La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
На почеток од следната сезона, здравје, одиме за Мадрид, ќе напрајме една тура барем со 4-5 фанови. Ти ќе ни бидиш водич пошто беше. Па ќе си купам оргинал.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
На почеток од следната сезона, здравје, одиме за Мадрид, ќе напрајме една тура барем со 4-5 фанови. Ти ќе ни бидиш водич пошто беше. Па ќе си купам оргинал.
Оваа сезона ? Ако е да понудата важи :) Ќе ви обезбедам и средба со некои играчи, бивши и сегашни :pipi:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Fernando Torres will finally hang up his boots on August 23rd with his final match for his current side Sagan Tosu being against J-League rivals Vissel Kobe where both Iniesta and David Villa play.

Torres has been instrumental in helping Sagan Tosu design a special commemorative shirt for the occasion with the design being based on a classic retro Atleti away shirt made by Puma from the late 1980s.
Torres claims that this particular Atlético shirt was an all time favourite and he lamented never being able to play in the shirt in question. Sagan Tosu's kit supplier New Balance got to work and produced this one off that will feature in the player's farewell.

После Арагоњес ако нема статуа од Фернандо пред стадион ќе се разочарам :love:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
За наредната. Ќе почниме да планираме што и како за точно година дена.
Јас мислев за оваа сезона:(
Јас планирам оваа, е сега дали на почетокот или на зима зависи од обврските, ќе пишите порака ако се предомислите :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Епа кога другите ќутите :)
Да не сме ние ќе исчезни темата, затоа тука пишиме :)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.964
Поени од реакции
35.576
Не пишете, си гукате. Па и на тура ќе те носат 4-5 фанови. :pipi:
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Родриго од Валенсија во Атлетико за 55 милиони изгледа. :place: Коста (31) Мората (27), можеа барем некој помлад да земат бе за на клупа. Еден куп ги имаше летово за 30-40 милиони...
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Родриго од Валенсија во Атлетико за 55 милиони изгледа. :place: Коста (31) Мората (27), можеа барем некој помлад да земат бе за на клупа. Еден куп ги имаше летово за 30-40 милиони...
Што се 55 милиони за репрезентативец на Шпанија со искуство во лигава? Плус у најдобри години е.
Ја мислам дека е топ трансфер зс Атлетико.
Очигледни Чоло ќе игрс ултра офанзивно со 2 крила и 2 напаѓачи.
Ќе биде многу интересна сезонава.
Ништо чудно и да освоите.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Што се 55 милиони за репрезентативец на Шпанија со искуство во лигава? Плус у најдобри години е.
Ја мислам дека е топ трансфер зс Атлетико.
Очигледни Чоло ќе игрс ултра офанзивно со 2 крила и 2 напаѓачи.
Ќе биде многу интересна сезонава.
Ништо чудно и да освоите.
И јас така мислев од почеток затоа што така почна на пријателските ама после ја врати старата формација со тројка на средина Коке Љоренте Саул.
Во зависност од текот на натпреварот, ако брка резултат ќе менува со двајца во средината.
Ќе има повеќе офанзивни играчи на располагање кои ќе можат да го сменат натпреварот, Витоло, Родриго, Лемар, Лемар мислам дека ќе се изнаигра оваа сезона и очекувам да експлодира.
Ме нервира Чоло шо пак форсира со Савич а Хименез златно дете на клупа му дреми, ако продолжи така се плашам да не му скурчи и да му ја кидни.
Автоматски споено мислење:

Родриго од Валенсија во Атлетико за 55 милиони изгледа. :place: Коста (31) Мората (27), можеа барем некој помлад да земат бе за на клупа. Еден куп ги имаше летово за 30-40 милиони...
На пример пандата :)
Ене го во Бетис потпиша ќе кини мрежи сезонава F4D00375-26DF-4D99-982B-06F2C26BB991.jpeg
Фали замена за Лоди и таман си сме, презадоволна од досегашното одвивање на трансфер пазарот, вака на хартија делуваме покриени на секоја позиција ќе видиме на терен како ќе изгледаат работите, затоа што не е ист притисокот на пријателски и во првенство.
Само Симеоне да не измислува топла вода и да го унакази Феликс со тие негови дефанзивни тактики.
Едвај чекам викенд да дојди, ваков хајп ме нема фатено Торес од кога играше, се надевам нема да ме треснат од земја уште со Хетафе :)
 
Последно уредено:
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Со нова одбрана (неуиграна) плус Лоди поќе крило шо е одколку бек, не ми се верува да биди продуктивна формацијата со двајца напаѓачи плус Феликс на крило.

Лев бек ќе покрива Хермосо а и Ману Санчез од Б тимот, кој со Рикелме беа двајцата најдобри младинци на припремиве. Во тим со бекови како Лоди и Трипие, мислам дека совршено би одговарала 3-5-2 формација, офанзивна која лесно може да се трансформира во екстра дефанзивна.

Коста - Мората;
Феликс, Саул, Коке, Трипие,
Томас;
Хермосо, Хименез, Савиќ.

Како и да е...Само да не го форсира Феликс на десно крило кај што врска нема. Приполно ни е лево крило па десно пробува да го пополни со Феликс. Ни фали играч ко Хамес.

Нас не ни оди последниве години во прво коло. Хетафе ги зачува сите играчи плус ги донесе Гаљего од Екстрамадура кој е добар играч, Кукурела a и Амат е фит за оваа сезона. Ако имате мадиња, играјте X :icon_lol:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Со нова одбрана (неуиграна) плус Лоди поќе крило шо е одколку бек, не ми се верува да биди продуктивна формацијата со двајца напаѓачи плус Феликс на крило.

Лев бек ќе покрива Хермосо а и Ману Санчез од Б тимот, кој со Рикелме беа двајцата најдобри младинци на припремиве. Во тим со бекови како Лоди и Трипие, мислам дека совршено би одговарала 3-5-2 формација, офанзивна која лесно може да се трансформира во екстра дефанзивна.

Коста - Мората;
Феликс, Саул, Коке, Трипие,
Томас;
Хермосо, Хименез, Савиќ.

Како и да е...Само да не го форсира Феликс на десно крило кај што врска нема. Приполно ни е лево крило па десно пробува да го пополни со Феликс. Ни фали играч ко Хамес.

Нас не ни оди последниве години во прво коло. Хетафе ги зачува сите играчи плус ги донесе Гаљего од Екстрамадура кој е добар играч, Кукурела a и Амат е фит за оваа сезона. Ако имате мадиња, играјте X :icon_lol:
Редовни пациенти ни се Гетафе на домашен терен, гол ни немаат дадено Чоло од ко е тренер :)
Е сега околу формацијата не знам како ќе игра Чоло еден од Мората и Коста ќе мора од клупа да влегува а тоа тешко да се деси.
Лоди е најпријатно изненадување , после Феликс најдобар играч беше на припремните без сомнение.
Со Трипие и Лоди ќе бидиме далеку поопасни на центар шутеви, снајпер се двајцата :) Хуанфран имаше заборавено да испрати центар шут како шо треба.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom