La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Уште колку победи и недостигаат на Барса за да ја освои титулата? Не сум многу во тек.
Чекај сега, кога ќе ти ја спукаат сликата од Меси во финалето против Јунајтед...
Нема да знаеш ,,одлогирај се" каде е.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Стефка во одбрана на бившиот омилен тим :D како е да се смени тимот за кој се навива, онака ја бришиш меморијата само? :icon_lol:
Зошто да се смени, не смее истовремено две екипи да се поддржуваат ?
Синкир хардкор навивачот јас од Лондон па готово верна до гроба :D
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Чекај сега, кога ќе ти ја спукаат сликата од Меси во финалето против Јунајтед...
Нема да знаеш ,,одлогирај се" каде е.
Немаат гајле, крепат тие. Секако сега се алл ин на Нејмар. Го продаваат Ракитич за 90 милиони, го купуваат Лаутаро за 30, и остатокот + Дембеле му го даваат на ПСЖ за Нејмар. Не знаеш ти какви итреци се тие.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.564
Поени од реакции
13.894
Уште Санчо и Јунајтед освојува ПЛ.
Автоматски споено мислење:

Зошто да се смени, не смее истовремено две екипи да се поддржуваат ?
Синкир хардкор навивачот јас од Лондон па готово верна до гроба :D
Кога ќе се паднат меѓусебе за кого ќе си? :cautious:
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Инаку зошто го преновија пеналот на Реал против Виљареал? Што се криви од Виљареал што се глупираа овие од Реал и што Бензема влезе 17 метра во 16ник пред Рамос да го изведе пеналот? Искрено според мене мора да се менува ова правило во иднина, у стилу ако се деси екипата што шутира пенал да направи прекршок, односно нивни играч да влезе порано во 16ник а притоа го дадат пеналот автоматски да им се поништи истиот, а ако некој од екипата против која е свирен пенал влезе порано и притоа промашат другите тогаш да се повтори пеналот. Нешто слично како во ракомет, ако напраиш престап поздрав, ако промашиш а влезе некој од другата екипа порано во дозволениот простор тогаш повторување и тоа е тоа.

Гледам во сите лиги има повторување на пенали од типот пуца некој пенал, дава гол, а притоа од екипата против која е свирен пенал некој влегол порано во 16ник. Зошто? Зошто да се пренови пеналот? Никаква логика нема, исто како ова на Бензема и Рамос.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom