La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Друже дај сам договори се што мислиш. Пред 5 минути нели офанзивен фудбал и многу напаѓале, а сега играле цврст фудбал со малце примени голови?
Па офанзивен играат се додека не дадат гол и после балансираат бидејќи немаат напаѓачки потенцијал да го растурат противникот..тамам си пишав
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Друже дај сам договори се што мислиш. Пред 5 минути нели офанзивен фудбал и многу напаѓале, а сега играле цврст фудбал со малце примени голови?
Од 5 џ -то му е на Џони зато така :ROFLMAO:
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Пред 5 минути нели офанзивен фудбал и многу напаѓале, а сега играле цврст фудбал со малце примени голови?
Дај сам договори се што мислиш.
Уште колку победи на Барса и се потребни да ја осигура титулата во Ла лига?
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Па офанзивен играат се додека не дадат гол и после балансираат бидејќи немаат напаѓачки потенцијал да го растурат противникот..тамам си пишав
Како така бе друже? Еве со Гетафе дадоа гол од пенал околу 75 минута. Да речеме 15 минути балансирале да не примат гол. Ама еве вечерва поведоа во 11-та мин. Тим како Реал треба да игра дефанзива 80 минути против умрен Алавес?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Колку лажи екранот значи, од наш агол се виде дека е офсајд Бензема а уствари не беше ни блиску до офсајд.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Како така бе друже? Еве со Гетафе дадоа гол од пенал околу 75 минута. Да речеме 15 минути балансирале да не примат гол. Ама еве вечерва поведоа во 11-та мин. Тим како Реал треба да игра дефанзива 80 минути против умрен Алавес?
Добро се понашате како да не го имате гледано Реал...зарем не заприметувате дека се мачат гол да дадат?...имаат игра,имаат средина,бекој,организирани се,резерви...ама немаат напаѓачки потенцијал да го растурат противникот односно one-touch players што прават разлика како Меси и Суарез...Реал за да дај гол мора да се помачат.

Додека Барселона се комплетна спротивност...отров игра,одат по теренот ама можат од ништо да постигнат гол бидејќи Меси и Суарез се повисоко ниво од останатите со тоа што прават разлика.

И пак со пеналите не ве разбирам...ако имаат многу пенали и ако му свирнат нов пенал тој е непостоечки?..тоа што имаат пенали форсирани се?...мислите дека некој од сите овие пенали е непостоечки и судиите ги туркаат сосила?....

Па Шпанските судии се буквално доктори и професори за сите останати во Европа...ако се жалите вие или Шпанците на судиите немаат видено какви цирузки се случваат во останатите лиги....убедливо најдобри и најспремни судии се во Шпанија.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.275
Како може лик како Лукас Васкез да игра во Реал Мадрид? Која превара од играч, да не му се верува на човек. Единствено оној Хесе или како веќе се викаше беше поголема превара. И кој се овие ѓупчињата Родриго, Милитао, како од Шутка собирани?
Хмм како најдобро да ти го објаснам Васкез.. шпансиот Лингард ваљда.
Али да, се сложувам дека не треба да биде во Реал, уште е во екипава зашто може да покрие повеќе позиции на теренот.. а и Рамос му е кум. :D
Он е еден од оние играчи што изгледаше многу подобро од што е покрај Роналдо.

За Милитао се поделени мислењата, не вреди за парите кои се дадени за него ама па и немаше некои шанси сезонава да се покаже, покрај Рамос и Варан толку е. Мое мислење е дека лидер во одбраната нема никогаш да биде.
Другиве бразилчиња како Родриго и Винициус, се огромни таленти. Најдоброто нешто што излегло од Бразил после Нејмар се они, рано е да се збори за нив.
Знаеш како секој бразилев from hero to zero може да отидат за пола сезона, и обратно.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Абе шо се расправате победа си е победа макар и 1:0 била.
Пред некое време тука имаше некои се филмаа демек пре би го гледале клубот за кој навиваат да губи титули ама да игра напаѓачки фудбал одколку да играат мртвило и да победат 1:0.

Тие за мене не се навивачи туку љубители на фудбалот, вистински навивач кој си го сака својот клуб никогаш нема такво нешто да изјави.
Оди на оние на трибини речи им така кои вријат на секоја утакмица 90 минути ќе те исфрлат како партал дури да речиш оф.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Хмм како најдобро да ти го објаснам Васкез.. шпансиот Лингард ваљда.
Али да, се сложувам дека не треба да биде во Реал, уште е во екипава зашто може да покрие повеќе позиции на теренот.. а и Рамос му е кум. :D
Он е еден од оние играчи што изгледаше многу подобро од што е покрај Роналдо.

За Милитао се поделени мислењата, не вреди за парите кои се дадени за него ама па и немаше некои шанси сезонава да се покаже, покрај Рамос и Варан толку е. Мое мислење е дека лидер во одбраната нема никогаш да биде.
Другиве бразилчиња како Родриго и Винициус, се огромни таленти. Најдоброто нешто што излегло од Бразил после Нејмар се они, рано е да се збори за нив.
Знаеш како секој бразилев from hero to zero може да отидат за пола сезона, и обратно.
За волја на вистината, овај Родриго личи на нешто, има потег. Од Милитао апсолутно ништо не видов, секој екипа во Шпанија има на негова позиција играч од негов квалитет или подобар.
А за Васкез немам зборови, тотално бескорисен играч.

Ха ха ха, дали го видовте овој потег на Васкез. :pos:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.275
Ха ха ха, дали го видовте овој потег на Васкез. :pos:
Тоа е тоа. :D
Лукас јебени Васкез, го гледаш и жал те фаќа. :D

Јез да, за мене он си ја има исполнето улогата во Реал.
Потегот на кариерата му е пеналот на Бенатиа напревен врз него против Јуве во ЛШ во 90+ минута. :D
 

faust.mephistopheles

Aga Aganlija
Член од
9 декември 2014
Мислења
720
Поени од реакции
1.536
Добро се понашате како да не го имате гледано Реал...зарем не заприметувате дека се мачат гол да дадат?...имаат игра,имаат средина,бекој,организирани се,резерви...ама немаат напаѓачки потенцијал да го растурат противникот односно one-touch players што прават разлика како Меси и Суарез...Реал за да дај гол мора да се помачат.

Додека Барселона се комплетна спротивност...отров игра,одат по теренот ама можат од ништо да постигнат гол бидејќи Меси и Суарез се повисоко ниво од останатите со тоа што прават разлика.

И пак со пеналите не ве разбирам...ако имаат многу пенали и ако му свирнат нов пенал тој е непостоечки?..тоа што имаат пенали форсирани се?...мислите дека некој од сите овие пенали е непостоечки и судиите ги туркаат сосила?....

Па Шпанските судии се буквално доктори и професори за сите останати во Европа...ако се жалите вие или Шпанците на судиите немаат видено какви цирузки се случваат во останатите лиги....убедливо најдобри и најспремни судии се во Шпанија.
Ne seri dzoni. Ej, da mu ebam mater bukvalno sekoj retardiran dopir Im go sankcioniraat so penal. Sekoj! Pa ova brate go nema ni vo 3 opstinska liga so namesteni sudii i potkupeni igraci.
I ti bro ne mi izgledas najaren, mnogu subjektivno mi komentiras.
Doktori bile sudiive, zimi matipalovo.
 
Последно уредено:

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Ne seri dzoni. Ej, da mu ebam mater bukvalno sekoj retardiran dopir Im go sankcioniraat so penal. Sekoj! Pa ova brate go nema ni vo 3 opstinska liga so namesteni sudii i potkupeni igraci.
I ti bro ne mi izgledas najaren, mnogu subjektivno mi komentiras.
Doktori bile sudiive, zimi matipalovo.
Каков очаен обид од реплика...се што кажа не е така..ама добро очигледно нема да те разубедам па не планирам да влегвам во дискусија.

Остани со зравје :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom