La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270
Ауу, со овој состав на Зидан орден да му дадат ако успеат до позитивен резултат да се докопаат.
Која би била стартната 11-ка ?
Одбраната попара, со Марсело стартер и без Рамос треба Куртоа да се повампири денес и пак не им бегаат 2-3 гола :)
Courtois
Carvajal Nacho Varane Mendy
Modric Kroos Odegaard
Asensio Mariano Hazard

Јас вака би играл.
Мада нема да ме изненади ако почне со Винисиус напред, Иско во средина и Васкез како десен бек
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ауу, со овој состав на Зидан орден да му дадат ако успеат до позитивен резултат да се докопаат.
Која би била стартната 11-ка ?
Одбраната попара, со Марсело стартер и без Рамос треба Куртоа да се повампири денес и пак не им бегаат 2-3 гола :)
Да бе дека играат против Баерн Минхен, па чудо ќе биде со овој состав да извлечат позитивен резултат!
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Да бе дека играат против Баерн Минхен, па чудо ќе биде со овој состав да извлечат позитивен резултат!
Виљареал е незгоден противник, плус Реал и комплетни да беа пак ќе им беше тешко со оглед на формата,а вака тројцата играчи кои го носат клубот на грб се аут, поготово Касемиро и Рамос,оди види статистика кога овие двајца отсуствувале па врати се :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Виљареал е незгоден противник, плус Реал и комплетни да беа пак ќе им беше тешко со оглед на формата,а вака тројцата играчи кои го носат клубот на грб се аут, поготово Касемиро и Рамос,оди види статистика кога овие двајца отсуствувале па врати се :)
Да бе, сепак против Виљареал играат. Составот на Реал играчки и ваков е поквалитетен од Виљареал.

Е сега и во фул состави знаат да изгубат на вакви гостувања најквалитетните екипи, но тоа нема да значи чудо ако Реал извлече позитивен резултат.

Иначе не следам фудбал според статистика.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Да бе, сепак против Виљареал играат. Составот на Реал играчки и ваков е поквалитетен од Виљареал.

Е сега и во фул состави знаат да изгубат на вакви гостувања најквалитетните екипи, но тоа нема да значи чудо ако Реал извлече позитивен резултат.

Иначе не следам фудбал според статистика.
Абе и јас не следам фудбал статистички ама ова се факти повеќе од колку статистики, Реал е без тројца клучни играчи и е видно ослабен тоа е муабетот. Тие и онака не знаат кај тераат оваа сезона.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Тешко ќе им биде и на Реал и на Барса. Очекувам ептен да бидат тесни и двата меча. Енигма ми е овој состав на Реал, не знам што да се очекува од нив. Виљареал се сосема добра екипа. И со фул состав на Реал можат да се носат оваа сезона камо ли со овие момци. Се надевам можат до победа.

За вечер Атлетико е фаворит. И кај нив е "сад или никад" работата. Ако сега Чоло не го направи сефтето против Барса во лигата нема кога. Тврд меч ќе биде со малку голови мислам, нешто како оној лани на Ванда. Секако нема да ми смета ако тепаме пак со некој касен гол на Меси. :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Тешко ќе им биде и на Реал и на Барса. Очекувам ептен да бидат тесни и двата меча. Енигма ми е овој состав на Реал, не знам што да се очекува од нив. Виљареал се сосема добра екипа. И со фул состав на Реал можат да се носат оваа сезона камо ли со овие момци. Се надевам можат до победа.

За вечер Атлетико е фаворит. И кај нив е "сад или никад" работата. Ако сега Чоло не го направи сефтето против Барса во лигата нема кога. Тврд меч ќе биде со малку голови мислам, нешто како оној лани на Ванда. Секако нема да ми смета ако тепаме пак со некој касен гол на Меси. :)
Јас пак мислам ќе има голови :)
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
la liga.png
Само уште табелата на ПЛ е посмешна од оваа!
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.008
Поени од реакции
2.275
Одлично се движи Гризман,5 пати им избега на одбраната на Атлетико али нема кој да му даде топка
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom