La Liga Santander 20/21

Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.552
Поени од реакции
5.032
Борбата за титулата и оваа сезона изгледа ќе биде кој е помалку мизерен... Па и немаат ни асален предизвикувач Барса и Реал. И Севиља и Атлетико се ептен нестабилни.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
38.474
Поени од реакции
75.306
Никад позабавна не делувала Ла Лига :D

1602976035370.png
Автоматски споено мислење:

Одбележуват некој ден за борба против рак на гради. Иначе да грозни се дресовите.
Не знам што како договор имате, ама цел Октомври е месец за борба против рак на дојка, розева е таа боја така да...ако е специјално за борбата против ракот на дојка..можеби уште пар пати ќе го видите дресот до крај на месецов :D
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.552
Поени од реакции
5.032
Не знам што како договор имате, ама цел Октомври е месец за борба против рак на дојка, розева е таа боја така да...ако е специјално за борбата против ракот на дојка..можеби уште пар пати ќе го видите дресот до крај на месецов :D
Па сега наредниот викенд се игра Ел Класико. Таму барем не може двата тима да излезат во розева варијанта. :D
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
2.191
Поени од реакции
4.150
Аман бе Џони ко да те отпуштиле од Телеком со мржњава кон бојава...
Не дека ја мразам бојата дотолку колку што двата клуба.....посебно Реал Мадрид во последно....апла се на бизнис фрлени...0% има фудбалско во нив...ајде разбирам дека фудбалот е пред се бизнис ама овие ја претераа..освоија ЛШ неколку пати и сега се понашаат како доволно да е и ќе прајме само пари.....се додека Реал Мадрид не доживеат дебакл сезона со лош крај(нешто слично како Барселона сега во август), нема да направат чекори и да заличат како фудбалски гигант на теренот.

Срамота е уште на Бензема и Рамос да се вадат и да му бидат најдобри стрелци....Реал Мадрид секогаш грмеше со составот...сега неможат гол да дадат, или се надеваат на некој случаен.

Како и да е време е Атлетико да освои титула...немаат оправдување на вакви Реал и Барса што се мачат обични просечни екипи да добијат
 
Член од
20 јули 2020
Мислења
948
Поени од реакции
5.407
Не дека ја мразам бојата дотолку колку што двата клуба.....посебно Реал Мадрид во последно....апла се на бизнис фрлени...0% има фудбалско во нив...ајде разбирам дека фудбалот е пред се бизнис ама овие ја претераа..освоија ЛШ неколку пати и сега се понашаат како доволно да е и ќе прајме само пари.....се додека Реал Мадрид не доживеат дебакл сезона со лош крај(нешто слично како Барселона сега во август), нема да направат чекори и да заличат како фудбалски гигант на теренот.

Срамота е уште на Бензема и Рамос да се вадат и да му бидат најдобри стрелци....Реал Мадрид секогаш грмеше со составот...сега неможат гол да дадат, или се надеваат на некој случаен.

Како и да е време е Атлетико да освои титула...немаат оправдување на вакви Реал и Барса што се мачат обични просечни екипи да добијат
Џони почекај бе брат со вакви заклучоци. Ги напраи као да се Интер и немаат ништо освоено 10 години. Актуелни шампиони се, 100 ЛШ освоија изминативе 5-6 години. Глеаш дека стадион праат, глеаш дека ниеден тим не потроши нешто драстично оваа есен, полека малце, следното лето има да купат све, почнувајќи од Мбапе.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
4.132
Поени од реакции
7.848
Немањето конкуренција си го направи своето. Барса и Реал и во најмртвите сезони освојуваат. Па сега си викаат што има да се замараме со трансфери кога пак некој од нас ќе освои, дај пара сега да свртиме.
Да беше сега почеток на веков, кога Валенсија и Депортиво беа јаки тогаш друга песна ќе се пееше.
Дур не ги здрма некоја екипа како Севиља или Атлетико овие нема да се замараат.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
6.224
Поени од реакции
9.236
Немањето конкуренција си го направи своето. Барса и Реал и во најмртвите сезони освојуваат. Па сега си викаат што има да се замараме со трансфери кога пак некој од нас ќе освои, дај пара сега да свртиме.
Да беше сега почеток на веков, кога Валенсија и Депортиво беа јаки тогаш друга песна ќе се пееше.
Дур не ги здрма некоја екипа како Севиља или Атлетико овие нема да се замараат.
Не е до незамарање работата, двата клуба изнакупија играчи кои испаднаа тешки флопови. Годинава немаа пари, иначе пак ќе изнакупеа. Со кризава што трае и следно лето би требало да е сличен пазарот.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.673
Поени од реакции
6.777
Не е до незамарање работата, двата клуба изнакупија играчи кои испаднаа тешки флопови. Годинава немаа пари, иначе пак ќе изнакупеа. Со кризава што трае и следно лето би требало да е сличен пазарот.
Да го земевте Депај нерешено барем ќе извадевте кај Гетафе :icon_lol:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.673
Поени од реакции
6.777
Атлетико е единствениот тим без пораз во лигата :свиркам:
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.074
Поени од реакции
1.334
Оваа сезона е наша! :icon_lol: Шпанска лига лани а изгледа и оваа сезона ќе биде послаба и од Серија А и Бундес. Барса и Реал се сведени на ниво на Атлетико од пред 3-4 сезони а Атлетико на ниво на Виљареал од пред исто толку години.:cenzura:
 
На врв Bottom