La Liga Santander 20/21

Член од
9 мај 2018
Мислења
1.416
Поени од реакции
1.861
5 мин до НГ, а он дошол да пише за Лоди, Тореира и другиве небитни.... Ебати 2020. :D
Јас брат не славам нг уназад 6-7 години. То ти е за неизживеана раја.

Btw, Селта моментално е врвот. Ќе биди интересна утакмица вечер.
FB_IMG_1609589393409.jpg
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
2.329
Поени од реакции
15.718
Жими стојче, 9-0 ќе изгубат.

Овие Селта ептен потонаа од кога Џони ги напраи глобтротери со тие 2-3ца играчи што ги имаа Орељана, тој еден у Сити што отиде и пропадна ко кауч, и овој Тиаго Аспас флопот на Ливерпул... ги фалеше ги фалеше и ги пропадна, секоја година зопстанок се борат.

Џонигорио Манзано
 
Член од
5 март 2018
Мислења
9.296
Поени од реакции
8.246
Жими стојче, 9-0 ќе изгубат.

Овие Селта ептен потонаа од кога Џони ги напраи глобтротери со тие 2-3ца играчи што ги имаа Орељана, тој еден у Сити што отиде и пропадна ко кауч, и овој Тиаго Аспас флопот на Ливерпул... ги фалеше ги фалеше и ги пропадна, секоја година зопстанок се борат.

Џонигорио Манзано
Селта е екипата со најдобра форма во Ла Лига моментално.
Имаат топ играчи и чудно е како стигаа да се борат за опстанок.
Иаго Аспас е тата Бог за повеќето напаѓачи во лигата не знам од кај ги донесе овие заклучоци :)
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
2.329
Поени од реакции
15.718
Селта е екипата со најдобра форма во Ла Лига моментално.
Имаат топ играчи и чудно е како стигаа да се борат за опстанок.
Иаго Аспас е тата Бог за повеќето напаѓачи во лигата не знам од кај ги донесе овие заклучоци :)
Па нели Атлетико е?

Секако дека имаат топ играчи, тоа може само според тебе и Џони и никој друг на планетава.

Аспас може да е бог за напаѓачите на Осасуна, Ваљадолид, Леванте и Сарагоса.

Секоја година се борат за опстанок, е од таму ми се овие заклучоци.

Секако доека не дојде некој хард кор фан на Примера сега да ме понижи и да настапи со добро познатиот муабет, Селта да дојде у Калчо 3то место ќе заврши.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
9.296
Поени од реакции
8.246
Па нели Атлетико е?

Секако дека имаат топ играчи, тоа може само според тебе и Џони и никој друг на планетава.

Аспас може да е бог за напаѓачите на Осасуна, Ваљадолид, Леванте и Сарагоса.

Секоја година се борат за опстанок, е од таму ми се овие заклучоци.

Секако доека не дојде некој хард кор фан на Примера сега да ме понижи и да настапи со добро познатиот муабет, Селта да дојде у Калчо 3то место ќе заврши.
Не е Атлетико, Селта е со најдобра форма, а Аспас е најдобар стрелец со 9 гола и 6 асистенции
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.416
Поени од реакции
1.861
Селта има подобра екипа од умренана Валенсија, Гранада па и Сосиедад. Поради некои околности последниве 2-3 сезони маки мачат. Но еве последниве 5-6 кола покажуваат дека овај состав можи за ЛЕ да се бори. Изгледа конечно му се погоди тренерот.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.098
Поени од реакции
16.449
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.416
Поени од реакции
1.861
Кој ги има Сосиедад жити се? Ојерзабал кој пола од голојте од пенал му се? Вилиан и Исак 6 гола заедно што имаат? Едино Порту, Силва и Мерино што вредат, другово горе долу се е тука некаде.

Во последни 10 натпревари една победа.:tapp:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
9.296
Поени од реакции
8.246
Шо се смејте бе, гарант еден играч не знајте од Селта освен Аспас :)
Топ играчи има Селта, не се кадарни за титула или топ 4 ама имаат солиден состав.
Браис Мендез, Аспас, Нолито, Суарез, Белтран, Хуго Маљо, Мина сите се добри и млади играчи
 
Член од
23 август 2010
Мислења
32.768
Поени од реакции
81.199
Кој ги има Сосиедад жити се? Ојерзабал кој пола од голојте од пенал му се? Вилиан и Исак 6 гола заедно што имаат? Едино Порту, Силва и Мерино што вредат, другово горе долу се е тука некаде.

Во последни 10 натпревари една победа.:tapp:
Давид Силва вреди 78 пати повеќе од сите играчи на Селта заедно.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
9.296
Поени од реакции
8.246
После ќе квичиш кога ќе те реметат.
Наброј тројца играчи од Сосиедад,кој ме ремети жити се, исфрустрираните чикови од кајгана форум, шо не постојат во реалниот свет, небитни ликови како ланскиот снег
 

Kajgana Shop

На врв Bottom