La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Кој рече дека ако се суди црвен за старт на глужд, секоја утакмица ќе има црвени? :pos:
Автоматски споено мислење:

Савиќ - Хименез - Саул
Трипие - Томас - Коке - Лоди
Феликс - Мората -Лемар

Wow Чоло:pos:
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.208
Не го гледав првото, шо се деси ?
Зошто Лоди доби црвен ?
И сега наредна кој ќе биди бек ? Саул ? Ццц
Автоматски споено мислење:

лелелеллеле Феликс од која планета слезе човекуууууу:vozbud::vozbud:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
Не го гледав првото, шо се деси ?
Зошто Лоди доби црвен ?
И сега наредна кој ќе биди бек ? Саул ? Ццц
Автоматски споено мислење:

лелелеллеле Феликс од која планета слезе човекуууууу:vozbud::vozbud:
Втор жолт .. со рака го закачи по лице на играчот од гетафе.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.208
На така и мене ми мириса
Автоматски споено мислење:

Излезе Жоао, го гасам телевизорот, ќе ни ја свртат
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.208
Инаку околу натпреварот, го гледав само второто полувреме и можи да се кажи дека Атлетико не е Атлетико ако не страда на теренот, срце да ти излези дури свирни крај судијата.
Многу важни три бода за почеток на новата сезона со оглед дека Барса се сопна од сам старт, црвените картони мислам дека беа пресудни за цел натпревар.
Од играчите морам да го пофалам Трипие, одлична партија изигра и многу брзо се адаптира на играта на Чоло, топ трансфер ќе испадни овој, за 22 милиони е грабеж.
Савич, го изнаругав пред натпревар за да ме демантира со таков перформанс, душата ја остави на терен, изигра машки.
Автоматски споено мислење:

Ова го пишав уште кога го потпишаа Трипие, дека Мората ќе има 100 гола со глава само :)
Автоматски споено мислење:

Новата деветка на Атлетико :)
Ќе дај некој невозможен гол и ќе промаши чиста шанса ( во случајот пенал ) за затворање на натпреварот. Не за џабе идол му бил од мал :D
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.860
Поени од реакции
34.895
6 црвени картони во првото коло. Незнам дали се заслужени сите, али ептен ќе ја попедерчат играта сега со глумење строгост и таму кај што нема потреба. (немора да ме извини лгбт заедницата)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.208
6 црвени картони во првото коло. Незнам дали се заслужени сите, али ептен ќе ја попедерчат играта сега со глумење строгост и таму кај што нема потреба. (немора да ме извини лгбт заедницата)
Прееска го слушав Симеоне после натпреварот, вика дека ги известиле дека секој старт од назад на нога/глужд ќе биди санкциониран со црвен картон, без разлика дали е намерен или ненамерен.
Нема смисла ако е ова вистина, ќе упропастат и фудбал и се.
Арно Кики шо не е во лигата, автограм да трча некој од играчите по него да му побара црвен ќе добие :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom