La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Ама како е бог и батина, како? Во што?
Кој е критериумот?
Смени си го никот после ќе прајме муабет :)
Како по кој критериум ? Го имаш ти гледано Атлетико оваа сезона воопшто а да не е резултати ?
Заедно со Томас на грб го носи Атлетико оваа сезона, клубот е срање единствена светла точка се тој, Томас, Фелипе и Облак.
На толкава срање игра да имаш 9 гола досега е премија. Средината не ни постои, нема кој да му даде топка затоа што Коке е со формата во минус влезен исто и Саул. За Гризман е бог и батина засега, за потаму ќе видиме.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Смени си го никот после ќе прајме муабет :)
Како по кој критериум ? Го имаш ти гледано Атлетико оваа сезона воопшто а да не е резултати ?
Заедно со Томас на грб го носи Атлетико оваа сезона, клубот е срање единствена светла точка се тој, Томас, Фелипе и Облак.
На толкава срање игра да имаш 9 гола досега е премија. Средината не ни постои, нема кој да му даде топка затоа што Коке е со формата во минус влезен исто и Саул. За Гризман е бог и батина засега, за потаму ќе видиме.
Оф мори мајко. Тоа е кога пратиш поише повеќе твитер.
Во Барселона да не е сјајна ситуацијата? Гризман игра на неприродна позиција, тренерот е катастрофа и плус не е класичен шпиц, игра дефанзива повеќе, а има 8 гола и 5 асистенции...
Тоа што Атлетико е дупе не го праи Мората подобар од Гризман. Уште многу треба леб да јаде за да го достигне неговото ниво.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Оф мори мајко. Тоа е кога пратиш поише повеќе твитер.
Во Барселона да не е сјајна ситуацијата? Гризман игра на неприродна позиција, тренерот е катастрофа и плус не е класичен шпиц, игра дефанзива повеќе, а има 8 гола и 5 асистенции...
Тоа што Атлетико е дупе не го праи Мората подобар од Гризман. Уште многу треба леб да јаде за да го достигне неговото ниво.
Мене ме заболе дали играл на неприродна или на природна јас ти кажвам дека Мората оваа сезона засега игра прејако и тоа 3 натпревари ги пропушти заради повреда
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Чими Авила ми е омилен играч дефинитивно. Како не се излажат да го земат зимава... :love: Ме потсеќа на Фалкао btw.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Чими Авила ми е омилен играч дефинитивно. Како не се излажат да го земат зимава... :love: Ме потсеќа на Фалкао btw.
Добар играч, в раце не се држеше против нас, ќе го собери некоја екипа сигурно.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Селта колку за Хетафе не можи. Состав за ЛЕ а две сезони со ред ќе се борат за опстанок.:cautious:
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.138
Поени од реакции
28.890
Абе пишав пред да почне сезоната...Реал освојува сезонава, џабе се радувате :pos:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Реал ли е Атлетико ли е :D
Ги фати мајата со нерешени, Атлетик стварно имаа многу среќа ама и Реал некако во завршницата беа млитави, и на крај можеа да го јадат.
Автоматски споено мислење:

Можи некој да ми објасни зошто имаше 6 минути продолжение ? Јас колку шо видов немаше никаков прекин, на резултат 0:0 без поголем прекин да дајш 6 мин продолжение, или требаше Реал гол да дај ? :D
 
Последно уредено:

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.272
Реал ли е Атлетико ли е :D
Ги фати мајата со нерешени, Атлетик стварно имаа многу среќа ама и Реал некако во завршницата беа млитави, и на крај можеа да го јадат.
Автоматски споено мислење:

Можи некој да ми објасни зошто имаше 6 минути продолжение ? Јас колку шо видов немаше никаков прекин, на резултат 0:0 без поголем прекин да дајш 6 мин продолжение, или требаше Реал гол да дај ? :D
Мислам дека поради тоа што голманот на Алтетик задржаваше премногу време. Како и да е, и според мене мислам дека беше премногу 6 минути продолжеток. Реал си ги имаше шансите вчера, но не успеа да даде гол. Дури три пати ја удрија пречката или стативата. Очигледен е проблемот последниве месец-два во тимот. Истото беше и со Валенсија, Барса па и вчера против Билбао.

 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.704
Поени од реакции
5.668
Пабло Мачин не е веќе тренер на Еспањол! :kafence:
 
Член од
16 август 2019
Мислења
88
Поени од реакции
171
Интересна ситуација, ние (Реал) задоволни од игра, тренер, ростер, управа итн, на барса фановите бесни на тренер, управа, барем пола прв тим, а се први на табела и со оглед на наредните две кола веројатно ќе имаат 4-5 бода предност(n)
Сезонава обратна скроз од 2016/17, барса победува без некоја игра, ние необјасниво губиме бодови :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Интересна ситуација, ние (Реал) задоволни од игра, тренер, ростер, управа итн, на барса фановите бесни на тренер, управа, барем пола прв тим, а се први на табела и со оглед на наредните две кола веројатно ќе имаат 4-5 бода предност(n)
Сезонава обратна скроз од 2016/17, барса победува без некоја игра, ние необјасниво губиме бодови :D
Навика им е кукајци да бидат :)
Само да се кукало на секое
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom