La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.403
Поени од реакции
13.719
Pa ako ne moze so igra, Real so sudiite ima da ve plesne preku nekoj sumliv crven ili mini kontakt penal. Ocekuvam ocaj tvrd natprevar, malku cirkus, cholo kako dobiva infarkt i sekako sudiskoto apla favoriziranje na kralevite.
Да да, и првата утакмица сезонава ги плеснавме со судиите. :tvg:
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Затоа пишав не го гледав натпреварот синоќа, со Ваљадолид ги гледав очај беа, со Аталанта од 10 минута со играч помалку едвај гол дадоја.
Реал Сосиедад е срање перидов, очекував да победат пред дербито за самодоверба а тие едвај бод извлекоја на крајот.
Работата е шо и Атлетико е срање моментално и не знам стварно шо да очекувам од дербито.
Јас би сакал нерешено можеби, ама ќе навивам за вас, нек си ебе матер и титула и све, не го поднесувам тој посран лоповски клуб. Побарај ја ситуацијата за пеналот недосуден и се ќе ти е јасно за тоа гомно од тим, ако ја најдеш секако, пошо ретко кој медиум би пренел за таков скандал. Да беше во Англија ќе ги распнеа судиите, ама овде како ќе им се каже од кралевината :D
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Јас би сакал нерешено можеби, ама ќе навивам за вас, нек си ебе матер и титула и све, не го поднесувам тој посран лоповски клуб. Побарај ја ситуацијата за пеналот недосуден и се ќе ти е јасно за тоа гомно од тим, ако ја најдеш секако, пошо ретко кој медиум би пренел за таков скандал. Да беше во Англија ќе ги распнеа судиите, ама овде како ќе им се каже од кралевината :D
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Криминалот да е поголем офсајд судија при ВАР еј, пола метар играчот е онсајд минимум, не верувам дека имало слична ситуација откако е варов воведен, имало за милиметарски офсајди, ама ова е крадење без усул :pos:
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Ај вечер да гледаме 120 минути фудбал и влез на Севиља во финале
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.900
Поени од реакции
16.213
Уште 4 години плус договор за ПиЧе за голот.
Ебати Окампосот го имаше финалето во нозете :)
Џек ти се оствари желбата за продолженија ама изгледа Барселона иде даље :)
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Што им е последниве 2-3 недели на Севиља, се распаднаа...
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Уште 4 години плус договор за ПиЧе за голот.
Ебати Окампосот го имаше финалето во нозете :)
Џек ти се оствари желбата за продолженија ама изгледа Барселона иде даље :)
Стај нешто ситно на три тикета сингл Брејтвеј, Тринкао, Гризман дава гол
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.594
Поени од реакции
7.168
Каква циганска екипа се овие Севиља.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom