La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Севиља наредната утакмица ќе е all in на се или ништо со Реал.

Така да рачунам крв да падне.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.341
Се зависи и од исходот утре ЛШ. Реал ако отпадне мислам дека ќе цркнат али ќе ја освојат Примера, во случај ако им земаме бодови на Атлетико.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Се зависи и од исходот утре ЛШ. Реал ако отпадне мислам дека ќе цркнат али ќе ја освојат Примера, во случај ако им земаме бодови на Атлетико.
Оди бе легни си
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Точно дека не е ок ова, ама многу глупи мерки има. Они секој ден заедно тренираат, заедно у соблекувална, е сеа не смееле да вечераат заедно, Бог да чува...
Пандемијава трае нешто повеќе од една година. Срамота е јавни фаци што млатат милиони и имаат милиони фанови да прават такви глупости. Не можеш да се вадиш на тоа дека не знаеш, ништо ново не се мерките.
Јас не знам само што им требаше ова, коа се на чекор до титула и играат со директниот конкурент.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.054
Поени од реакции
3.836
Пандемијава трае нешто повеќе од една година. Срамота е јавни фаци што млатат милиони и имаат милиони фанови да прават такви глупости. Не можеш да се вадиш на тоа дека не знаеш, ништо ново не се мерките.
Јас не знам само што им требаше ова, коа се на чекор до титула и играат со директниот конкурент.
Баш ради тоа, во Барса секоја година пред "важни" утакмици се организираат вакви вечери, најчесто ги организираат капитените или претседателот демек за подобра атмосфера во тимот.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Баш ради тоа, во Барса секоја година пред "важни" утакмици се организираат вакви вечери, најчесто ги организираат капитените или претседателот демек за подобра атмосфера во тимот.
Не ме сфаќај погрешно, убаво е тоа, убава традиција.
Колку и да е глупа мерката, мора да се почитува, и кај нас има идиотски мерки што немаат смисла но ако ги прекршиш ќе си сносиш последици.

Голема грешка им е што организирале такво нешто ако знаеле дека има забрана. Пред се пошто се јавни личности, имаат милиони следбеници, милиони ги гледаат што прават итн.


Едноставно си ставија трн у здрава нога. Може и само со опомена ќе поминат а може и ќе го јадат....
Многу глуп и непотребен потег :)
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.054
Поени од реакции
3.836
Не ме сфаќај погрешно, убаво е тоа, убава традиција.
Колку и да е глупа мерката, мора да се почитува, и кај нас има идиотски мерки што немаат смисла но ако ги прекршиш ќе си сносиш последици.

Голема грешка им е што организирале такво нешто ако знаеле дека има забрана. Пред се пошто се јавни личности, имаат милиони следбеници, милиони ги гледаат што прават итн.


Едноставно си ставија трн у здрава нога. Може и само со опомена ќе поминат а може и ќе го јадат....
Многу глуп и непотребен потег :)
Сосема си во право, мене друг ми беше муабетот, они секако се цело време заедно... али од друга страна и нивна грешка е што дозволиле да искочи у јавност.

П.С. Мислам дека освен парично на друг начин не можат да ги казнат, ако се негативни.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Ако ги казнат, ќе ги казнат парично...камо да им одземеа 2-3 бодчиња, ама нема шанси.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Оти касно е, не е убаво да ти шетаат такви црни мисли то време :D
Автоматски споено мислење:

Точно дека не е ок ова, ама многу глупи мерки има. Они секој ден заедно тренираат, заедно у соблекувална, е сеа не смееле да вечераат заедно, Бог да чува...
Не е иста ситуацијата. Кога се организираат тие собири од клубот се си е според протокол претпоставувам, и од Атлетико има секоја година пред важни натпревари такви собири.

На приватна забава свашта се дешава и којзнае уште колку луѓе можи од страна да има.
Пред неколку дена и Савич и Облак си правеа приватна забава, излегоја на инста видеа кај шо си пушат пури и урлаат со еден куп женишта, најверојатно ќе има од клубот некои санкции и за нив двајца. И не е ова прв пат, и претходно Балканците си правеа фешти дома.
Кога се слободни можат шо сакаат да прават ама за време на пандемија не е ок.
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.341
Во 4 и 15 ја ставиле бре каква ИДИОТШТИНА!!! Да му се исерам на цел кинески пазар и останати кривооки суштества. Го урнисаа светот со корона па сеа и фудбал им се дозволува да гледат. :tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom