La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Значи не можам да се доначудам,па да му е.ам мајката на таа пара шо ја земаат прават вакви работи.
Нека игра сега фудбал во дворот со син му, клошар еден.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.276
Значи не можам да се доначудам,па да му е.ам мајката на таа пара шо ја земаат прават вакви работи.
Нека игра сега фудбал во дворот со син му, клошар еден.
Сега кој ќе игра како десен одбранбен бек?
Хименез кога се враќа?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Сега кој ќе игра како десен одбранбен бек?
Хименез кога се враќа?
Врсаљко, пиша Дани се врати на тренинзи.
Абе за одбрана ли е проблем, ќе го намести Чоло Коста бек ќе откорни некој ќе го погреба :ROFLMAO:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.808
Поени од реакции
15.731
нешто гледам утакмицата Хуеско - Леванте, од 22,12,2020
Барди не е нее ниту во играчи што недостасуваат
( повреди, карантин..) дали во овие се пишуваат само најнови 5 играчи кој недостасуваат ???

Campana J.
(Ozljeda bedra)



Doukoure C.
(Ozljeda Ahilove tetive)



Duarte O.
(Karantena)



Postigo S.
(Ozljeda mišića)

Tono
(Karantena)
Treneri
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.272
Ако може модераторите да постават анкета во темава за конечно да одлучиме дали Барса игра поубаво со Меси или без Меси.. модератори, ќе ве молам? Нема смисла вака. Фала.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Ова е клуб што треба од темел да се преизгради а тоа може да трае 2-3 години. Имаат едно 300милки заработка од потенцијални трансфери со кој треба да се обнови тимот. Помизерни се од Атлетико лани.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Ептен ми се допаѓа Севиља на Лопетеги. Секоја чест, стокмена екипа која ретко греши и ретко прима голови. Не знам што им се случи со Челшит втората, но јбг се дешава. Единствено место каде што шкрипат им е напаѓачката. Таму да земат нешто поасално и топ ќе бидат.
Од друга страна мислам дека погрешија Виљареал со Емери. Со Каљеха лани многу подобро изгледаа, а беа играчки многу послаби. Ќе видиме како ќе се покажат понатака, но не ме радува воопшто играта, иако резултатите не им со лоши.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Ептен ми се допаѓа Севиља на Лопетеги. Секоја чест, стокмена екипа која ретко греши и ретко прима голови. Не знам што им се случи со Челшит втората, но јбг се дешава. Единствено место каде што шкрипат им е напаѓачката. Таму да земат нешто поасално и топ ќе бидат.
Од друга страна мислам дека погрешија Виљареал со Емери. Со Каљеха лани многу подобро изгледаа, а беа играчки многу послаби. Ќе видиме како ќе се покажат понатака, но не ме радува воопшто играта, иако резултатите не им со лоши.
И во Арсенал беше така со Емери, слабо играа ама вадеше резултати, какви такви..
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Ептен ми се допаѓа Севиља на Лопетеги. Секоја чест, стокмена екипа која ретко греши и ретко прима голови. Не знам што им се случи со Челшит втората, но јбг се дешава. Единствено место каде што шкрипат им е напаѓачката. Таму да земат нешто поасално и топ ќе бидат.
Од друга страна мислам дека погрешија Виљареал со Емери. Со Каљеха лани многу подобро изгледаа, а беа играчки многу послаби. Ќе видиме како ќе се покажат понатака, но не ме радува воопшто играта, иако резултатите не им со лоши.
Иско изгледа ќе го земат. А за нападот чорба. Го форсира Де Јонг а на клупа седат Ел Хадади и Ен Несири кој е топ напаѓач кој не доби адекватна шанса. Можеби Макси Гомез добро би им дошол.

За Виљареал вакви резултати се очекувано нешто. Немаат некој добар тим реално.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Иско изгледа ќе го земат. А за нападот чорба. Го форсира Де Јонг а на клупа седат Ел Хадади и Ен Несири кој е топ напаѓач кој не доби адекватна шанса. Можеби Макси Гомез добро би им дошол.

За Виљареал вакви резултати се очекувано нешто. Немаат некој добар тим реално.
Ен Незири повеќе игра од Де Јонг. Се менуваат, ама и двата не се тоа што се бара реално. Незири напредна донекаде, ќе видиме. Мунир е крило.
А Виљареал баш добро се засилија, ама Емери ја тупи како по навика. Ќе видиме, искусен тренер е, да не го отпишуваме, а посебно за во ЛЕ каде што е мајстор. Во лигата отсекогаш неговите екипи играле топло ладно.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.289
Ептен ми се допаѓа Севиља на Лопетеги. Секоја чест, стокмена екипа која ретко греши и ретко прима голови. Не знам што им се случи со Челшит втората, но јбг се дешава. Единствено место каде што шкрипат им е напаѓачката. Таму да земат нешто поасално и топ ќе бидат.
Од друга страна мислам дека погрешија Виљареал со Емери. Со Каљеха лани многу подобро изгледаа, а беа играчки многу послаби. Ќе видиме како ќе се покажат понатака, но не ме радува воопшто играта, иако резултатите не им со лоши.
Ако не се лажам малце ротираа и не делуваа ко ептен да им се игра, веќе беа пласирани во следна фаза, бркаа нерешено изгледа, штом примија гол како да се распаднаа, ама ништо не им менуваше мечот за ЛШ понатаму па некако немотивирано како да влегоа
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom