La Liga Santander 19/20

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    97
  • Гласањето е завршено на .
Член од
9 мај 2018
Мислења
925
Поени од реакции
901
Гарсес и Камељо имаат по еден гол на деби и од тогаш не добија ни минута. Ману Санчез одигра страшно една-две утакмици. Барем на позајмица да беа да се челичат а не да играат во усрани лиги со Б тимовите.

Во Барса пак уште поужасно. Во ситуација кога средината му е попара, големиот талент Пуиг што воавгуст ќе полни 21 година нема едно полувреме изиграно, како и Алења.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
4.874
Поени од реакции
7.053
Само 90%, срамота, затоа не може реал титула да земе, зафркаваат овие 10% :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
5.366
Поени од реакции
4.618
Туку кажете кога ќе почнува првенството остајте вие судии, првично беше на 12 Јуни дека сакаат, има нешто конкретно или се е на база на шпекулации
 
Член од
5 март 2018
Мислења
5.366
Поени од реакции
4.618
Севиља Бетис најверојатно ќе биди првиот натпревар кој ќе се одигра после паузата.
Штета шо без публика ќе се игра, најповеќе ќеф ми прај ова дерби во Шпанија.
Само некаде прочитав дека не е сеуште официјална одлуката дека на 12 ќе започни, во Шпанија владее поголем хаос и од кај нас.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
925
Поени од реакции
901
Се надевам дека ќе му текни да пуштат навивачки песни по стадионите за мотивација на играчите. :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
5.366
Поени од реакции
4.618
Ќе биди јако без публика дека кога играат Атлетико, едвај чекам да го слушам Симеоне кај шо вришти на цел глас по играчите, ихо де пута ... ла конча де ту мадре :ROFLMAO:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
11.949
Поени од реакции
16.043
Ќе биди јако без публика дека кога играат Атлетико, едвај чекам да го слушам Симеоне кај шо вришти на цел глас по играчите, ихо де пута ... ла конча де ту мадре :ROFLMAO:
Блазе си ви. Кај нас за една пцовка следи линч врз тренерот, медиумска канонада, нарушена атмосфера и на крај мора да заврши со извинување од страна на тренерот (конкретно Едер Сарабија, асистентот на Сетиен). Многу се чувствителни нашите ѕвезди, не смееш да ги навредиш.

 
Член од
5 март 2018
Мислења
5.366
Поени од реакции
4.618
Блазе си ви. Кај нас за една пцовка следи линч врз тренерот, медиумска канонада, нарушена атмосфера и на крај мора да заврши со извинување од страна на тренерот (конкретно Едер Сарабија, асистентот на Сетиен). Многу се чувствителни нашите ѕвезди, не смееш да ги навредиш.

Не се тепани во вреќа вашите затоа така :D Шала на страна и во Атлетико има такви кои се филмаат дека се звезди ама најчесто на клупа завршват или евентуално на продажба :) Караско ми е чист пример кога се замери со Ортега оти тренинзите не му имале смисла, не знам ти шо.
Чоло има направено толку многу за клубот и скоро секогаш го има тој последниот збор, претседателот му има дадено одврзани раце за се, без разлика дали е во прашање некој ветеран или некој друг, кога можеше еден Торес да му ќути а пред тоа капитен му беше, кој е побогу некое мочле како Караско да изиграва мангуп.
Автоматски споено мислење:

Феде е најбрзиот играч во Ла Лига, после него се Феран Торес од Валенсија и Љоренте.
Наводно Симеоне бил импресиниран од физичката подготвеност на Љоренте после карантинот, не ме чуди, се гледа дека е голем работник и премногу време посветува на себе, нон стоп на инста видеа постираше за време на карантинот.
Ептен сакам да успее ова дете во Атлетико, има премногу потенцијал и со редовна минутажа и ментор како Чоло сигурна сум дека ќе прерасни во големо играчиште, само така нека продолжи (y)
 
Последно уредено:
На врв Bottom