La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
14.886
Поени од реакции
16.200
Сетиен е измислен за Барселона и ако некој го сакаше Чави, Алегри, Куман, Енрике или некој друг, мислам дека е будала. Можеби нема преголемо искуство но негува фудбал каков што и треба на Барса

Штеген
Пике, Умтити, Ленгле;
Роберто, Артур, Де Јонг, Алба;
Видал;
Меси, Гризман. :icon_lol:

Ферпо би можел на местото на Алба или Гризман а Гризман или Меси на местото на Видал. Ако игра со 4-3-3 мислам дека Видал ќе го користи како лажна 9ка како што го форсираше и Боатенг. Е сега незнам дали ќе има толкава слобода и поддршка од управата и Меси поради фактот што му дале 2,5 годишен договор.Јас очекувам Барса со 4-5 постигнати и 2-3 примени гола на секоја утакмица.:icon_lol:
А во гости кога ќе излезат два постигнати и 5 примени :)
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
Сетиен е измислен за Барселона и ако некој го сакаше Чави, Алегри, Куман, Енрике или некој друг, мислам дека е будала. Можеби нема преголемо искуство но негува фудбал каков што и треба на Барса
Што напраил овој у кариера за да е измислен за алегри, стварно не ми е јасно, исто и за енрике кој мене лично никад не ми бил омилен тренер али пак не глеам основа овој да е измислен за него.
Може еден ден за овој ќе важи муабетов, ама сеа тешко.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Што напраил овој у кариера за да е измислен за алегри, стварно не ми е јасно, исто и за енрике кој мене лично никад не ми бил омилен тренер али пак не глеам основа овој да е измислен за него.
Може еден ден за овој ќе важи муабетов, ама сеа тешко.
Измислен кога станува збор за менаџирање во Барселона. Со Алегри Барса тешко дека Ла Лига ќе освои камо ли ЛШ. Не е тренер за тим кој негува фудбал каков што негува Барселона. Енрике од друга страна никогаш не бил добар тренер и не е ништо повеќе од Сетиен, чист просек. Како што кажав на Сетиен му е во прилог играта што ја форсира и ќе има тим што можи да му го овозможи тоа. Исто така и Мендилибар и Бордалес би били добро решение според мене.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
Измислен кога станува збор за менаџирање во Барселона. Со Алегри Барса тешко дека Ла Лига ќе освои камо ли ЛШ. Не е тренер за тим кој негува фудбал каков што негува Барселона. Енрике од друга страна никогаш не бил добар тренер и не е ништо повеќе од Сетиен, чист просек. Како што кажав на Сетиен му е во прилог играта што ја форсира и ќе има тим што можи да му го овозможи тоа. Исто така и Мендилибар и Бордалес би били добро решение според мене.
еррр со валверде освојуваат 2 години по ред, и моментално се на врвот, ти за алегри се сумјаш. :)
Не можеш да тврдиш ваква работа друже, баш ради валверде, кој исто негува мртов фудбал, далеку помртов од алегри кој на пример на тактички план ја имаше издоминирано барса пред 3 или 4 години не ми текнува сега, кога тука беше енрике.

Дека не негува ултра офанзивен фудбал алегри, или убав за око, тоа е точно, ама таа теорија дека немал да освои ни шпанско а притоа го имаш валверде кој тоа го праи 2 години по ред лесно ти е сузбиена. Овој знам дека негува офанзивен фудбал и инсистира многу на посед, можеби добро ќе се покаже у барса ќе видиме ама нема cv што го праи измислен конкретно ете за алегри, а и енрике.

Ако инсистира на 3421 формација мислам дека ќе флопне, нека си го адаптира системот на 433, и нека трпи истиот промени ко на времето со пеп кога им се трансформираше играта кога напаѓаа во 343, дел од таа тројка позади беше бускетс, моја претпоставка е дека ќе оди на ваква варијанта али ајде ќе видиме, барем натпреварите за око би требало да се далеку погледливи отколку што беа со валверде, тоа овој го гарантира.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Ен-Несири од Легањес во Севиља за 20 милиони евра. Страшен потенцијал, ако добро се вклопи и тренерот извади максимум од него, очекувам да биди гол машина. Игра со две нозе + глава. Курпулентен, брз и добар дриблинг и само 22 години. Само да не го форсира Лопетеги дрвото Де Јонг па и овој да заврши како Дабур.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.018
Поени од реакции
20.760
Леганес како ја кренаа формата во последниот месец.
Сеуште се во зоната за отпаѓање (претпоследни, имаат 14 поени), но:
- на последните 4 натпревари освоија 8 поени
- пред тоа, на 15 натпревари освоија само 6 поени
- ги поминаа и Андора (клубот кој Пике го купи) и Мурсија во купот
- немаат пораз на последните 6 натпревари, а претходно имаа 11 порази во 15 натпревари
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Enrike koga bese trener vo Roma zavrsi 7mo mesto i si otide za 1 godina. Posle toa otide vo Barca i osvoi so Neymar Messi i Suarez. Da, jak trener e.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Ни во Селта немаше кој знае какви резултати. Во Барса се ушлепа само дека е бивш играч, иначе ќе го тренираше Хихон сега. Валверде е три класи погоре од него. За тие кои го укривувате него а не го оспорувате играчкиот кадар, видете си го тимот и споредете го со оној на Ливерпул и Сити кои моментално се на врвот и се ќе ви биди јасно. Со Ракитич, Роберто, Бускец, Видал и слично толку се можи. Штеген и Меси да беа играчи од тој ранг сега Барса со Валенсија ќе се бореше.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom