La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Муабетот за "Ќе го барате Валверде" ми беше мајтап, ама добро не си препознал.
Околу Сетиен мое мислење е дека не е материјал за Барселона шо не мора да значи дека нема да се снајди ама клубот ја прави истата грешка како со Валверде, назначуваат тренер кој претходно немал водено поголем клуб и најголемо достигнување му е Бетис, кој фактор е Сетиен па да не коментираме дека ќе флопни во Барса ? Тренер кој има изјавено дека е подобро да изгубиш 10:1 одколку да победиш 1:0 или 0:0 да заврши мечот :)
Сигурна сум дека и во вашиот фан клуб повеќе од половина не се среќни со оваа одлука исто како и поголемата фан база на Барселона ама ај нека почни еднаш па да му судиме.
Тука кажуваш дека клубот прави грешка назначува тренер кој претходно неам водено поголем клуб. Со оваа карактеристика ги опишуваш скоро сите тренери на Барселона. Не си ги кажала по име , ама сите тренери го имаат тој опис (не водење поголем клуб пред Барселона).
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Ај најди ми таква реченица кај шо имам пишано дека НИЕДЕН од тренерите немал искуство со голем клуб, најди ми ја и цитирај ме, јас реков дека Валверде немашр искуство никаде не ги спомнав претходните тренери.
Тата Мартино немаше искуство и флопна во Барса со оглед што не освои некој трофеј освен купот, Тито не го земам во предвид затоа што се задржа многу кратко во клубот заради болеста, Валверде не ви чинеше ( шо пак освои колку толку трофеи)
Валверде не колку толку, туку 2/2 Ла Лига и еден куп, финале у куп другата година и годинава прв на полусезона и прв у група у ЛШ...

Вие што не сте навивачи на Барса не разбирате дека во клубот е многу битно да се игра допадлив напаѓачки фудбал. Не е битно кој е тренер и колку искуство има. Најчесто се бираат поранешни играчи.

Валверде имаше најмногу искуство од сите претходни имаше супер резултати ама џабе коа не игравме убав фудбал за око.

Имаше една изјава на Пеп пред некој ден за ситуацијата у Барса, вика:
Барселона е единствена екипа на свет што ако освоиш двојна круна или лига не е доволно само затоа што не си освоил и ЛШ...

Било кој други навивачи се пресреќни ако освои нивниот клуб титула, само на Барса навивачите не пошо нема ЛШ...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.653
Валверде не колку толку, туку 2/2 Ла Лига и еден куп, финале у куп другата година и годинава прв на полусезона и прв у група у ЛШ...

Вие што не сте навивачи на Барса не разбирате дека во клубот е многу битно да се игра допадлив напаѓачки фудбал. Не е битно кој е тренер и колку искуство има. Најчесто се бираат поранешни играчи.

Валверде имаше најмногу искуство од сите претходни имаше супер резултати ама џабе коа не игравме убав фудбал за око.

Имаше една изјава на Пеп пред некој ден за ситуацијата у Барса, вика:
Барселона е единствена екипа на свет што ако освоиш двојна круна или лига не е доволно само затоа што не си освоил и ЛШ...

Било кој други навивачи се пресреќни ако освои нивниот клуб титула, само на Барса навивачите не пошо нема ЛШ...
Во право си, како можи на некој да му е побитно стилот на игра од титули не ми е јасно тоа
Автоматски споено мислење:

Тука кажуваш дека клубот прави грешка назначува тренер кој претходно неам водено поголем клуб. Со оваа карактеристика ги опишуваш скоро сите тренери на Барселона. Не си ги кажала по име , ама сите тренери го имаат тој опис (не водење поголем клуб пред Барселона).
Не сум знаела дека претходните тренери освен Гвардиола немаат водено голем клуб, и повеќе од тие кои не воделе не се прославиле во Барса според тоа се водев, Рајкард не го ставај таму затоа што ја има водено Холандија и стигнал до полуфинале.
А ти пријателе гледам солзи радосници ти протекоа кога го назначија Сетиен, го нападна Џони дека немал појма тој за тоа кпј треба да ви биди тренер, мене ми викаш дека немам исто врска затоа што мислам дека Сетиен е грешен избор а во фан клуб кај вас го делиш истото мислење како нас, која иронија нели :)
Не те разбирам стварно
 
Последно уредено:
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Во право си, како можи на некој да му е побитно стилот на игра од титули не ми е јасно тоа
Автоматски споено мислење:


Не сум знаела дека претходните тренери освен Гвардиола немаат водено голем клуб, и повеќе од тие кои не воделе не се прославиле во Барса според тоа се водев, Рајкард не го ставај таму затоа што ја има водено Холандија и стигнал до полуфинале.
А ти пријателе гледам солзи радосници ти протекоа кога го назначија Сетиен, го нападна Џони дека немал појма тој за тоа кпј треба да ви биди тренер, мене ми викаш дека немам исто врска затоа што мислам дека Сетиен е грешен избор а во фан клуб кај вас го делиш истото мислење како нас, која иронија нели :)
Не те разбирам стварно
Со ниедна утакмица не можеме да кажеме дали е грешен избор. Ветува дека ќе има промени , ама нема да се преку ноќ. Нема ништо изгубено, уште сме на три фронта.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.653
Со ниедна утакмица не можеме да кажеме дали е грешен избор. Ветува дека ќе има промени , ама нема да се преку ноќ. Нема ништо изгубено, уште сме на три фронта.
Па добро де, и јас никаде не реков дека ќе флопни.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Во право си, како можи на некој да му е побитно стилот на игра од титули не ми е јасно тоа
Автоматски споено мислење:


Кројф го наметна тоа со стилот и од тогаш наваму тоа е многу битно.
Стварно се чудни навивачите од тој аспект али тоа е.

Тренер со големо име и искуство ни треба моментално од аспект да стави ред у соблекувалната помеѓу сите тие ѕвезди, затоа, инаку што е битно дали бил тренер у Бетис и Лас Палмас, ако игра добар фудбал и има резултати....

Ќе видиме што ќе биде со Сетиен, ја мислам дека ако на лето го остават и го гради тимот како што треба ќе има резултати, може не како Гвардиола, ама ќе освојува титули и ќе бидеме пак екипа од која противниците ќе се плашат дали ќе примаат 3 или 4 гола.

И да, оваа управа е катастрофа и тоа има многу голем удел во тимот.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Па добро де, и јас никаде не реков дека ќе флопни.
Околу Сетиен мое мислење е дека не е материјал за Барселона шо не мора да значи дека нема да се снајди ама клубот ја прави истата грешка како со Валверде, назначуваат тренер кој претходно немал водено поголем клуб и најголемо достигнување му е Бетис, кој фактор е Сетиен па да не коментираме дека ќе флопни во Барса ?
Не кажа дека 100% ќе флопни, ама потајно очекуваш флоп :D
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Во множина кажав и општо на другите кои не веруваат во Сетиен вклучувајќи те и тебе ;) или сега се предомисли :)
Очекувам успех јас и секако триплета :D . Може бев разочаран малце кога го избраа бидејќи очекував Xavi или Koeman.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
848
Поени од реакции
1.754
Прва година му е, со овој ростер незнам колку би можел на три фронта да атакува да бидеме реални.

Суки ни е аут до крај на сезона, а Гризман прва година у Барса. Е сеа он и Меси ако не се поврзат сеа незнам кога. Мислам дека неможе више со тие изговори, он повлечен другиов повлечен и неможат муабет да започнат. Колку и да е комично сепак.

Ла Лига очекувам Сетиен да земе, Купот мање више битен е, а за лш и да не земе нема да ми е толку криво. Кога највеке требаше, и имавме преголеми шанси не земавме, не па сеа. И да отпаднат само да не е резил ко Рома и Ливерпул.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Kако ќе пишувате #DiegoOUT или #SimeoneOUT ?
#SimeoneFuera
Автоматски споено мислење:

Очекувам успех јас и секако триплета :D . Може бев разочаран малце кога го избраа бидејќи очекував Xavi или Koeman.
Чави можи Б тим да води, ништо повеќе
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.653
Прва година му е, со овој ростер незнам колку би можел на три фронта да атакува да бидеме реални.

Суки ни е аут до крај на сезона, а Гризман прва година у Барса. Е сеа он и Меси ако не се поврзат сеа незнам кога. Мислам дека неможе више со тие изговори, он повлечен другиов повлечен и неможат муабет да започнат. Колку и да е комично сепак.

Ла Лига очекувам Сетиен да земе, Купот мање више битен е, а за лш и да не земе нема да ми е толку криво. Кога највеке требаше, и имавме преголеми шанси не земавме, не па сеа. И да отпаднат само да не е резил ко Рома и Ливерпул.
Не знам дали ќе земе Ла Лига баш дека му е прва сезона и поради тоа што наброја погоре, Суарез повреден, Дембеле стакленко, на Гризман прва сезона а од друга страна го имаме Реал кој фатија колосек и ќе атакуваат на Ла Лига затоа што тоа изгледа им е приоритет оваа сезона.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Во право си, како можи на некој да му е побитно стилот на игра од титули не ми е јасно тоа
Автоматски споено мислење:
Мене ми е побитен стилот на игра, јас кога ќе седнам пред ТВ сакам 90 минути да гледам добар фудбал, трофеите нема да ми ги дадат мене сигурно. А и ако играш добар фудбал голема е шансата да освоиш титули, дет ис вери лоџик хехе.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.653
Мене ми е побитен стилот на игра, јас кога ќе седнам пред ТВ сакам 90 минути да гледам добар фудбал, трофеите нема да ми ги дадат мене сигурно. А и ако играш добар фудбал голема е шансата да освоиш титули, дет ис вери лоџик хехе.
Под добар фудбал вие подразбирате офанзивен фудбал и јуриш напред.
Како ќе ти е подобро да напаѓаш цело време и да примиш некој лев гол од корна и да го изгубиш тој меч или да победиш со таков гол каде противникот те надиграл :)
Трофеите нема да ти ги дадат ни тебе ни мене ама на крајот тоа е важно, плус не знам зошто толку се плука по Валверде кога не игравте толку лошо и со него, на домашен терен просек по 5 гола дававте бе аљооо не сте виделе лош фудбал, шо да речиме ние со Чоло, Леганес има повеќе гола даено од нас, Јунајтед шо да кажат, Интер пред да ги превзема Конте, екипи како Милан не ги ни спомнувам оти друга димензија се тие :)
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.840
Поени од реакции
24.270
Мене ми е побитен стилот на игра, јас кога ќе седнам пред ТВ сакам 90 минути да гледам добар фудбал, трофеите нема да ми ги дадат мене сигурно. А и ако играш добар фудбал голема е шансата да освоиш титули, дет ис вери лоџик хехе.
Ако не ти ги даваат трофеите тебе и не ти се битни зашто тогаш навиваш за некој клуб?
Зашто едноставно не го пратиш спортов без никаква пасија конкретно наменета за одреден тим?
Убав фудбал игравте во Супер Купот против Атлетико Мадрид во 1/2 финалето, ти како фан си позадоволен од тој натпревар или титула да освоите?
Ова нема никаква врска со новиот тренер, ама дај не се глупирајте со вакви детски изјави.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom