La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
@ob1 во контекст на муабетот твој од вчера, коментар на BBC :icon_mrgr::
"We never talk about players from other teams. We know Neymar wants to leave PSG but we know that PSG do not want Neymar to leave.... I said long ago I knew where De Ligt would play."

Or 'how to contradict yourself in 60 seconds' by Barcelona. They're an absolute disgrace to the sport.


Ја не знам шо чоек е овој претседателов, во ера на интернет кога се' се снима да се праиш со сила шупачаана..
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
@ob1 во контекст на муабетот твој од вчера, коментар на BBC :icon_mrgr::
"We never talk about players from other teams. We know Neymar wants to leave PSG but we know that PSG do not want Neymar to leave.... I said long ago I knew where De Ligt would play."

Or 'how to contradict yourself in 60 seconds' by Barcelona. They're an absolute disgrace to the sport.


Ја не знам шо чоек е овој претседателов, во ера на интернет кога се' се снима да се праиш со сила шупачаана..
Да, тежок глупак е, очекувано е ова од него :)
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
А колку ќе извлечи Барса од Дембеле и Кутињо? Пак околу 100-150 милиони.

btw, после Менсах и Вието, на тренинг на Атлетико паднал и Фелипе:ban:
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Дембеле лани даде 13-14 гола вкупно во сите натпреварувања, па го прогласивте за антиталент и превара. Битно овој ќе протне 10-20 гола и ќе го шитнете за 150 милиони. :LOL:

Не дека не е можно, луди се цените видовме последните 2 години какви пари се фрлат за играчи ... Зборот ми е за двојните аршини и необјективното гледање овде на форумот.
Не

Дембеле го прогласија цел свет за антиталент не заради тоа што не дава голови и не го замени Нејмар..туку затоа што тотално е непродуктивен и не се вклопва во играта на Барселона..Дембеле е изгубен случај кога ќе влези во игра и никако неможи да изиграат еден обичен дупли пас со Меси и да утрча на време..а замисли еден вагон пари го платија.

Тоа што ќе дај неколку залутани гола на 3 разлика предност во домашната лига не е некое мерило...импактот што го има во екипата е очаен и редовно е најслаб играч на теренот.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Доста трескаш , давал голови при три гола предност.. :tapp:
Дембеле ќе имаше извонредна сезона да не беа повредите.
Не знам дали трескам ама сега засега се испоставува дека сум во право..тој јакиот Дембеле ве кошташе финале во ЛШ ако се сеќаваш дека многу јак имакт има..ама ајде ќе го продајте кај и да е за некоја година во Лориент или Тулуз ќе игра.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.208
А колку ќе извлечи Барса од Дембеле и Кутињо? Пак околу 100-150 милиони.

btw, после Менсах и Вието, на тренинг на Атлетико паднал и Фелипе:ban:
Благодарение на Ортега ќе останиме со 10 играчи уште непочната сезоната.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Не знам дали трескам ама сега засега се испоставува дека сум во право..тој јакиот Дембеле ве кошташе финале во ЛШ ако се сеќаваш дека многу јак имакт има..ама ајде ќе го продајте кај и да е за некоја година во Лориент или Тулуз ќе игра.
Никого не коштал Дембеле финале ЛШ, утна зицер за 4-0, да, ама тоа што го изедоа сосе јајца во Ливерпул никако не е негова вина. Неможе да се бара вината кај еден играч за тој пораз, кога колективно од голман до напаѓач сите изиграа една голема 0.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.991
Кој е тој бре ? :)
Бивш напаѓач на Партизан. Освои злато со У20 во 2015 на Нов Зеланд. После Партизан со јовиќ отидоа во Бенфика. И се селеше по позајмици и Бенфика Б играше. Летово го поврзуваа со Партизан, ама гледам потпишал за Атлетико, што ми е бизарно.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.208
Бивш напаѓач на Партизан. Освои злато со У20 во 2015 на Нов Зеланд. После Партизан со јовиќ отидоа во Бенфика. И се селеше по позајмици и Бенфика Б играше. Летово го поврзуваа со Партизан, ама гледам потпишал за Атлетико, што ми е бизарно.
Да не му го дадоа гратис со Феликс од Бенфика :)
Мајтапот на страна немам појма за трансферот, сега кога ми пиша отворив на профил и го видов, на одмор сум и не сум во тек шо се дешава.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Да не му го дадоа гратис со Феликс од Бенфика :)
Мајтапот на страна немам појма за трансферот, сега кога ми пиша отворив на профил и го видов, на одмор сум и не сум во тек шо се дешава.
Удрете,се нема,не се фаќа,Елада,гиро,локумадес :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.208

Во војска не ги тераат вака:D
Зато пустина фатија сите играчи:D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom