La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
14.890
Поени од реакции
16.203
Кај и да е и во Шпанија ќе ја суспендираат, над 1000 заболени за две недели не е мала бројка, во Мадрид има жариште на заразени така да не ме чуди ова со Реал да откажат и прес и тренинг
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
Нека ја дадат титулата на вториот и доста е за сезонава :D
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Колку што бев вчера среќен, толку и ми беше криво ради то што не го освоивме Суперкупот. Вака најголем успех сезонава ни е победа над Барса и Ливерпул. :(
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
LaLiga has estimated that there could be 494m euros of losses related to TV revenue for LaLiga Santander, 78.1m euros related to season tickets and 38.8m euros related to matchday tickets.

That's a total of 610.9m euros.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.890
Поени од реакции
16.203
LaLiga has estimated that there could be 494m euros of losses related to TV revenue for LaLiga Santander, 78.1m euros related to season tickets and 38.8m euros related to matchday tickets.

That's a total of 610.9m euros.
Зошто рачунаат како загуба, нели преивремено е суспендирана
Автоматски споено мислење:

Море нека патат, око не ми трепнува, ги жалам оние шо спијат по граници и леб немат да јадат, Флорентино и Хил Марин ќе ги жалам, на пари смрдат
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Ами колку луѓе ќе останат без работи поради недостатокот на тие 600 милиони? Флорентино и останатите како него ќе си умрат богати, ама кризава со вирусов и последиците, мислам ќе не дотолчи нас обичниот народ...спортскиве евенти прекинати, кината и филската индустрија не работат, автомобилскава индустрија е стопирана, милион други компании и бизниси, милиони работници без работа...страшно е да се размислува за последиците, дури и да се стави вирусов под контрола во наредните месец-два...
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
14.890
Поени од реакции
16.203
Кога ќе помисли човек дека за Валенсија не можи полошо ...
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.203
Поени од реакции
1.811
Вкупно 5 од валенсија, гарај мангала гаја и 2 новинари. Најверојатно во милано фатиле :tapp:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.890
Поени од реакции
16.203
Вкупно 5 од валенсија, гарај мангала гаја и 2 новинари. Најверојатно во милано фатиле :tapp:
Какво Милано бре еден месец помина од тој натпревар.
Во Шпанија има жариште на вирусот, секаде можеле да го фатат.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
И вирусов не ме теши што во последен момент ми го откажаа летот за Малага. :( Него сезонава кузнај како ќе заврши. Се надевам дека нема да има плеј-оф или слично срање со кое би се одредувал шампионот.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.890
Поени од реакции
16.203
И вирусов не ме теши што во последен момент ми го откажаа летот за Малага. :( Него сезонава кузнај како ќе заврши. Се надевам дека нема да има плеј-оф или слично срање со кое би се одредувал шампионот.
Ќе ти го откажат кога не се фалиш дека натаму одиш :P
Автоматски споено мислење:

Туку остајте ла лига, со ЛШ шо ќе биди, ако ја поништат и неа, лелеелеејјј, џабе добивав нервни сломој во средата, оштета ќе барам од клубот за психијатриски надоместок, па и на Мадриѓаните му се скапав од фала викање за Љоренте и Мората,тоа плус, ексик и корона и све.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.568
Поени од реакции
17.968
Ливерпул вс Реал Мадрид Кастиља 2 - 3

па и Саул е наше дете...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom