La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Ајде Симеоне оди тренирај ги Фуенлабрада ебате копул еден
На 0:0 вади напаѓач става везен играч, а уште немаат шут на гол.. Катастрофа.. Barcelona осваја и оваа година.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.901
Поени од реакции
16.213
Вака, да си кажам утисок од натпреварот.
Прво сум премногу разочарана не заради резултатот, бод на ваков натпревар и не е така лош со оглед на табелата, 1 бод сме зад првото место, ама разочарана сум шо не имавме еден ебан шут на голот 90 минути против ваков Реал, да не го искористиш отсуството на неколку битни играчи, а поседуваш огромен потенцијал во составот треба да си мрднат.
Го имаш Жоао Феликс, Лемар, Витоло, Коста, Кореа и ти да се одлучиш да се браниш цели 90 минути на домашен терен.
Прва грешка, го игра Саул дупли пивот, детето го унакази на таа позиција, потоа го вади Лоди и го префрла на лев бек :popce:
Го вади единствениот играч кој знае да изигра нешто во напад и го става Љоренте, со кој мозок.
Автоматски споено мислење:

На 0:0 вади напаѓач става везен играч, а уште немаат шут на гол.. Катастрофа.. Barcelona осваја и оваа година.
Не се филмај ти еден бод е разликата :)
Автоматски споено мислење:

На цела мака се акнав од смеа, кога излегуваше Хазард некој му фрли хамбургер од мекдоналдс, ако најдам видео ќе го постирам :pos:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.571
Поени од реакции
17.970
Вака, да си кажам утисок од натпреварот.
Прво сум премногу разочарана не заради резултатот, бод на ваков натпревар и не е така лош со оглед на табелата, 1 бод сме зад првото место, ама разочарана сум шо не имавме еден ебан шут на голот 90 минути против ваков Реал, да не го искористиш отсуството на неколку битни играчи, а поседуваш огромен потенцијал во составот треба да си мрднат.
Го имаш Жоао Феликс, Лемар, Витоло, Коста, Кореа и ти да се одлучиш да се браниш цели 90 минути на домашен терен.
Прва грешка, го игра Саул дупли пивот, детето го унакази на таа позиција, потоа го вади Лоди и го префрла на лев бек :popce:
Го вади единствениот играч кој знае да изигра нешто во напад и го става Љоренте, со кој мозок.
Автоматски споено мислење:


Не се филмај ти еден бод е разликата :)
Kakov Real? Podobri bevme, odbranata i sredinata funkcioniraat, napadot e toj shto ne funkcionira, fali covek ko Rodrigo, ne mi e jasno zoshto Zidane ne go povika. Azar epten bledo.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.901
Поени од реакции
16.213
Kakov Real? Podobri bevme, odbranata i sredinata funkcioniraat, napadot e toj shto ne funkcionira, fali covek ko Rodrigo, ne mi e jasno zoshto Zidane ne go povika. Azar epten bledo.
Во шо бевте подобри, поконкретни бевте два пати шутнавте Облак ги извади иначе Атлетико диктираше темпо.
Не ми е муабетот за овој натпревар, добро изигравте денес, во одбрана посебно, муабетот ми е дека знаел Атлетико да ве победи и дупло појаки кога сте биле, со Роналдо во животна форма итн, овие две сезони сите знаат да играат против вас само ние не знаеме.
Автоматски споено мислење:

Заборајв да пишам, да не го урочам Хазард ама ни бледа сенка не од кога беше во Челзи, не постои, каде бе со она пивско стомаче :D
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
@cholismo ама овој Феде добар а? Ама и Зидан добар у пичку матер, знаел што прави а? После 7 кола прв на табела.
Ама нема везе, ќе закажат наредно лето пак пријателска па ќе може да ги лечи Чоло комплексите. Изјавува пре би да ги победам Реал него да освојам ЛШ.
"Напаѓачкиот" Атлетико со Феликс и Коста со точно НУЛА шутеви на гол.
Мизерни, со ваква игра проблем и со помалите екипи ќе има.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.901
Поени од реакции
16.213
@cholismo ама овој Феде добар а? Ама и Зидан добар у пичку матер, знаел што прави а? После 7 кола прв на табела.
Ама нема везе, ќе закажат наредно лето пак пријателска па ќе може да ги лечи Чоло комплексите. Изјавува пре би да ги победам Реал него да освојам ЛШ.
"Напаѓачкиот" Атлетико со Феликс и Коста и само еден шут на гол.
Мизерни, со ваква игра проблем и со помалите екипи ќе има.
Полека бе момче, две победи врзавте со ред и одма се крена во облаци, пред две недели парастос имаше кај вас во фан клуб :)
Чоло изјавува секогаш иста изјава 8 години од кога е дојден, што и да го прашаат одговара следно " ме интересира само натпреварот утре" истото и сега го изјави пре би да го победам Реал затоа што тој натпревар се игра утре.
Уште стојам на истото дека Зидан не е некој wow тренер, денес двајцата тренери дојдоја со иста замисла, да НЕ го изгубат натпреварот, тоа и се случи.
Симеоне направи нелогични измени и сите измени ги промаши, уште кога видов дека Љоренте го става на местото на Жоао се откажав од натпреварот.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Stefi loves cfc @cholismo , викаш со " ваков Real ", потенцираш дека е слаб и очаен . Atletico не успеа на домашен терен да го победи " ваквиот Real" ,накрај испаднавте послаб и поочаен тим...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.901
Поени од реакции
16.213
Stefi loves cfc @cholismo , викаш со " ваков Real ", потенцираш дека е слаб и очаен . Atletico не успеа на домашен терен да го победи " ваквиот Real" ,накрај испаднавте послаб и поочаен тим...
Образложив погоре на шо мислев, немам намера да објаснувам два пати заради тебе.
Табелата останва иста, а твојот клуб десет класи појак со загарантирана титула од сега според твоето видување е пак еден бод зад Атлетико и два зад Реал така да чил малце;)
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Образложив погоре на шо мислев, немам намера да објаснувам два пати заради тебе.
Табелата останва иста, а твојот клуб десет класи појак со загарантирана титула од сега според твоето видување е пак еден бод зад Атлетико и два зад Реал така да чил малце;)
Не се нервирај Тефи бе, малце те тролам ради сликата со офсајдот. :D
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Разочара Атлетико оваа вечер. Со ваков напаѓачки состав немаат веќе алиби цело време да влегуваат во дерби утакмици со пристап да не изгубат. Ако сакаат титула требаше ептен да го притиснат Реал, да докажат дека се подобри. Вака и Реал со сличен став да не изгубат на крај ќе победеа 1-0 ако не беше Облак.

Инаку тоа што буквално на две секунди до крај на дербито никој од Атлетико немаше жолт картон е стварно за во рубрика „верувале или не“. :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.901
Поени од реакции
16.213
Разочара Атлетико оваа вечер. Со ваков напаѓачки состав немаат веќе алиби цело време да влегуваат во дерби утакмици со пристап да не изгубат. Ако сакаат титула требаше ептен да го притиснат Реал, да докажат дека се подобри. Вака и Реал со сличен став да не изгубат на крај ќе победеа 1-0 ако не беше Облак.

Инаку тоа што буквално на две секунди до крај на дербито никој од Атлетико немаше жолт картон е стварно за во рубрика „верувале или не“. :)
Не ми е мене чудно шо немаа жолт, само Коке е останат од старата гарда, ги нема Годин, Габи, Торес, Хуанфран, Раул Гарсија, Тијаго, Арда итн овие кога играа прштеа на сите страни фаули и картони, верувале или не ми фалат тие играчи на вакви натпревари, исто и атмосферата на стадион не е иста, на Калдерон беше вистински пекол кога ќе гостуваа Реал.
Имам инфо дека вечерва беа продаени тикети од сезонските карти на навивачи на Реал, срамота.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Не ми е мене чудно шо немаа жолт, само Коке е останат од старата гарда, ги нема Годин, Габи, Торес, Хуанфран, Раул Гарсија, Тијаго, Арда итн овие кога играа прштеа на сите страни фаули и картони, верувале или не ми фалат тие играчи на вакви натпревари, исто и атмосферата на стадион не е иста, на Калдерон беше вистински пекол кога ќе гостуваа Реал.
Имам инфо дека вечерва беа продаени тикети од сезонските карти на навивачи на Реал, срамота.
Го заборави и Ујфалуши. Сега ми текнува како гадно му влезе на Меси кога овој беше на почеток на кариера и мислам после паузираше месец и кусур ради таа повреда.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom