La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
14.897
Поени од реакции
16.207
Btw толку од бајката на Сосиедад изгледа. Сега ќе почнат да паѓаат и на крај пак ќе гонат место во ЛЕ.
Толку им е силата и нив и на Севиља инаку морам да го цитирам братот @Del Boy хе хе Севиља далеку по по по поопасната од Атлетико:backa:
Никојпат не ја сватив фамата околу Атлетико. Стварно незнам каков е овој универзум каде Атлетико се смета за било каква конкуренција и закана за Барса и Реал. Лани и двата тима одиграа слаба сезона, и пак завршија пред Атм. Таа титулата од 2014 ги стави на некаков имагинарен пиадестал, а уствари само направија подвиг како што направи Лестер во Премиер лигата, нешто шо го гледаш еднаш во 20 сезони. И слепа кокошка од милион обиди ќе лапне едно зрно.

Јас би рекол оваа сезона Севиља е далеку далеку поопасна од Атлетико, нема да ме изненади они да се замешат во битка за титула ако Барса и Реал продолжат со пад на формата.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Кога ќе пуштиш корења на некоја државна работа и неможат да те извадат од таму.
Ако на таа државна работа покажуваш извонредни резултати повеќе години, зошто би те ваделе? :)
 
Член од
21 април 2017
Мислења
237
Поени од реакции
703
Бензема ко виното....
Автоматски споено мислење:

Ау, каков гол :bravobe:
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
14.897
Поени од реакции
16.207
Не беше пенал бе синоќа ? Во рака не го удри Рамос или над лакт беше ?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.897
Поени од реакции
16.207
Нема пенал, се е чисто. Лактот е дел од ногата :D :D :D
Не го гледав натпреварот онака ми беше пуштен на тв, ми се виде како рака и мене, плус имаше и неколку судиски одлуки во кприст на Реал, ситни фаули не му ги судеше судијата ама нема везе ни судии нема да им поможат на крај :P
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.570
Поени од реакции
17.969
Не го гледав натпреварот онака ми беше пуштен на тв, ми се виде како рака и мене, плус имаше и неколку судиски одлуки во кприст на Реал, ситни фаули не му ги судеше судијата ама нема везе ни судии нема да им поможат на крај :P
Не треба судии да помагаат, доволно е секоја недела со Атлетико да играат.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Колку само нема познавање на правилата...еве ќе кажам, секој што мисли дека тоа на Рамос беше пенал си нема две чисти од фудбал...
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.020
Поени од реакции
20.762
Колку само нема познавање на правилата...еве ќе кажам, секој што мисли дека тоа на Рамос беше пенал си нема две чисти од фудбал...
Не го ни гледав натпреварот. Ни ситуацијата шо е спорна ја немам видено.
Секако е отидена сезоната за нас, тепајте си се вие мадридски деца :D :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.897
Поени од реакции
16.207
Колку само нема познавање на правилата...еве ќе кажам, секој што мисли дека тоа на Рамос беше пенал си нема две чисти од фудбал...
Не видов убаво онака го гледав натпреварот површно, над лакт мана а и од негов играч се одби топката, премногу блиску ваљда беше
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
1. Беа преблиску еден до друг, во вакви ситуации лесно можеш да таргетираш рака и да изнудиш пенал. На судијата останува да процени, дали таа "рака" влијае на понатомошната игра(шанса за асистенција/гол) или не. Во случајов, и без раката, топката ќе удреше во торзото на Рамос, нити можеше да се случи асистенција или гол.
2. Рамос беше во скок, никој играч во историјата на фудбалот не скокнал со рацете позади грб. И покрај тоа, раците му беа во природна позиција, и повеќе доближени до телото одколку раширени.
3. Чичо Перез е на наша страна.

I rest my case!

Али најискрено, не беше пенал.. :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Играч на сезоната 2019/20

1608586837304.png


Кога ќе ми текне пред пар години колкав хејт јадеше :facepalm:
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Играч на сезоната 2019/20

Прегледај го приврзокот 277859


Кога ќе ми текне пред пар години колкав хејт јадеше :facepalm:
Па оправдано јадеше...2 сезони со топка не се состави, моменталниов Винициус изгледа како Роналдо Бразилецот во најдобра форма во споредба со тој Бенз.. :icon_mrgr:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom