La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Негде прочитав дека наредната сезона ќе започни на 12 Септември
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Едвај чекам луѓе, нема шмек без публика ама боље ишта него ништа.
Бај д веј Адуриз нема да игра повеќе или после сезоната ќе се пензионира ?
Чисто да знам дали ќе се опрости од фудбалот како шо носи редот против нас :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Едвај чекам луѓе, нема шмек без публика ама боље ишта него ништа.
Бај д веј Адуриз нема да игра повеќе или после сезоната ќе се пензионира ?
Чисто да знам дали ќе се опрости од фудбалот како шо носи редот против нас :D
Заврши кариера поради повреда на колкот. Знаеше дека тоа е тоа, затоа и јавно се опрости од фудбалот, а ако не се лажам имаше опроштај и на Сан Мамеш пред празни трибини али со соиграчите на терен.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
20200603_163144.jpg
Официјално Бургос денес објави дека на крајот од сезоната го напушта Атлетико и започнува нова етапа, не дека не се знаеше ова, уште пред неколку месеци беше објавено ама сега е официјал.
Ќе фали будалата многу во клубот, десна рака на Симеоне, човек кој има исто толку голема заслуга колку и Чоло.
Нека му е со среќа, кај и да оди сигурна сум дека ќе успее.
Книга можи да се напиши за сите дешавки кои ги има направено дебелиот, го знаете сите не мора да постирам видеа :D
Се шпекулира дека Габи ќе го наследи и најверојатно така ќе биди.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Прегледај го приврзокот 254152
Официјално Бургос денес објави дека на крајот од сезоната го напушта Атлетико и започнува нова етапа, не дека не се знаеше ова, уште пред неколку месеци беше објавено ама сега е официјал.
Ќе фали будалата многу во клубот, десна рака на Симеоне, човек кој има исто толку голема заслуга колку и Чоло.
Нека му е со среќа, кај и да оди сигурна сум дека ќе успее.
Книга можи да се напиши за сите дешавки кои ги има направено дебелиот, го знаете сите не мора да постирам видеа :D
Се шпекулира дека Габи ќе го наследи и најверојатно така ќе биди.
Едно од најлегендарните негови видеа.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Да не го заборавиме и легендарнуот момент со Лопетеги на дербито кога скокаше овој кај судијата и се караа со Симеоне а Моно со еден поглед го угасна :ROFLMAO: лајк а бос
Овде колку беа земени сите Боже Господе, вечерта кога освоија ЛЕ во Лион останаа таму,и другиот ден вечерта пристигнаа во Мадрид од аеродром директ на парада, до 12 на полноќ беа Нептуно славеа со навивачите, отруени од алкохол, Торес беше земја напраен, не можеше да збора дури :Dпосле тоа Бог знае кај продолжи журката и одма наредниот ден тренинг имаа во 14 часот :)
Кутриот пред капија го чекаа стотици навивачи да го испратат дека последен тренинг за Атлетико и автограми потпишуваше три часа, животот си го има замразено тој момент хаха
Брат ми па ми се јавува ми вика како можи Еибар да не го тепат на домашен терен, за волја на вистината Еибар изгледаа како Барселона тој ден, а и како да не изгледаат кога овие три дена ивкова слава праеа :)
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Посебен лик е! Убеден бев дека токму тој ќе биде замена за Чоло, ама ете, Чоло издржа повеќе. Ривер Плата се спомнува како следна дестинација, штета ако не продолжи во Шпанија па макар и во Сегунда.:place: Моно и Ортега имаат преголем придонес за ова што е Атлетико денес, за жал тоа го знаат само навивачи на Атлетико а не пошироката фудбалска јавност... Кога сме кај неговата замена, јас бев повеќе за Торес или Тиаго, поради фактот што работеле со подобри тренери и во други лиги за разлика од Вивас или Габи.

P.s. Јас Моно ќе го памтам по ова.:pos: (Иначе, на цвикерата гледа статистики од натпреварот и уште некои информаци поврзани со противникот)
1591292270609.png
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Посебен лик е! Убеден бев дека токму тој ќе биде замена за Чоло, ама ете, Чоло издржа повеќе. Ривер Плата се спомнува како следна дестинација, штета ако не продолжи во Шпанија па макар и во Сегунда.:place: Моно и Ортега имаат преголем придонес за ова што е Атлетико денес, за жал тоа го знаат само навивачи на Атлетико а не пошироката фудбалска јавност... Кога сме кај неговата замена, јас бев повеќе за Торес или Тиаго, поради фактот што работеле со подобри тренери и во други лиги за разлика од Вивас или Габи.

P.s. Јас Моно ќе го памтам по ова.:pos: (Иначе, на цвикерата гледа статистики од натпреварот и уште некои информаци поврзани со противникот)
Прегледај го приврзокот 254378
Кога би му дале некоја функција на Торес во првиот тим јас сум да биде нешто поврзано со надворешниот маркетинг, има искуство таму, има име надвор од Европа, така да тоа е тоа, а ако веќе прајме муабет за тренер тоа нека биде во младинскиот клуб, рано му е сеуште во тие води да се впушта, и самиот тоа го има изјавено.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Кога би му дале некоја функција на Торес во првиот тим јас сум да биде нешто поврзано со надворешниот маркетинг, има искуство таму, има име надвор од Европа, така да тоа е тоа, а ако веќе прајме муабет за тренер тоа нека биде во младинскиот клуб, рано му е сеуште во тие води да се впушта, и самиот тоа го има изјавено.
Чудно како сиве изминати години младинските категории ги води некој анонимус од тренер а не бивши играчи на клубот.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Уствари шо зборам јас бе, батето од кога се пензионира во некој филм влезе дека боксер ќе биди :ROFLMAO: Каков тренер какве пичкематерине
Драги гледачи ви го претставувам Мохамед Али :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom