La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.430
Поени од реакции
13.826
Ne seri dzoni. Ej, da mu ebam mater bukvalno sekoj retardiran dopir Im go sankcioniraat so penal. Sekoj! Pa ova brate go nema ni vo 3 opstinska liga so namesteni sudii i potkupeni igraci.
I ti bro ne mi izgledas najaren, mnogu subjektivno mi komentiras.
Doktori bile sudiive, zimi matipalovo.
Така е пријателе. А замисли па има ситуации каде што нема никаков допир а им го судат како пенал.


 

faust.mephistopheles

Aga Aganlija
Член од
9 декември 2014
Мислења
720
Поени од реакции
1.535
Така е пријателе. А замисли па има ситуации каде што нема никаков допир а им го судат како пенал.


Spanskite doktori od sudii :) Da ne me sfatis pogresno, ne navijam niti za barcelona niti za real. Gajle mi e. Ama od vakvi serka "doktori" sudii da ti se zgadi.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.131
Поени од реакции
16.634
Какви доктори бре, од коло во коло се глупираат, и тоа со ВАР.
Нема коло да помини незабележано без некоја катастрофална грешка од судии.
Посебно сега овој период во елемент се влезени :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270

Sta reci? :) Ova penal?

Ziti se elaboriraj mi po koj element e ova penal? Nemoj so argumentite "kontakt", zato sto pri vakvi meki penali treba sekoj korner da se sviri penal.
Јас ни корнер не би им дал.
А не знам зашто Наваро не протестираше кај судијата туку едноставно ја прифати одлуката.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Хмм како најдобро да ти го објаснам Васкез.. шпансиот Лингард ваљда.
Али да, се сложувам дека не треба да биде во Реал, уште е во екипава зашто може да покрие повеќе позиции на теренот.. а и Рамос му е кум. :D
Он е еден од оние играчи што изгледаше многу подобро од што е покрај Роналдо.
Па нели Стефан глупости тресеше кога прашував како овој е играч на Реал? Нели добар беше? :D
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.829
Поени од реакции
24.225
Па нели Стефан глупости тресеше кога прашував како овој е играч на Реал? Нели добар беше? :D
Кога сум зборел ја бе дека Лукс факинг Васкез е добар играч? :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Кога сум зборел ја бе дека Лукс факинг Васкез е добар играч? :D
Сеа сигурно нема да барам стари постови ебате. :D Батали, кој го ебе. Него оној Винисиус закачил корона или уште не се знае?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.829
Поени од реакции
24.225
Сеа сигурно нема да барам стари постови ебате. :D Батали, кој го ебе. Него оној Винисиус закачил корона или уште не се знае?
Не знам, може сум бладал нешто за Васкез ама не ми текнува, треба да сум ептен луд да сум зборел дека е добар играч хахаха.

Не не, имаше проблеми со тестот нешто ама направи втор тест и излезе негативен. Беше на клупа против Алавес и влезе некоја минута играше.

Ама затоа овој..

FB_IMG_1594458329646.jpg
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Од кога фановите на барса толку загрижени за играта на Реал? И за тоа дали игра напаДачки фудбал или не? До пред некое коло не ги ни гледавте :)

Tимот им е пред распад со играчи од 30+ и едино еден рики пуЧ ка замена за сите, oни политики бистрат како тоа Реал не давал по 3-4 гола на утакмица и не играл напаѓачки фудбал...зошто земал млади играчи и тн.....:tapp:

Кај Реал целиот ,,проблем,, ќе се реши со еден класа напаѓач, значи еден играч,а сите останати позиции имат млади и да не кажам најдобри таленти низ екипите пуштени на позајмица...Туку вие што ќе правите после Меси?
Ние како така еве ги склопивме коците после Роналдо..Факт е дека мора да има промашени трансфери...Ама едно е да да купиш 5 играчи по 50 од кои 2ќе флопнат, а друго е 2 по 150 и 2та да флопнат :D

Иначе напрајте тие онлајн петициите шо кружат по ФБ за да не им се сметат пеналите во крајнио резултат...шо знаеш, може ќе го уважат :toe:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Neznam kako se nadevaa da osvojat titula so vakva igra so vlecenje po teren ... Najslaba barsa vo poslednive 10 godini ..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Сеуште не ми е јасно зошто никој од поголемиве клубови не ризикуваше со Набил Фекир.Да има проблеми со повредите но е многу добар играч и некој поголем клуб требаше да ризикува 20 Милиони за него,вака заврши во под просечен клуб во Шпанија.Сосема солиден беше во Бетис пред коронава сега го гледам не е баш физички спремен но сепак е топ играч и може да игра на повеќе позиции.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.131
Поени од реакции
16.634
Сеуште не ми е јасно зошто никој од поголемиве клубови не ризикуваше со Набил Фекир.Да има проблеми со повредите но е многу добар играч и некој поголем клуб требаше да ризикува 20 Милиони за него,вака заврши во под просечен клуб во Шпанија.Сосема солиден беше во Бетис пред коронава сега го гледам не е баш физички спремен но сепак е топ играч и може да игра на повеќе позиции.
Фекир флопна и во Бетис а камоли во некоја од поголемите екипи
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.131
Поени од реакции
16.634
Оти флопнал?
Бетис се тапа.
Оти кога го потпишаа се очекуваше од него да направи нешто, да превземи иницијатива, за сега ништо од тоа.
Баш пишав и на почеток ризик е со Фекир, има нешто штом се откажаа Ливерпул од него во последен момент, инаку ќе го прибереа поголемите екипи за таа сума.

Со Бетис кога и да ги гледав не покажа ништо конкретно, само солира нешто, се прај мангуп демек кој сум јас.
Автоматски споено мислење:

:bravobe:
Автоматски споено мислење:

Него, си лапнавме ЛШ место пак, 8 пати со ред од кога е Симеоне тренер 20200712_003024.jpg
 
Последно уредено:

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Многу ми беше смешно кога @Jack NolanProf.19 тврдеше дека Атлетико немало да фатат ЛШ...Сосиедат или Гетафе ќе фателе :pos: ...не му се дораснати останатите екипи за Атлетико да бидиме реални.....знаат како и кога да се стегнат и да влезат во full сериозен mode копачите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom