La Liga Santander 20/21

Член од
5 март 2018
Мислења
8.144
Поени од реакции
7.234
Љоренте и Кореа се питбули сезонава!
Автоматски споено мислење:


Во Менхенгладбах ритуал му беше тоа. :icon_lol:
Кореа посебно е многу заприметлив на натпреварот, колку ми е мерак за ова дете, секогаш дава 100 % кога му се пружа шанса, ниту една дамка нема откако е во клубот, одличен играч и многу ми е мило шо останаа до крај да не попуштат за трансфер во Милан.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.111
Поени од реакции
1.368
Кореа посебно е многу заприметлив на натпреварот, колку ми е мерак за ова дете, секогаш дава 100 % кога му се пружа шанса, ниту една дамка нема откако е во клубот, одличен играч и многу ми е мило шо останаа до крај да не попуштат за трансфер во Милан.
Чим на некој не му оди одма да му се заканат дека ќе го продадат во Милан. Како мотив му иди. :icon_lol: Сезонава речиси на секоја утакмица има гол или асистенција.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.111
Поени од реакции
1.368
Не ви чинеше дефанзивен Атлетико ко си ваѓавте победи или нерешено. Сега вака офанзивен ви чини, или?:P
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.082
Поени од реакции
76.621
Не ви чинеше дефанзивен Атлетико ко си ваѓавте победи или нерешено. Сега вака офанзивен ви чини, или?:P
Муабетов е "If you can't support us кога играме дефанзивно и победуваме 1-0, don't support us кога играме офанзивно и победуваме 1-0 после грешка на голманот" :D
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
718
Поени од реакции
1.114
Честито победа, ама да не беше грешката на Штеген...
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
13.563
Поени од реакции
10.171
Ништо посебно не одигра ни Атлетико, со овој напаѓачки арсенал со кои располагаат против најмртвата Барса очекував многу повеќе а тие севкупно успеаа да создадат две полу-шанси. Да не беше грешката на Тер Штеген бетон 0-0 ќе беше оваа.
 
Член од
21 април 2017
Мислења
124
Поени од реакции
438
Јесте да Стварно излета како риба на суво Тер Штеген, ама и Караско каква техника и рутина покажа
 
Член од
5 март 2018
Мислења
8.144
Поени од реакции
7.234
Ништо посебно не одигра ни Атлетико, со овој напаѓачки арсенал со кои располагаат против најмртвата Барса очекував многу повеќе а тие севкупно успеаа да создадат две полу-шанси. Да не беше грешката на Тер Штеген бетон 0-0 ќе беше оваа.
Никој не очекуваше да нападнат Атлетико и да играат на јуриш на овој битен натпревар, класика Чоло натпревар, плус доаѓаат после репрезентативна пауза, победа после 10 години над Барселона, јас сум задоволна од исходот, ептен смирено го изгледав натпреварот, освен последните 5 минути.
Многу добра поставеност на играчите, во одбрана се стварно махери, доктори, ја умртвија ионака умрената Барса, ги испратија во 2001 :D
 
На врв Bottom