La Liga Santander 20/21

Член од
29 јуни 2018
Мислења
1.915
Поени од реакции
2.565
Чекај чекај сериозен си, ниту ќе го прочитам рефаратот, те прашав во кратки црти наброј ми играчимод Сосиедад подобри пд Селта, ама подобри не горе долу на иста разина.
Не ти реков да ми извадиш листа кој колку кошта на трансфер пазарот туку играчи кои сметаш дека се подобри од тие на Селта, кои одскокнуваат во составот.
Жена бе.
Од жена си излегол од жена ќе умреш муабетов.

Што повеќе да ти пишам бе стефи ?
Детално убаво си опишав, али оќе, ај да ти упростам највеќе што можам.

Ремио, Елустондо, Ле Норманд, Монреал, Зубелдиа, Мерино, Давид Силва и Ојарзабал.
Сите овие се подобри од тимот на Селта што е погоре.
Единствено Маљо, Иаго Аспас и можеби ама можеби Белтран и Мендеш би биле првотимци во овој Сосиедат денес. На хартија гледано.
Значи, гк, цб,цб,лб,цм,цм,цам и лм има боље Сосиедат барем за една класа. Оќе, ајде сеа Цм едно место за Белтран ќе одвојам. Детето ора терен, ми има фудбал у тоа ноџињата.

Толку од мене.
Идам да се удавам у лавабо
 
Член од
5 март 2018
Мислења
9.296
Поени од реакции
8.246
Жена бе.
Од жена си излегол од жена ќе умреш муабетов.

Што повеќе да ти пишам бе стефи ?
Детално убаво си опишав, али оќе, ај да ти упростам највеќе што можам.

Ремио, Елустондо, Ле Норманд, Монреал, Зубелдиа, Мерино, Давид Силва и Ојарзабал.
Сите овие се подобри од тимот на Селта што е погоре.
Единствено Маљо, Иаго Аспас и можеби ама можеби Белтран и Мендеш би биле првотимци во овој Сосиедат денес. На хартија гледано.

Толку од мене.
Идам да се удавам у лавабо
Елустондо, Ремио и Мерино гарантирам со глава дека ни еден натпревар им немаш изгледано и не знаеш како изгледаат, ама си прочитал на трансфер маркет дека имаат голем рејтинг и ги пиша, признај :)
Го спомнуваш Давид Силва а Давид Силва оваа сезона нема изиграно ни 10 натпревари за Сосиедад ако не се лажам и тие партии шо ги изигра не беше ништо посебно.
Значи не збораме за која екипа има повеќе звучни имиња не ги мешајте работите.
И пак ете така нека е како шо викаш, ми наброја 4 играчи од Сосиедад, плус го заборави најдобриот, Порту ама нека, 4 играчи имаат Сосиедад, ништо повеќе, ништо подобри од Селта.
Автоматски споено мислење:

Патем, гледајте го моќниот Сосиедад кој не можи да врзи две победи веќе два месеци и губи од последниот тим на табела. :rolleyes:
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
1.915
Поени од реакции
2.565
Елустондо, Ремио и Мерино гарантирам со глава дека ни еден натпревар им немаш изгледано и не знаеш како изгледаат, ама си прочитал на трансфер маркет дека имаат голем рејтинг и ги пиша, признај :)
Го спомнуваш Давид Силва а Давид Силва оваа сезона нема изиграно ни 10 натпревари за Сосиедад ако не се лажам и тие партии шо ги изигра не беше ништо посебно.
Значи не збораме за која екипа има повеќе звучни имиња не ги мешајте работите.
И пак ете така нека е како шо викаш, ми наброја 4 играчи од Сосиедад, плус го заборави најдобриот, Порту ама нека, 4 играчи имаат Сосиедад, ништо повеќе, ништо подобри од Селта.
Муабетот не ни беше за на хартија или ја нешо трипам? :D
Нема везе, се надевам дека после нашава дебатичка каде што пола вид ми отиде Селта ќе фати победнички ритам и ќе земе Ла Лига, па слободно после тоа на глава качи ми се како си била у право :D
Автоматски споено мислење:

И да, ако Селта Виго фати топ 4 сезонава имаш гајба пиво и кафана од мене.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.416
Поени од реакции
1.861
Селта последниве две или три сезони има проблем со тренери. Носат некој од Аргентина, Чиле, Мексико што фудбал само на телетекст прателе. Затоа Селта е таму каде што е, т.е. каде што беше, зошто сегашниов изгледа ја пронајде формулата како до добри резултати.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
6.896
Поени од реакции
10.336
Билбао го шутнале Гаритано, најверојатно Марселино ќе е нов тренер. Чоечево доста опасно ми делуваше, би требало да се подобрат Билбаовци.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
9.296
Поени од реакции
8.246
Абе прајме муабет за екипа шо 10 натпревари немаа победа :)
Сериозно не е Селта кој знае каков тим ама ни Сосиедад не е.
И двете се лига Европа екипи, евентуално ќе направат некое јако издание и ќе фатат некој јак ритам, па
можи да се докопаат до ЛШ еднаш на 5 години
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.062
Поени од реакции
19.463
Ги извади Ојарзабал и Порту, двата најофанзивни играчи шо ги има во тимот во 66та минута баш кога најмногу му требаше гол. :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Поголемо дно од тренери како во шпанско првенство нема. Секој шо знае да стои со скрстени раце и има брк за сиромашни, станува тренер во Шпанија. Цигани се цигани, џабе се милионите. Дно од нација јебем им крал и кралица.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.098
Поени од реакции
16.449
Па управата на Барса е најгенијалната управа во цел свет. Им го дадовме Суарез безпари на Атлетико, за Реал да не освои титула.

Све је то дио процеса, бајо мој :cool:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
9.296
Поени од реакции
8.246
Како изиграја мега јаките Елустондо, Гремио и Мерино, за еден другар прашвам :gjavol:
Една победа на последните 11 меча, со екипи од долниот ранг, од шо се многу јаки :)
Автоматски споено мислење:

Па управата на Барса е најгенијалната управа во цел свет. Им го дадовме Суарез безпари на Атлетико, за Реал да не освои титула.

Све је то дио процеса, бајо мој :cool:
Ама и Реал не заебаа со Љоренте, втор најдобар стрелец во клубот ни е :D
Единствена разлика е шо тие колку толку зедоја пари за него, и не беше во форма кај нив,за Суарез речи су сувишне.
Сериозно без грам тролање кога го земавме за без пари јас реков уште тогаш дека и таков полумртов е грабеж за фри да го собериш, Суарез е класика, колку и да е паднат ќе убоди некој гол како овој денес и ќе реши натпревар, барем за малите екипи е убица за сега, нешто шо лани ни фалеше, овие натпревари до лани нерешено завршуваа.
И тогаш реков и сега 20 гола ќе ги перни некако сезонава а баш тоа и ни фалеше. Кога пишав дека ќе фалат головите на Суарез во Барса будала ме правеа од фан клубот.
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
9.296
Поени од реакции
8.246
Моментално секој е Де Брујн за Хазард, го искинаа повредите човекот, вакво пропаѓање на играч последно шо ми текнува е Торес, и тој така од кога се повреди никогаш не си ја врати формата исто и Хазард, штета стварно.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
9.296
Поени од реакции
8.246
History repeats :tvg:
Автоматски споено мислење:

И Реал и Барса ќе завршат пред Атлетико, кладба кој сака на сеуште непочната сезона за Барса.
Дали е точно дека Барса не прифатила Суарез да оди во Атлетико? Ова е не возможно, дај бе некој нека го рокне Баротмеу, НЕКА ГО РОКНЕ БРЕ СВЕ МУ ЕБАМ КРВИНО ДА МУ ЕБАМ!!
Суарез е толку лош, шо дури и управата на Барса нејќе грев да си пише давајки ви го.
Никојпат не ја сватив фамата околу Атлетико. Стварно незнам каков е овој универзум каде Атлетико се смета за било каква конкуренција и закана за Барса и Реал. Лани и двата тима одиграа слаба сезона, и пак завршија пред Атм. Таа титулата од 2014 ги стави на некаков имагинарен пиадестал, а уствари само направија подвиг како што направи Лестер во Премиер лигата, нешто шо го гледаш еднаш во 20 сезони. И слепа кокошка од милион обиди ќе лапне едно зрно.

Јас би рекол оваа сезона Севиља е далеку далеку поопасна од Атлетико, нема да ме изненади они да се замешат во битка за титула ако Барса и Реал продолжат со пад на формата.
Суарез во Атлетико отиде? Јас па гледам една округлеста баба се влечка по теренот, мислев на Бургос вујна ги мотивира.

Од 38 утакмици 14-15 ќе им бидат со сличен резултат, 0-0 или 1-1. Околу 15-16 победи, и 7-8 порази. Доволно за 4то место.
Иначе цврсти се во одбрана, тоа мора да се признае. За класа се подобри и од Барса и од Реал на тој дел од тимот.
Барса уште е мизерен тим, 2 победи не не залажаа. Али дефинитивно е подобра од Атлетико, тоа шо собравте имиња не ве прави квалитет. Еве уште пред да почне сезоната ти реков, и пак ќе ти повторам. Ќе завршите минимум 10 бодови позади Барса и Реал. Во 3 кола веќе станува разликата очигледна во класи.
За мене заврши сезоната. Се гледаме август 2021 со некои подобри ликови и подобри времиња. Чао.
Каков завршеток на сагата, ќе останиш засекогаш запаметен на темата, ма споменик ќе ти крениме во твоја чест :oleee:
Џони лајна да јади за прогнозите :ROFLMAO:
 
Последно уредено:

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
2.793
Поени од реакции
5.423
Џони лајна да јади за прогнозите :ROFLMAO:
Јас во последно сум доста добар...промаш немам да не се почудам....само уште некое коло да дочекам Јунајтед да нареди некоја плус победа и ќе имам еден куп луѓе за цитирање во Премиер лигата каде експертите веднаш ги отпишаа после поразот од Кристал Палас во првото коло, вклучувајќи го и експертот што го цитираше каде тврдеше дека на Јунајтед му требало 500 милиони за да биле сериозен тим.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom