La Liga Santander 20/21

Член од
5 март 2018
Мислења
10.619
Поени од реакции
10.249
Кај се бе Каталонскит фраери најгласни шо беа пред две недели, @The Shadow Walker @NeymarJunior бациња тука сте или ви падна мрежата ?? Ќе дне торпедиравте на кампот, гзот не ќе сме знаеле кај ни е :rolleyes:
Криво ми е шо на ваков натпревар не успеавме да дојдиме до триумф ама шо е тука е, Реал мислам дека ќе киксни до крај, се надевам уште утре за мир во куќата :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
9.368
Поени од реакции
12.525
Одлична утакмица, едвај чекам догодина да почне Супер Лига за да ја гледам истава текма уште 3-4 пати во годината.

А секако и мастерклас утакмиците од типот на Милан-Атлетико, Јунајтед-Интер и слично.

Квалитетен фудбал, на ниво на екипи што едно коло пред Порто отпаднаа во ЛШ.

Роман да не вбризгаше 400 милиони немаше да излезете од фан клуб темата. Ваша најголема желба е да бидете Реал Мадрид све друго е лечење комплекси.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
27.031
Поени од реакции
46.800
Мислам најголем чоук ќе биде Атлетико ако сезонава не освои титула, стварно не памтам некоја екипа во лига да имала лига на тацна и цело време да води а на крај да заебе работа...
Ај чим го намести пеналот (не)намерно, греота е да не поентираме.

 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
33.948
Поени од реакции
49.438

Роман да не вбризгаше 400 милиони немаше да излезете од фан клуб темата. Ваша најголема желба е да бидете Реал Мадрид све друго е лечење комплекси.
Долго време желбата на Роман беше да бидеме Барса :(
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.413
Поени од реакции
11.558
Кај се бе Каталонскит фраери најгласни шо беа пред две недели, @The Shadow Walker @NeymarJunior бациња тука сте или ви падна мрежата ?? Ќе дне торпедиравте на кампот, гзот не ќе сме знаеле кај ни е :rolleyes:
Криво ми е шо на ваков натпревар не успеавме да дојдиме до триумф ама шо е тука е, Реал мислам дека ќе киксни до крај, се надевам уште утре за мир во куќата :)
Прво подобри Атлетико, второ Барса, на крај реален, а најнепосакуван резултат. Да се надеваме дека ќе киксне реал, а вие ќе тепате се до крај.

Иначе мислам се виде што значи Бускетс за Барса, не треба да се коментира.
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.398
Поени од реакции
21.374
Било кој да ја освои не ја заслужува, ретко пичка раѓа вакви пацери и ги собира во три тима. Реал е во пол позиција сега, ако киксне утре слободно нека се соберат сите три тима и нека прават воз со голи газови.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.560
Поени од реакции
7.673
Очекуван беше ваков меч. Секако до крај се надевав на некој индивидуален потег за 1-0 ама ништо... Атлетико со стандардна игра, Барса ме разочара, очекував многу повеќе шанси, посебно во прво полувреме кога освен шутот на Меси ништо не изиграа. На Дембеле се по список за утнатиот зицер со глава.

Вака изгледа дека на Реал му се отвори патот. Ама и тие не се нешто поасални а имаат и незгоден распоред па уште се и тие далеку од титула.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.644
Поени од реакции
7.130
Реал ќе освои. Колку и да се слаби, шампиони се. Не се пички ко овие од Каталонија. Ова ќе ви направиме, она, абе да се радуваат на икс треба.
 
Член од
4 март 2020
Мислења
29
Поени од реакции
40
Утре за Реал ќе биди се или ништо. Бетис ако ја победат Гранада во понеделник ќе одат на +9 од нив и на +8 од Билбао, и нема да имаат многу шанси за европа кога ќе играат против Реал. А Виљареал игра финале против Јунајтед 3/4 дена после гостувањето во Мадрид и не би требало да играат со прва постава.

Не знам колку ќе им влијае двомечот со Челзи, ама и полуфинале за оваа сезона во ЛШ е успех. Сепак се очекуваше повеќе од другите шпански екипи во Европа отколку од Реал
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.619
Поени од реакции
10.249
1000% Реал ке киксни до крај, муабетот е дали ние сме кадарни све да победиме. Денес го имавме натпреварот во раце и не успеавме да дојдиме до 3 бода, ќе видиме до крај како ќе се одвиваат работите, до сам крај нема да се знае шампионот.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.084
Ај чим го намести пеналот (не)намерно, греота е да не поентираме.

Нц, нема врска ова.

Стварно не ми текнува да ќе има друг флоп како ова.

Еве, чисто за споредба зошто ова со Ливерпул и оваа година Атлетико уопште не се исти.

После 20 кола:

Ливерпул - 4 место, 6 поени зад лидерот
Атлетико Мадрид - 1 место - 8 поени ПРЕД второ место

После 25 кола:

Ливерпул - 4 место, 6 поени зад лидерот
Атлетико - 1 место - 8 поени пред второ месот

После 30 кола:

Ливерпул - 2 место, 4 поени зад лидерот
Атлетико - 1 место, 1 поен пред второ место

После 35 кола:

Ливерпул - 1 место, 7 поени пред второ место (Сити со 2 мечеви помалку)
Атлетико - 1 место, 2 поени пред второ место (Реал со натпревар помалку)

Тоа ми беше маубетот.

Ливерпул дури на крај стигна до прво место, Атлетико цела сезона води со 7/8/9 поени предност

Не памтам да имало во некоја од лигиве екипа што после 3/4 од лигата воделе со 8 поени предност, а на крај да изгубат.


Еве, решив да се позамарам за Бундес дека лани Дортмунд вака водеа и пак, после 20ина кола ниту една екипа немала 8 поени предност пред второпласираниот, максимум некои 4-5 поени се без разлика дали е Дортмунд или Лајпциг на прво место.

Ама Атлетико цела сезона да води со 7-8 поени предност и да изгуби....

Ова беа NEXT GEN STATS BY DRAGONSKY: POWERED BY AWS

1620510555697.png
Автоматски споено мислење:

Ама секако, мислам Атлетико ќе освојат сезонава, не ми се верува дека ќе изгубат титула со вакви конкуренти
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.619
Поени од реакции
10.249
И да освои Атлетико оваа сезона да ми е она ФелиШ пред мене рацете ќе му ги исушам од тепање. За шо кур си платен бе 120 милиони од мочка праен играч !???? Кој знае која пара е испрана со трансферот негов, просечен неискористен талент ете така ќе се памети Фелиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom