La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.113
Поени од реакции
20.955
:icon_mrgr:
Барса ќе киксне на класико како стојат работиве ама и Реал :icon_lol:
Во каква форма се 2те екипи, мислам дека на Класико и 2те ќе изгубат.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.839
Поени од реакции
24.266
Како што пишав и во фан клуб кај нас, ова не можеш да го купиш со пари. Му се смеаа на Зидан за довербата што ја имаше во Валверде.

 
Последно уредено:

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.839
Поени од реакции
24.266
Го избришале од ФБ ваљда, го најдов преку YouTube ваљда нема да го избришат и од таму. Ништо посебно, само во ерава на преплатени трансфери убаво е да се види ваква емоција од играч што ги брани боите на твојот омилен клуб.
 
Член од
21 април 2017
Мислења
237
Поени од реакции
703
Јас ко навивач на Реал вчера си мислам "Шуќур со исто бода влегвет двеве екипи пред ЕлКласико,можда немат да имет толкавав притисок па ќе пружет добра игра", јер стварно од утакмицата со ПСЖ па навака игрет многу добар (или организиран) фудбал. Најголем проблем е шо моментално Реал немат лев бек па по дифолт левата страна во напад не постојт а то се виде и вчера (секоја чест на Начо и трудот негов али делку е од Марсело, па и од Менди во офанзивниот дел), шо можда и не е лошо со оглед на то дека најверојатно ќе се бранет на Камп Ноу и ќе чекет контри. Зезнато е шо не играт ни Хазард, па најверојатно ќе се почнит со Бензема и Бејл понапред и све остало позади центар. Средината на Барса е далеку од нејзиниот најдобар перформанс моментално, шо ми дават надеж дека можит да имат позитивен исход.

Ама после ми текна дека онај џуџлакон после една "потивка" утакмица со Сосиедад можит да се повампирит и да ни закачит 3-4 комада, па си викам "Седи мирен Никола, запали свеќа во Среда и моли се Рамос да не попиет црвен".

Али да, се слагам со @Ернесто ЧЕ Гевара , како двеве екипи игрет "топло-ладно" на моменти не би ме изненадило двете да изгубет :ROFLMAO:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.839
Поени од реакции
24.266
Не може Реал да се натпреварува сезонава против Барса, едноставно Меси прави преголема разлика во квалитетот на екипите. Класика Суарез гол ќе ни закачи или Гризман зашто овие префокусирани ќе бидат на Меси.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.139
Поени од реакции
16.651
Да играа на Бернабе Барса добиваше 100 % вака фифти фифти е :)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.059
Поени од реакции
57.306
Еве ви Predicted XI за Ел Класико. 20/22 ги погодувам 100%. :P
Роналдо.ком? :eek:

Баш денес гуглав (ни ми текнува што конкретно) и на прва страница во резултатите ми излезе оваа.
Не ја отворив секако, си помислив кој би верувал на вести од сајт со урл роналдо.ком
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Роналдо.ком? :eek:

Баш денес гуглав (ни ми текнува што конкретно) и на прва страница во резултатите ми излезе оваа.
Не ја отворив секако, си помислив кој би верувал на вести од сајт со урл роналдо.ком
хахахаха епа ете, да знаеш сега дека прилично релевантен е сајтот :P
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom