La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
:ROFLMAO:
Феде е најбрзиот играч во Ла Лига, после него се Феран Торес од Валенсија и Љоренте.
Наводно Симеоне бил импресиниран од физичката подготвеност на Љоренте после карантинот, не ме чуди, се гледа дека е голем работник и премногу време посветува на себе, нон стоп на инста видеа постираше за време на карантинот.
Па не е само физичката спремност,еве и у бундес трчат ама ко муви без глави,топка под нога и мине,у аут подават,одбраната не знаат кај терат,нишо чудно на таа спремност Меси да ги мине ко мали деца,баш ќе биде интересно:D:D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.208
Добро знаеме дека голем дел од фудбалерите неписмени се ама како можи до толку идиоти да се ...
Заради вакви ситни испади доволно е еден да се зарази и да оди цела сезона у курац :boksix:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.859
Поени од реакции
34.895
Глупости. Јајцата цитрони со тој ебен вирус апла се гледа дека е фарса дајте фудбал веќе ајде све ви ебам. :kuracc::kuracc::kuracc: :mad: :mad: :mad:
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Не се тепани во вреќа вашите затоа така :D Шала на страна и во Атлетико има такви кои се филмаат дека се звезди ама најчесто на клупа завршват или евентуално на продажба :) Караско ми е чист пример кога се замери со Ортега оти тренинзите не му имале смисла, не знам ти шо.
Чоло има направено толку многу за клубот и скоро секогаш го има тој последниот збор, претседателот му има дадено одврзани раце за се, без разлика дали е во прашање некој ветеран или некој друг, кога можеше еден Торес да му ќути а пред тоа капитен му беше, кој е побогу некое мочле како Караско да изиграва мангуп.
Автоматски споено мислење:

Феде е најбрзиот играч во Ла Лига, после него се Феран Торес од Валенсија и Љоренте.
Наводно Симеоне бил импресиниран од физичката подготвеност на Љоренте после карантинот, не ме чуди, се гледа дека е голем работник и премногу време посветува на себе, нон стоп на инста видеа постираше за време на карантинот.
Ептен сакам да успее ова дете во Атлетико, има премногу потенцијал и со редовна минутажа и ментор како Чоло сигурна сум дека ќе прерасни во големо играчиште, само така нека продолжи (y)
Љоренте во составов е најСимеоне играч. Имам читано дека многу внимава на храна, начин на живот, тренинзи и слични работи. Мислем дека оваа сезона му е уводна и дека од следната ќе се врати на формата која ја имаше во Алавес. Му одговара него и начинот на игра и тренерот. Само чудо ќе треба да не се заигра.

Иначе Коста е пофален за формата. Имал дури 2,5кг помалце од сезоната 2014 кога беше бог и батина. Вистинско време за голови! :)

Иначе, на Ванда обавезно давање на тампони за уши на противнички играчи и пуштање на најако Тандерстрак на риплеј 90 минути.

PS: Живеам за денот кога ќе ја слушнам песнава на Ванда пред почеток на натпревар!:vozbud:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.208
Љоренте во составов е најСимеоне играч. Имам читано дека многу внимава на храна, начин на живот, тренинзи и слични работи. Мислем дека оваа сезона му е уводна и дека од следната ќе се врати на формата која ја имаше во Алавес. Му одговара него и начинот на игра и тренерот. Само чудо ќе треба да не се заигра.

Иначе Коста е пофален за формата. Имал дури 2,5кг помалце од сезоната 2014 кога беше бог и батина. Вистинско време за голови! :)

Иначе, на Ванда обавезно давање на тампони за уши на противнички играчи и пуштање на најако Тандерстрак на риплеј 90 минути.

PS: Живеам за денот кога ќе ја слушнам песнава на Ванда пред почеток на натпревар!:vozbud:
Подобра е десет пати атмосферата навечер ама сепак е чувството неверојатно, на сите кои имаат можност и прилика им препорачувам да го посетат стадионот, нема да зажалат :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.208
Нема повеќе да ти викам да одиш во кујна
Ти не, ама сладоледот ме јаде со кујните, патем кај е тој лик бе ? :)

Кажувајте сеа кој е кој на инста од тие шо ме заследивте :D :icon_lol:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Ти не, ама сладоледот ме јаде со кујните, патем кај е тој лик бе ? :)

Кажувајте сеа кој е кој на инста од тие шо ме заследивте :D :icon_lol:
Сладоледот е во државен карантин уште некоја недела, те имам спасено.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Ти не, ама сладоледот ме јаде со кујните, патем кај е тој лик бе ? :)

Кажувајте сеа кој е кој на инста од тие шо ме заследивте :D :icon_lol:
Извини комбинација од Елизабет Олсен и Амбер Херд...се истепаа тебе сите да те заследат :icon_lol:
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom