La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Заслужено, многу професионален и озбилен пристап на Реал, секоја чест на Зидан како се припремил за дербито.

Едно од подобрите изданија на Реал во Ел Класико што сум го гледал во последно време.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.840
Поени од реакции
24.270
Куртоа засега мен оф д меч.
Винициус бе дете трчаш се трудиш и кога ќе дојде да шутниш или да подајш толку, гаси телевизорот.
Завршниот пас му е во нула, шутот да не прајме муабет, уште стојам дека не е за во Реал овој
87685684_1476068685899654_8881938350324318208_n.png
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Sosema zasluzeno, gi otepaa u vtoro, ne mrdna Barsa.
Kakvo dobro skautiranje od Zizu, gi otepaa po leva na Real, odnosno desna na Barsa, skoro site akcii od tamu idea, Vinisius, odlicna tekma.
Vlaverde e, odlicen, kolku rabota vrsi u defanziva sekoja cest, ti mislis deka nisto ne prai a on krade eden ton topki.
Mislam deka go izbraa za Men of the match.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Винициус е огин играч. Не знам што сте се фатиле толку немал завршница, немал пас.
И со Сити им намести гол, и денес.
Единствен играч покрај Валверде што праи разлика. Пребрз е, влече по двајца играчи цело време, ако не го удвојуваат ти бега за секунда.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Имало утакмици со повеќе голови , а не биле толку интересни како оваа.. браво , мислам дека после подолго време едно убаво за око Ел Класико , и секако презаслужени 3 бода за Мадриѓаните . Барса ја изгуби хемијата која ја красеше , Пике со супер аматерски потег за првиот гол , 10 метра празен простор му остава на Вини и као го чека да влезе, а он на 3 метра од гол , ебате трупот .
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.750
Поени од реакции
8.836
Му треба на Реал уште еден играч како Виничиус и од левата страна за да ја склопат слагалицата...Бејл не постои,Асенсио е повреден а и реално не е таков пробивен играч..додека Родриго го немам гледано и појма неам шо играч е...реално напад имаат катастрофален Реал Мадрид...ја вртат топката ама нема кој да шутни или да пробие..сите се некако пасивни и без идеја..штом стигна Иско да ти биди најопасен играч да се мочам во екипата...на лето под хитно Бензема и Бејл да ги шитнат и да земат некој асолен напаѓач..(Икарди?..Мбапе?..Халанд?)

Кај Барселона Артур најдобар
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Ja poparija Barsa po krilnite pozicii,pogotovo levo Vinicius.Da imaa uste edno top desno krilo,ubedlivo ke izgubea Barsa.U vtoro katastrofalno u napad mlitavo bez nikakva cel i organizacija.Mesi setanje niz cel teren baranje pozicija ama sam nemozes da igras...
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.840
Поени од реакции
24.270
Заслужено, многу професионален и озбилен пристап на Реал, секоја чест на Зидан како се припремил за дербито.

Едно од подобрите изданија на Реал во Ел Класико што сум го гледал во последно време.
Примети за голот, пред да му го даде пасот на Винисиус како му мафта со раката да му отиде позади грб на Семедо, на црнчено не му текнува. :pos:
Винициус е огин играч. Не знам што сте се фатиле толку немал завршница, немал пас.
И со Сити им намести гол, и денес.
Единствен играч покрај Валверде што праи разлика. Пребрз е, влече по двајца играчи цело време, ако не го удвојуваат ти бега за секунда.
Тоа е тоа што сакам да им објаснам. Премногу очекуваат од Винисиус а детето има само 19 години. Работите за кои што го хејтаат како завршен пас и шут се учат. Со тек на време и со искуство од изиграни утакмици овој сегмент од играта значително ќе го подобри.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Примети за голот, пред да му го даде пасот на Винисиус како му мафта со раката да му отиде позади грб на Семедо, на црнчено не му текнува. :pos:

Тоа е тоа што сакам да им објаснам. Премногу очекуваат од Винисиус а детето има само 19 години. Работите за кои што го хејтаат како завршен пас и шут се учат. Со тек на време и со искуство од изиграни утакмици овој сегмент од играта значително ќе го подобри.
Не е до учење работата, има се научено. До самодоверба е. Еден, два гола и толку е.
Секое примање топка цела публика на нозе е и чекаат да напраи нешто. Огин.
Глеј го Пике ботов кај се врати при голот зашо знае дека у два чекори ќе го помине, у петерец го чекаше. Семедо у прво добро го чуваше ама додека си свеж друго е.
Таа ситуацијата коа се плеткаа пред 16, како се снајде како ги помина ако ти текнува, Тер Штеген едвај ја спаси.
Ја ко навивач на Барса реално само од него и нафрлања се плашев.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Му треба на Реал уште еден играч како Виничиус и од левата страна за да ја склопат слагалицата...Бејл не постои,Асенсио е повреден а и реално не е таков пробивен играч..додека Родриго го немам гледано и појма неам шо играч е...реално напад имаат катастрофален Реал Мадрид...ја вртат топката ама нема кој да шутни или да пробие..сите се некако пасивни и без идеја..штом стигна Иско да ти биди најопасен играч да се мочам во екипата...на лето под хитно Бензема и Бејл да ги шитнат и да земат некој асолен напаѓач..(Икарди?..Мбапе?..Халанд?)

Кај Барселона Артур најдобар
Азар?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Барселона со Валверде лагано тепаше овде 1-2.

Не можам да се решам кој ја најправи поглупата mid-season смена на тренер меѓу нив и Тотенхем.

Како и да е, ќе кикснеме наредна.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom