La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Глупа е споредбата. Феликс почна фудбал да игра лани ова време ако не се лажам. Направи трансфер во екстра дефанзивен клуб кој има ужас сезона плус не е напаѓачки ориентиран како Гризман.

Од гла да се акните, без разлика каков учинок ќе имаат, Феликс е подобра инвестиција. Гризи е 8-9 години постар од него. Гризман е класа за Феликс моментално, но пред Феликс е иднината.


Кој го гледаше Феликс со Виљареал виде колку е тој опасен кога тимот игра офанзивен фудбал каде тој можи да дојде до израз. За жал не искористи ни една од добрите 5-6 шанси за гол.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Полека девојче, 5 голс и 4 асистенции има само во Ла Лига, тек е почеток. Суарез имаше послаб почеток од него.
Различен стил, а и ја нема устата улога како во Атлетико. Таму он беше главна карика во нападот, тука е трета, плус многу помага во дефанзива и игра на непреродна позиција за него.
До крај на сезона гарантирам дека ќе има дабал учинок во лигата, со најмалку 15 голови и 10 асистенции.
Ја сум презадоволен до сега од него.
Торес кога играше во Челзи за флоп на деценијата го прогласија со 15 гола во сезона
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Глупа е споредбата. Феликс почна фудбал да игра лани ова време ако не се лажам. Направи трансфер во екстра дефанзивен клуб кој има ужас сезона плус не е напаѓачки ориентиран како Гризман.

Од гла да се акните, без разлика каков учинок ќе имаат, Феликс е подобра инвестиција. Гризи е 8-9 години постар од него. Гризман е класа за Феликс моментално, но пред Феликс е иднината.


Кој го гледаше Феликс со Виљареал виде колку е тој опасен кога тимот игра офанзивен фудбал каде тој можи да дојде до израз. За жал не искористи ни една од добрите 5-6 шанси за гол.
Гризман е подобра инвестиција за Барса, Феликс е подобра за Атлетико и тоа е тоа, едино шо ми смета некако е шо довчерашниот бог и батина денес го ругате како да правите муабет за Алесио Черчи.

Нема којзнае каква статистика ама и ретко кој може да има со Меси, ќе видиме на долг рок како ќе им се покаже, премногу е рано да се даде било каква оценка.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.584
1. Гризман е подобра инвестиција за Барса,
2. Феликс е подобра за Атлетико
3. Atletiko e ocajna destinacija za Felix so ultra mrtviot fudbal sto go forsira Colo.

Ne e Atletiko tim sto kupuva 120m igraci, tuku od nigde nikade gi stvara istite, a imal mal milion primeri za toa. Se preeba detevo spored mene, imase i podobri opcii od Atletiko.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
3. Atletiko e ocajna destinacija za Felix so ultra mrtviot fudbal sto go forsira Colo.

Ne e Atletiko tim sto kupuva 120m igraci, tuku od nigde nikade gi stvara istite, a imal mal milion primeri za toa. Se preeba detevo spored mene, imase i podobri opcii od Atletiko.
Ne veruvam da nekoja druga ekipa sakase da gi plati tie 120m za nego.

I Grizman igrase pod toj ultra mrtov Cholo pa stana klasa igrach.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.584
Ne veruvam da nekoja druga ekipa sakase da gi plati tie 120m za nego.

I Grizman igrase pod toj ultra mrtov Cholo pa stana klasa igrach.
Da ama Colo bese trener vo podem togas, a sea e dno. Ne vikam deka ne moze Felix pod palka na Colo da stane mega jak, samo mislam deka maliov ja utna sredinata.

Inace cela Evropa go barase Felix be, garantiram deka imase timovi koi bea spremni i poise od 120 da platat za nego.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Гризман е класа играч, готов производ да речам, Феликс има потенцијал да го достигни тоа ниво ама е премногу млад, значи само што наполна 20 години детето, Гризман на 20 години никој не го познаваше во Сосиедад. Атлетико е добра дестинација за негов напредок ама ете испадна неговата прва сезона да биди кога клубот е во многу лоша состојба, сите се вон форма.
Автоматски споено мислење:

Da ama Colo bese trener vo podem togas, a sea e dno. Ne vikam deka ne moze Felix pod palka na Colo da stane mega jak, samo mislam deka maliov ja utna sredinata.

Inace cela Evropa go barase Felix be, garantiram deka imase timovi koi bea spremni i poise od 120 da platat za nego.
Сити беа најмногу загреани за него
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Da ama Colo bese trener vo podem togas, a sea e dno. Ne vikam deka ne moze Felix pod palka na Colo da stane mega jak, samo mislam deka maliov ja utna sredinata.

Inace cela Evropa go barase Felix be, garantiram deka imase timovi koi bea spremni i poise od 120 da platat za nego.
Мислиш дека некој од Реал, Барса, Сити, Псж, Баерн да го бараа тој ќе го одбереше Атлетико? Според мене нема шанси, убеден сум дека единствен клуб кој прифати да плати таква сума е Атлетико.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Мислиш дека некој од Реал, Барса, Сити, Псж, Баерн да го бараа тој ќе го одбереше Атлетико? Според мене нема шанси, убеден сум дека единствен клуб кој прифати да плати таква сума е Атлетико.
Има логика и твоето ама не заборавај и дека ако ја избереше Барселона ќе биди трета виолина како што е Гризман сега. Да не го купевте Гризман сигурна сум дека ќе тргневте по него.
Мислам и дека имаше изјавено и самиот играч дека имало понуда, не се сеќавам дали Барса или Реал.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Гризман е подобра инвестиција за Барса, Феликс е подобра за Атлетико и тоа е тоа, едино шо ми смета некако е шо довчерашниот бог и батина денес го ругате како да правите муабет за Алесио Черчи.

Нема којзнае каква статистика ама и ретко кој може да има со Меси, ќе видиме на долг рок како ќе им се покаже, премногу е рано да се даде било каква оценка.
Јас не го ругам. Лани поготово беше страшен! Цел тим го носеше на грб. Креираше во средина, и им ја работеше работата на Саул, Коке и компанија па кога годинава го нема, дојде до израз нивната катастрофална игра и мртва фудбалска "креативност". Асистираше, помагаше во одбрана и погодуваше.

Работата е тоа што не испадна човек туку кукавица. Клубот му се довери и му даде астрономска плата од 23 милиони евра. Напрај видео ко некоја инфлуенсерка во пубертет и се пофали дека останува за една година подоцна да си замини ко пицка. Згора на тоа ни го пикна со сила Лемар во тимот за кој плативме 70 милиони. :icon_lol:
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Работата е тоа што за 120 милиони се чекаат истант резултати и Атлетико не е повеќе клуб што допрва се гради и се обидува да обезбеди настап во ЛШ за да влези во друштво на гигантите туку има статус на гигант и се бараат титули од нив..Фелиш има огромен потенцијал но стилот и самата екипа му ги редуцираат дополнително неговите перформанси заедно со средствата што се вложени за него, како и огромната разлика помеѓу Португалските и Шпанските екипи....има огромна разлика во квалитет помеѓу двете првенства.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
848
Поени од реакции
1.756
Carvajal:

I want to go to the Camp Nou and win, the rest doesn't matter to me.

We start with less hours of rest than Barcelona and after a demanding game against Valencia, it shows in the legs.

Почнаа уште од сега да плачат. :pos::pos:
 
Последно уредено:

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.840
Поени од реакции
24.272
Без разлика како ќе заврши натпреваров, Одегард денеска безплатна школа им приреди на играчите на Барса од средниот ред.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom