La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.021
Поени од реакции
20.766
Сакаме Баскијско дерби :cujte:нека се гонат у три лепе и Мирандес и Гранада :D
Дали Сосиедад се против Шпанија или ситуацијата е како со Еспоњол во Каталонија кои се про шпански? Вака од самото име кое содржи Реал, а и круната на амблемот би рекол дека се про шпански. Ако не, ќе има јако свирење на химната :)
Знам дека и Сосиедад како и Билбао ептен се гордеат со нивната етничка припадност, носат навивачите на Сосиедад баскиски знамиња на стадион, ама мислам дека не е до толку истакнато нивното барање за независност како кај навивачите на Билбао.
Иначе, нема некоја жестина ова дерби. Дури и навивачите често имаат заеднички паради пред натпреварите :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.906
Поени од реакции
16.214
Кој Гвардиола,од Гирона ? :)
Автоматски споено мислење:

Ајде аирлија првенче на Љоренте да му се множат :)
Некако во последно се повеќе добива Симеоне доверба во него, дали дека пола тим повреден или не појма немам
 
Последно уредено:
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Кој Гвардиола,од Гирона ? :)
Автоматски споено мислење:

Ајде аирлија првенче на Љоренте да му се множат :)
Некако во последно се повеќе добива Симеоне доверба во него, дали дека пола тим повреден или не појма немам
Игра далеку подобро. На почетокот мене срам ме фаќаше од шо се губеше. :icon_lol:

Леле Томица!:love:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.906
Поени од реакции
16.214
Игра далеку подобро. На почетокот мене срам ме фаќаше од шо се губеше. :icon_lol:

Леле Томица!:love:
Посебно на натпреварот секаде го има, Томас од кај ги вади шутевите алал
Автоматски споено мислење:

Левата страна не ни постои денеска, дува промаја леле мори мајко, и замена се напрај пак исто
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
14.906
Поени од реакции
16.214
Феран Торес страшен потенцијал.
Валенсија игра одлично, дома права тврдина направија, луди утакмици ќе се со Аталанта.
Се шо е Торес е страшно :ROFLMAO:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Talking about the reffs in Spain :D

Пеналот за Жирона за 2-2, некаде при крајот на видеото. Очајно судење цел меч, ова беше капак. И тоа во присуство на ВАР.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Депор беше ужасен и беше последен до пред нова година а оваа година е најдобриот клуб во Сегунда, ако продолжат вака ќе бидат сигурно во плеј-оф. :aplauz:

Како играше Хетафе?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.906
Поени од реакции
16.214
Депор беше ужасен и беше последен до пред нова година а оваа година е најдобриот клуб во Сегунда, ако продолжат вака ќе бидат сигурно во плеј-оф. :aplauz:

Како играше Хетафе?
Како смееше да го пропуштиш Гетафе денес да го гледаш, минус ќе ти пишам :)
Анхел е играчиште бај д веј
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Како смееше да го пропуштиш Гетафе денес да го гледаш, минус ќе ти пишам :)
Анхел е играчиште бај д веј
Криво ми е, не бев тука. Сабајле во 4 има снимка, ќе си наместам аларм.:D

Јас малце го истражував Бордалас. Незнаев или можда не памтам дека освоил прво место со Алавес во Сегунда, ама од за мене непознати причини решил да оди во Хетафе кој испадна од Ла Лига таа сезона.


✅15/16: Прво место со Алавес во Сегунда
- Одлучува да го превземи Хетафе кој исаѓа од Ла Лига.

✅16/17: Трето место со Хетафе во Сегунда
- Се пласира во Ла Лига преку play-off со победи над Хуеска во полуфиналето и Тенерифе во финалето.

✅17/18: Осмо место со Хетафе
- Само три поени зад седмата Севиља која изборува квалификации за Лига Европа.

✅18/19: Петто место со Хетафе
- Во последните кола го пропушта четвртото место кое води во ЛШ. На крајот петти, со 2 поени помалку од Валенсија. Воедно се пласираат во Лига Европа.

✅19/20: После 24 одиграни кола, Хетафе се наоѓа на третото место во Ла Лига. Пред себе ги има само Барселона и Реал Мадрид. Воедно се пласира и во нокаут фазата од Лига Европа. За противник во 1/16-финалето го има Ајакс.
1581801719757.png

Btw, бирајси неколку играчи од Хетафе шо сакаш да ги земи Атлетико во пакет со него.:P Оливера/ Кукурела, Даконам, Сориа за резервен, Арамбари и Анхел. За 60 милиони екстра бек-ап играчи. Со продажба на Савиќ и Ариас го враќаме влогот.:icon_lol:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.906
Поени од реакции
16.214
Криво ми е, не бев тука. Сабајле во 4 има снимка, ќе си наместам аларм.:D

Јас малце го истражував Бордалас. Незнаев или можда не памтам дека освоил прво место со Алавес во Сегунда, ама од за мене непознати причини решил да оди во Хетафе кој испадна од Ла Лига таа сезона.


✅15/16: Прво место со Алавес во Сегунда
- Одлучува да го превземи Хетафе кој исаѓа од Ла Лига.

✅16/17: Трето место со Хетафе во Сегунда
- Се пласира во Ла Лига преку play-off со победи над Хуеска во полуфиналето и Тенерифе во финалето.

✅17/18: Осмо место со Хетафе
- Само три поени зад седмата Севиља која изборува квалификации за Лига Европа.

✅18/19: Петто место со Хетафе
- Во последните кола го пропушта четвртото место кое води во ЛШ. На крајот петти, со 2 поени помалку од Валенсија. Воедно се пласираат во Лига Европа.

✅19/20: После 24 одиграни кола, Хетафе се наоѓа на третото место во Ла Лига. Пред себе ги има само Барселона и Реал Мадрид. Воедно се пласира и во нокаут фазата од Лига Европа. За противник во 1/16-финалето го има Ајакс.
Прегледај го приврзокот 233938

Btw, бирајси неколку играчи од Хетафе шо сакаш да ги земи Атлетико во пакет со него.:P Оливера/ Кукурела, Даконам, Сориа за резервен, Арамбари и Анхел. За 60 милиони екстра бек-ап играчи. Со продажба на Савиќ и Ариас го враќаме влогот.:icon_lol:
Даконам е зверотиња, после него Анхел ама најверојатно во Барса ќе оди, Арамбари се прифаќа, инаку Мата исто така ми фаќа око :)
Автоматски споено мислење:

Сите во Гетафе се пред пензија а играат како луди,интересно.
Имаат големи шанси да го поминат Ајакс и да направат сензација
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Даконам можи комотно да биди трета опција во Барса и Реал а во Атлетико можда и подобар од Фелипе. Предобар е!

Кога сме кај Анхел, во овие 24 кола има одиграно колку за 10 натпревари. Постигнува гол на секои 95 минути. За разлика од еден Меси кој има смо 4повеќи и постигнува гол на секои 116 минути. А само на еден натпревар не бил во тимот а два ги преседал на клупа. Што би било кога би ги одиграл сите 23 натпревари по 90 минути.:D

Ме интересира од каде правилово дека Барса можи да купи играч во сред февруари? Имало до сега таков трансфер?
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Даконам можи комотно да биди трета опција во Барса и Реал а во Атлетико можда и подобар од Фелипе. Предобар е!

Кога сме кај Анхел, во овие 24 кола има одиграно колку за 10 натпревари. Постигнува гол на секои 95 минути. За разлика од еден Меси кој има смо 4повеќи и постигнува гол на секои 116 минути. А само на еден натпревар не бил во тимот а два ги преседал на клупа. Што би било кога би ги одиграл сите 23 натпревари по 90 минути.:D

Ме интересира од каде правилово дека Барса можи да купи играч во сред февруари? Имало до сега таков трансфер?
Ех, шта би било кад би било. :D
Затоа може и не ги играат од прва минута, пошо поефикасен е од клупа, и не може да издржи цела утакмица.

Иначе да, мислам дека имало и други вакви случаеви со играч вон преоден рок.
Можеш да купиш играч ако се повреди на повеќе од 5 месеци (што би значело дека до народен преоден рок нема да се опорави) ама само за играчи од Шпанска лига.
Прво треба федерацијата да напраи увид на повредата на Дембеле.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom