ќе ги скрателе маките на реал до плачење сеа дека намерно се тргале за реал гол да даде. :pos: :pos:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Се гледа кој прати фудбал од сигурна дека гранада ќе ги скрателе маките на реал до плачење сеа дека намерно се тргале за реал гол да даде. :pos: :pos:
Оди бе ајде гледај Милан како се бори за 4 место и не замарај тука жити око, дерман се нема од падобранци значи.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Патем, муабетот за Чоло.

Треба само да се види кај беше Атлетико без Чоло.

И мислам дека тука треба да заврши муабетот за Чоло.

Али ако нешто испуштам корегирајте ме.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Абе доста каков Марселињо, треторазредни тренери требни ми се.
Флик во Ла Лига не можам да го замислам, шанса нема. Треба тренер шо ќе одговара на клубот, да ја разбира таа идеологија на клубот. Не е така едноставно, ме мрзи да објаснувам ама моментално не гледам слободен тренер а да понуди повеќе од Чоло. Човекот соживува со клубот и навивачите, не е лесно да се најди негова замена.
Мурињо ќе е слободен за 5-6 месеци. :icon_lol:
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Оди бе ајде гледај Милан како се бори за 4 место и не замарај тука жити око, дерман се нема од падобранци значи.
На секоја тема замараш за фудбал а искрено благе везе си немаш. И мене ќе ми збориш тука демек на татко ти е форумов па ќе кажуваш кој кај да пишува. :pos: :pos: :pos:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
На секоја тема замараш за фудбал а искрено благе везе си немаш. И мене ќе ми збориш тука демек на татко ти е форумов па ќе кажуваш кој кај да пишува. :pos: :pos: :pos:
Ти не збораш на тема фудбал и ништо поврзано со фудбал, ти се лепиш за мене како мува на лајно ете зато. На секој мој пост хехенца пушташ, и само подбуцнуваш. Тука има еден куп од страна шо коментираат, Стефан, Џонтра, Видук и пар други активни па никогаш немам збор за нив речено, пишат поврзано за темата, некогаш оправдано ќе се чепнат, ќе пуштат ремет ама ти ни тоа не го знаеш, не те бива едноставно.
Автоматски споено мислење:

Мурињо ќе е слободен за 5-6 месеци. :icon_lol:
Зидан ќе бегал, за таму е капарен тој :D
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Сама себе се утепа.
Автоматски споено мислење:

Ти не збораш на тема фудбал и ништо поврзано со фудбал, ти се лепиш за мене како мува на лајно ете зато. На секој мој пост хехенца пушташ, и само подбуцнуваш. Тука има еден куп од страна шо коментираат, Стефан, Џонтра, Видук и пар други активни па никогаш немам збор за нив речено, пишат поврзано за темата, некогаш оправдано ќе се чепнат, ќе пуштат ремет ама ти ни тоа не го знаеш, не те бива едноставно.
Автоматски споено мислење:


Зидан ќе бегал, за таму е капарен тој :D
Како не зборам на тема фудбал? А многу на сите ни е битно во животот ти дали за некој нешто ќе кажеш. Имаш опција игнор не мора ме читаш. А ја нормално ќе се смеам на глупостите што ги пишуваш.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857

За она на Хазард само жолт картон а за она на Марвин ни жолт картон. Кариерата можеше да му ја упропасти, да ти се плукнам во ѓупските тимови кои се палат само кога играат против Реал, Барса и Атлетико.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom