La Liga Santander 20/21

Член од
5 март 2018
Мислења
10.343
Поени од реакции
9.827

Времето му поминало, умрен, стар, ваков таков.... ооооооп почнуваат шпекулации за у Атлетико, се интензивираат работите па имаме, абе паднат е ама полош од Коста и Мората не може да биде, оке е за без пари вака така...... дае 10 гола у Атлетико, хехе Барса не требаше да го дај, каква лудост хехехехе ви реков дека ќе гази, Брајтвајт го остадоја бла бла

Класика Стефи. Ниеден играч не е добар се додека не почне да се поврзува или потпише со Атлетико.
Секој играч на Атлетико е топ доека не си отиде од клубот и има лоши 5 утакмици.
Па не гледаш дека од сам старт истото мислење го имам дека полоша варијанта од тогашниот напад не можи да испадни шо има толку за чудење во постовите ?
На 20 постови истото го верглам дека за без пари е добра варијанта за Атлетико оти во нападот бевме мизерија, 20 пати пишав дека ќе дотурка до двоцифрена бројка.
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
2.972
Поени од реакции
20.562
Се сложвам со се шо напиша ама можеа да извадат некое евро за него или веќе ако не можеле не смееа да му го дадат на ривалот гратис и да го појачаат кога знаеа дека на Атлетико му фалат голови и го засилуваат бап на таа позиција кај шо беа дефицитарни.
Е сега друга ствар не е проблемот шо го пуштија да си оди, и јас бев од тие шо викаа дека е крајно време да напушти оти во последно се влечеше на теренот ама да се ослободиш од него кој беше втор најдобар стрелец во тимот а да го оставиш Брајтвејт, требаше да донесат класична замена за него, не Депај, и Депај ќе беше исто срање. На Барса му треба сува класа голгетер, некој кој ќе гарантира голови а не играчи за екипи како Гетафе.
Добро Стефи сега убаво ќе го напишам истото од постот што го цитираше ама ќе те замолам да го исчиташ убаво и да пробаш да го разбереш и запамтиш и да не ми реплицираш со вакво нешто пошто одговорот на ваквото нешто го имаш во постот што го цитираш.

Луис Суарез беше тиња играч во Барселона последните 2 сезони. Зимаше огромна плата, клубот влезе во криза и одлучи да ги крати трошковите и да се ослободува од играчи кои веќе немаа што да понудат. Ниеден клуб не беше спремен да плати оштета за играчите што си заминаа па така побезболно беше да ги пуштат за ситница само за да се ослободат од нивните превисоки плати.

Барселона во составот има напаѓачи спремни да го заменат Суарез без да се осети. Гризман како еден од најдобрите играчи во Примера години наназад требаше да го превземе местото на Суарез во самиот врв на нападот и заедно со Меси и Ансу Фати/Дембеле да даваат голови и да ја носат Барса во победи. Пробуваа да го купат и Депај за поголема ротација и конкуренција у нападот со оглед на тоа што Дембеле е стаклен и плус го имаат Брајтвајт кој не е материјал за Барса.
Меси и Гризман се сува класа голгетери и гарантирачи на голови во секој момент во фудбалот.

Што испадна на крај, Меси играше фудбал за инат на сите односно не играше, Гризман продолжи да го допира срамот и дното, Дембеле се повреди повторно, и Ансу Фати играчот кој ги влечеше сам на почетокот за жал се повреди и Барса остана да игра со мртви Меси и Гризман и јеби га Брајтвајт.

Плус Кутињо го заборавив во конкуренција на напаѓачи.

Е сеа пошто многу изнапишав, сума сумарум, ова прочитај го убаво. Барса има замени за Суарез во составот, има голгетери, има играчишта... ама за жал тие сезонава не кликнаа и тоа според мене се должи исклучиво на летаргичноста и курташак понашањето на Меси.

Гризман и Меси како појави во фудбалот се кадарни и спремни да бидат шампиони со Барселона без Суарез и со било кој напаѓач до нив или пред нив.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.343
Поени од реакции
9.827
Добро Стефи сега убаво ќе го напишам истото од постот што го цитираше ама ќе те замолам да го исчиташ убаво и да пробаш да го разбереш и запамтиш и да не ми реплицираш со вакво нешто пошто одговорот на ваквото нешто го имаш во постот што го цитираш.

Луис Суарез беше тиња играч во Барселона последните 2 сезони. Зимаше огромна плата, клубот влезе во криза и одлучи да ги крати трошковите и да се ослободува од играчи кои веќе немаа што да понудат. Ниеден клуб не беше спремен да плати оштета за играчите што си заминаа па така побезболно беше да ги пуштат за ситница само за да се ослободат од нивните превисоки плати.

Барселона во составот има напаѓачи спремни да го заменат Суарез без да се осети. Гризман како еден од најдобрите играчи во Примера години наназад требаше да го превземе местото на Суарез во самиот врв на нападот и заедно со Меси и Ансу Фати/Дембеле да даваат голови и да ја носат Барса во победи. Пробуваа да го купат и Депај за поголема ротација и конкуренција у нападот со оглед на тоа што Дембеле е стаклен и плус го имаат Брајтвајт кој не е материјал за Барса.
Меси и Гризман се сува класа голгетери и гарантирачи на голови во секој момент во фудбалот.

Што испадна на крај, Меси играше фудбал за инат на сите односно не играше, Гризман продолжи да го допира срамот и дното, Дембеле се повреди повторно, и Ансу Фати играчот кој ги влечеше сам на почетокот за жал се повреди и Барса остана да игра со мртви Меси и Гризман и јеби га Брајтвајт.

Плус Кутињо го заборавив во конкуренција на напаѓачи.

Е сеа пошто многу изнапишав, сума сумарум, ова прочитај го убаво. Барса има замени за Суарез во составот, има голгетери, има играчишта... ама за жал тие сезонава не кликнаа и тоа според мене се должи исклучиво на летаргичноста и курташак понашањето на Меси.

Гризман и Меси како појави во фудбалот се кадарни и спремни да бидат шампиони со Барселона без Суарез и со било кој напаѓач до нив или пред нив.
Ок е се тоа ама уште лани се осети тоа незалагање на Меси на теренот а Гризман пробиваше дно на секој натпревар, ама добро ајде класа играч е Гризман па мислеле дека кога тогаш ќе се разигра.
Баш дека знаеа дека Дембеле е несмасен и стакленко а Ансу Фати е премногу млад да се ослонат на него требаше да запнат за некоја варијанта, да донесат некоја замена.
Нормален клуб прво ќе го осигура тој напаѓач и после ќе се ослободи од ѓубрето во клубот а тие го набркаа Суарез без претходно да донесат негова замена.
Брајтвејт го забетонираа во составот, имаше уште еден куп играчи за бркање, Бускетс пример, мислам дека и тој зема голема плата, Пиќе ако не се лажам ... Суарез беше најмалото зло од тој клан.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.343
Поени од реакции
9.827
Ја провали реално. :D
И ти сметаш дека беше добра одлука шо го пуштија Суарез во Атлетико гратис а останаа со Брајтвејт, незадоволен Меси, стаклен Дембеле и отепан Гризман ?
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.493
Поени од реакции
2.014
Кажав сто пати и уште еднаш ќе кажам кои се според мене причините за денешнава Барса.

1.Премногу потрошено време за да се купи Нејмар кој е тотално непотребен.
2. 250 милиони за Дембеле и Кутињо.
3. 120 мил. за Гризман кој е одличен играч ама и мало дете знај дека нема да се вклопи во игра пошто Меси игра на негова позиција.
4. Кога триве точки погоре ќе се сумираат доаѓаш до заклучок дека трансфер политикава е очајна. Сакале Депај да го купат. Јакиот играч.

Пуиг го стопи столчето од седење. Уште го форсираат Алба наместо да купат некој саглам бек. Бускец, Алба, Пике, Фирпо, Умтити, Роберто, Брајтвајт, Меси, Дембеле, Кутињо, то све треба да се шитни и да се купат убај деца.

Морено, Макси Гомез, Фекир се играчи од 20-30 милиони што можат да ја опраат Барса да заличи на нешто до крајов на сезонава па на лето да купат поадекватни играчи за клуб каков што е Барса.

Чуден избор на Марселињо кој замина од Валенсија ради тоа што клубот не му ги купуваше бараните играчи а сега ќе тренира клуб кој не можи да купува воопшто играчи освен Баскијци.
Автоматски споено мислење:

@cholismo Да не знајш што се дешава со Лоди? Сити гледам заинтересиран е. Ќе го лапни некој за 40 милиони на лето изгледа.
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
2.972
Поени од реакции
20.562
Ок е се тоа ама уште лани се осети тоа незалагање на Меси на теренот а Гризман пробиваше дно на секој натпревар, ама добро ајде класа играч е Гризман па мислеле дека кога тогаш ќе се разигра.
Баш дека знаеа дека Дембеле е несмасен и стакленко а Ансу Фати е премногу млад да се ослонат на него требаше да запнат за некоја варијанта, да донесат некоја замена.
Нормален клуб прво ќе го осигура тој напаѓач и после ќе се ослободи од ѓубрето во клубот а тие го набркаа Суарез без претходно да донесат негова замена.
Брајтвејт го забетонираа во составот, имаше уште еден куп играчи за бркање, Бускетс пример, мислам дека и тој зема голема плата, Пиќе ако не се лажам ... Суарез беше најмалото зло од тој клан.
Како би те навредил.Ja имаа замената ти сфаќаш јас што ти зборам цело време или не сфаќаш?
Како да ти кажам, ЈА ИМАА ЗАМЕНАТА.

ЈА ИМАА ЗАМЕНАТА
 
  • Хаха
Reactions: ob1
Член од
5 март 2018
Мислења
10.343
Поени од реакции
9.827

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.198
Поени од реакции
16.773
И ти сметаш дека беше добра одлука шо го пуштија Суарез во Атлетико гратис а останаа со Брајтвејт, незадоволен Меси, стаклен Дембеле и отепан Гризман ?
Не мислам.
Направија добро што се ослободија од Суарез зашто повеќе немаше што да понуди за Барса (како што направија Реал со Хамес и Бејл), но не требаше да го дадат на Атлетико или друг конкурент за титулата.
Али се сложувам со @Джонтра Вохохолта имаш навика да ги јачаш играчите што ќе потпишат за Атлетико иако пред да потпишат и самата си била свесна дека се срање, а да ги сереш играчите кои си идат од Атлетико.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.343
Поени од реакции
9.827
Не мислам.
Направија добро што се ослободија од Суарез зашто повеќе немаше што да понуди за Барса (како што направија Реал со Хамес и Бејл), но не требаше да го дадат на Атлетико или друг конкурент за титулата.
Али се сложувам со @Джонтра Вохохолта имаш навика да ги јачаш играчите што ќе потпишат за Атлетико иако пред да потпишат и самата си била свесна дека се срање, а да ги сереш играчите кои си идат од Атлетико.
Епа тоа викам и јас бе, не смееа да го дадат во ривал и тоа без пари.
Инаку не знам од кај впечаток дека ги серам играчите кои заминале од клубот ете и за Родри да сум рекла дека не го бива во Сити тоа сум го рекла со причина оти стварно не е истиот играч како шо сме навикнале ние навивачите на Атлетико да го гледаме. Тоа не е ругање тоа е факт. За Мората оти не речам ништо, си игра солидно во Јуве и то е то.
Еден куп играчи заминале од клубот, не се само Родри и Гризман.
Автоматски споено мислење:

И не ме цитирајте поќе манџата ќе ја загорам ќе ја запустам:D да се плукнам и во Суарез и во Гризман
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
625
Поени од реакции
754
Епа тоа викам и јас бе, не смееа да го дадат во ривал и тоа без пари.
Инаку не знам од кај впечаток дека ги серам играчите кои заминале од клубот ете и за Родри да сум рекла дека не го бива во Сити тоа сум го рекла со причина оти стварно не е истиот играч како шо сме навикнале ние навивачите на Атлетико да го гледаме. Тоа не е ругање тоа е факт. За Мората оти не речам ништо, си игра солидно во Јуве и то е то.
Еден куп играчи заминале од клубот, не се само Родри и Гризман.
Автоматски споено мислење:

И не ме цитирајте поќе манџата ќе ја загорам ќе ја запустам:D да се плукнам и во Суарез и во Гризман
Idi napravi ja mandzata i ne izleguvaj od kujna vise.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
1.966
Поени од реакции
3.490
Му пропадна трансферот во Јуве, а други сериозно заинтересирани немаше, не сакаа да го исфорсираат да иде негде каде што тој не би сакал, ферски беше да го пуштат по негова желба, макар било и Атлетико, нормално Реал не беше опција секако. Не е толку страшно што го оставија на Атлетико, ниту пак прави нешто драматично Суарез во Атлетико ама ајде, во Барса секако му беше поминато времето, грешката е што останаа на Брејтвајт кој требаше да лета уште летово односно не ни требаше да биде донесен, пропадна трансферот на Депај, а од друга страна и покрај лошата сезона која ја имаше постоеше надежта дека Гризман ќе ја покрие дупката сезонава, со одењето на Суарез се отвори простор за да игра на за него поприродна позиција со повеќе простор да напаѓа средишно, ама овој тотално е ван форма и никако не се уклапа на играта. На тоа, да се додаде и повредата на Фати, плус тенката и лоша одбрана, па и некомплетен среден ред би кажал, резултатот е тој. Можда добро ќе дојдеше Суарез периодов во нападот на Барса, ќе потсобереа плус некој бод, ама во никој случај немаше да биде некое решение ниту пак ќе сменеше нешто драстично.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.343
Поени од реакции
9.827
Значи чоек да не можи рајат да ги подупи Фарсашите, се сплотивте како Дуи и Сдс е.аве то ... :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom