La Liga Santander 20/21

Член од
16 ноември 2013
Мислења
6.896
Поени од реакции
10.336
Ок е се тоа ама уште лани се осети тоа незалагање на Меси на теренот а Гризман пробиваше дно на секој натпревар, ама добро ајде класа играч е Гризман па мислеле дека кога тогаш ќе се разигра.
Баш дека знаеа дека Дембеле е несмасен и стакленко а Ансу Фати е премногу млад да се ослонат на него требаше да запнат за некоја варијанта, да донесат некоја замена.
Нормален клуб прво ќе го осигура тој напаѓач и после ќе се ослободи од ѓубрето во клубот а тие го набркаа Суарез без претходно да донесат негова замена.
Брајтвејт го забетонираа во составот, имаше уште еден куп играчи за бркање, Бускетс пример, мислам дека и тој зема голема плата, Пиќе ако не се лажам ... Суарез беше најмалото зло од тој клан.
Можно е да си толку тврдоглава или не ги читаш постовите? Барса МОРАШЕ да продаде заради платите, ќе јадеше казна и мораше да продаде за да купи играч. Не можеше да купи ако не продаде, разбираш? :busi:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
9.296
Поени од реакции
8.246
Можно е да си толку тврдоглава или не ги читаш постовите? Барса МОРАШЕ да продаде заради платите, ќе јадеше казна и мораше да продаде за да купи играч. Не можеше да купи ако не продаде, разбираш? :busi:
Не продадовте вие ништо така ви го зедовме :kezec:
 
Член од
16 август 2019
Мислења
76
Поени од реакции
152
Не продадовте вие ништо така ви го зедовме :kezec:
Без многу да навлегувам во дискусијата (иако и за мене е крајно погрешен потегот на Барса со Суарез, и покрај околностите), ама последниве страни си ко шахист, или таа од Queen's gambit кога игра симултанка сама против 20 мажи, не се предавај :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
9.296
Поени од реакции
8.246
Без многу да навлегувам во дискусијата (иако и за мене е крајно погрешен потегот на Барса со Суарез, и покрај околностите), ама последниве страни си ко шахист, или таа од Queen's gambit кога игра симултанка сама против 20 мажи, не се предавај :D
Уште да беа мажи овие :P
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.062
Поени од реакции
19.463
Ахх извини ама тоа никогаш нема да го дознаеме. На Барса му фалат голови, се мачите против факинг Хуеска гол да дајте, Суарез со Меси напред одлично комбинираа, барем со плслабите екипи ќе немавте проблем.
Не оди со глава во зид и признај дека огромна грешка беше шо го пуштивте Суарез гратис и тоа во директен ривал а оставивте во нападот Брајтвејт да ви биди напаѓач.
Сега за сега моите предвидувања се остварија, ама не ви дава егото да признајте.
Автоматски споено мислење:

Најаки ми се овие видеа диа деспуес, 1.57 запазете го Феликс го откорна Хименез, косата в раце му остана :ROFLMAO:
Твоите предвидувања се остваруваат само кога ти одат во корист. :icon_mrgr:

На Барса и фалат голови оти Меси е паднат на ниво на полуаматер, не дека 104 килскиот Суарез со забите во офсајд беше алфа и омега.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
32.768
Поени од реакции
81.199
Интересна екипа Селта, губи 3-0 на полувреме од Ибица. Значи од најпознатата плажа на пиринејскиот полуостров губат, но сепак според Чолизмо Луксембурго биле мега јаки и имале тим за Европа.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
9.296
Поени од реакции
8.246
Твоите предвидувања се остваруваат само кога ти одат во корист. :icon_mrgr:

На Барса и фалат голови оти Меси е паднат на ниво на полуаматер, не дека 104 килскиот Суарез со забите во офсајд беше алфа и омега.
И ти точен испадна со предвидувањата дека помеѓу Барса и Атлетико разликата ќе биди 10 бода, ама не кажа дека Атлетико ќе бега 10 + бода :)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.098
Поени од реакции
16.449
Стефи не се прај паметна коа цел свет знаеше дека е време Суарез да си иде од Барса. Тоа што Суарез е светска класа 9ка и еден од најдобрите центарфори у историјата на фудбалот и еве некако си ја врати старата форма не го праи лош потегот на Барса.
Тоа што Барса моментално е канцер средина каде најдобриот играч у историјата на клубот, капитенот, има уште 6 месеци договор и си игра курташак цела сезона, што потрошија милијарда евра на засилувања, што играчот што требаше да го замени Суарез сезонава у врвот на нападот - Гризман, не знае кај удара втора сезона по ред, не го прави лош потегот на Барса да се ослободи од Суарез.

Не глумете лудило сите да се праите паметни после 6 месеци од сезоната кога сите сме свесни каков рак беше Суарез последните 2 сезони у Барса. Време му беше да си иде летово и тоа е тоа.

Умрена средина е Барселона моментално и без коренити промени ако сакаат Хари Кејн и Роналдо нека ги земат ќе ги угушат.
Објаснио човек. :bravobe::cuc:

Не згреши Барселона што го продаде Суарез. Згреши што го продаде во директен конкурент. А, иначе дојдено беше време за (поголема) чистка во Барселона.

И запнале сите сега "Атлетико ги заеба Барса, им го зема Суарез кој гази во Атлетико".
Ама малку од налку да погледневте некоја утакмица во Барселона изминатите неколку сезони, ќе видевте дека Суарез во дресот на Барса последен пат има сврзано две добри утакмици во 2016та.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
9.296
Поени од реакции
8.246
Објаснио човек. :bravobe::cuc:

Не згреши Барселона што го продаде Суарез. Згреши што го продаде во директен конкурент. А, иначе дојдено беше време за (поголема) чистка во Барселона.

И запнале сите сега "Атлетико ги заеба Барса, им го зема Суарез кој гази во Атлетико".
Ама малку од налку да погледневте некоја утакмица во Барселона изминатите неколку сезони, ќе видевте дека Суарез во дресот на Барса последен пат има сврзано две добри утакмици во 2016та.
Па и јас истото го зборам 10 страни наназад. Знајме сите во какво стање беше Суарез кај вас последните години, ама да го пуштиш во директен ривал кој мака мачи со напаѓачи и тоа гратис, е за то треба орден за благодарност да му се додели на вашата управа :)
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
989
Поени од реакции
1.068
Па и јас истото го зборам 10 страни наназад. Знајме сите во какво стање беше Суарез кај вас последните години, ама да го пуштиш во директен ривал кој мака мачи со напаѓачи и тоа гратис, е за то треба орден за благодарност да му се додели на вашата управа :)
А што требаше да напраат? Ниту еден друг клуб не беше заинтересиран за Суарез. Дури и ти се бунеше кога го земаа Атлетико. Што требаше барса да напраи со него според тебе кога единствена понуда дојде од Атлетико а Барса мораше да се ослободи од него?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
9.296
Поени од реакции
8.246
А што требаше да напраат? Ниту еден друг клуб не беше заинтересиран за Суарез. Дури и ти се бунеше кога го земаа Атлетико. Што требаше барса да напраи со него според тебе кога единствена понуда дојде од Атлетико а Барса мораше да се ослободи од него?
Не мораше, ама тоа е веќе друг муабет и не планирам уште да се објаснувам.
Тие најавија револуција во тимот а уште му играат мртовци во клубот ама нема везе.
Сите спортски аналитичари, новинари, екс фудбалери едногласно викаат дека грешка направи Барса со тој трансфер ама кајгана експертите не се сложуваат со тоа и мора да се почитуваат нивните мислења, јбг нивниот збор последен
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.084
Поени од реакции
6.361
Не само што го дадоа на директен ривал туку и во лош момент. Не е ова времето кога Барса и Реал ги газеа другите екипи па ајде не е страшно да се фрли играч на Атлетико или Валенсија.

Ситуацијата во Барса е катастрофа. Во Реал исто не цветаат рози, и тие никако да направат асална реконструкција на составот. Атлетико имаше горе-доле оформен тим и му фалеше баш класа напаѓач. Во една таква конкуренција во Шпанија требаше да се очекува дека ќе бидат сериозен кандидат за титулата.

Сепак, на крај на денот, не е продажбата на Суарез главниот проблем. Беше време да си оди од Барселона а ако Гризман беше на ниво тоа отсуство немаше да се осеќа толку. Управата на чело со Бартомеу направи цела низа глупи потези па дискусијата за Суарез дури се чини како небитна.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
9.296
Поени од реакции
8.246
Не само што го дадоа на директен ривал туку и во лош момент. Не е ова времето кога Барса и Реал ги газеа другите екипи па ајде не е страшно да се фрли играч на Атлетико или Валенсија.

Ситуацијата во Барса е катастрофа. Во Реал исто не цветаат рози, и тие никако да направат асална реконструкција на составот. Атлетико имаше горе-доле оформен тим и му фалеше баш класа напаѓач. Во една таква конкуренција во Шпанија требаше да се очекува дека ќе бидат сериозен кандидат за титулата.

Сепак, на крај на денот, не е продажбата на Суарез главниот проблем. Беше време да си оди од Барселона а ако Гризман беше на ниво тоа отсуство немаше да се осеќа толку. Управата на чело со Бартомеу направи цела низа глупи потези па дискусијата за Суарез дури се чини како небитна.
Да ми живејш :)
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.416
Поени од реакции
1.861
Суарез некни со Алавес го немаше цела утакмица. Сјеба две 100% шанси. Не е толку добар како што изгледа според голојте шо ги има даено. Ептен изгледа тромаво, дебело, бавно. Играчи како Аспас, Ибра, Варди, Бензема, се далеку по агилни од него.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.749
Поени од реакции
2.231
Што има врска агилноста?! Си брка работа и носи резултати тоа. Сите знаеме дека е спор и дебел, ама способен е од ништо да направи нешто, баш она што им треба на Атлетико кога се мачат со малите екипи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom