La Liga Santander 19/20

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    97
  • Гласањето е завршено на .

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.199
Поени од реакции
12.233
Иначе во моменти кога нема фудбал, играчиве кои се во самоизолација се договориле и направиле Фифа 20 турнирче.
Од секога екипа од Ла Лига еден играч ќе го претставува тимот. Сега за сега сите тимови имаат пријавено учество.
Асенсио ќе ги претставува Реал, Серхи Роберто ќе ги претставува Барса, а Маркос Љоренте ќе го претставува Атлетико Мадрид.
Останатите екипи исто имаат претставници од своите клубови.
Во моментов се случува ждрепката кој против кого ќе игра, а турнирот ќе трае од утре па до недела.
Турнирот ќе се пренесува на овој твич акаунт. Парите кои ќе се соберат од донации за време на турнирот ќе се донираат за медицинските лица кои се борат против корона вирусов во Шпанија.

 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
1.785
Поени од реакции
1.179
На 11.03.2020, Атлетико го исфрли Ливерпул од лига на шампиони. Ми се чини утакмицава како да беше пред две години, а не пред 10 дена...да ти ебам вирусот глуп.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
856
Поени од реакции
812
Стадиониве пајажина фатија. Ама ако, ќе си гледаме цело лето фудбал. :love:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.607
Поени од реакции
73.114
Иначе во моменти кога нема фудбал, играчиве кои се во самоизолација се договориле и направиле Фифа 20 турнирче.
Од секога екипа од Ла Лига еден играч ќе го претставува тимот. Сега за сега сите тимови имаат пријавено учество.
Асенсио ќе ги претставува Реал, Серхи Роберто ќе ги претставува Барса, а Маркос Љоренте ќе го претставува Атлетико Мадрид.
Останатите екипи исто имаат претставници од своите клубови.
Во моментов се случува ждрепката кој против кого ќе игра, а турнирот ќе трае од утре па до недела.
Турнирот ќе се пренесува на овој твич акаунт. Парите кои ќе се соберат од донации за време на турнирот ќе се донираат за медицинските лица кои се борат против корона вирусов во Шпанија.

Sergi Roberto not being allowed to play in La Liga FIFA tournament because FC Barcelona is sponsored by Konami.


:ROFLMAO:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
4.887
Поени од реакции
3.847
Во Шпанија се суспендирани сите лиги се додека не се смири ситуација и се додека владата не одлучи дека е безбедно.
Инаку денес ја продолжија изолацијата до 11 Април.
Мислам дека нема да видиме фудбал уште долго време во Шпанија.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
1.785
Поени од реакции
1.179
Во Шпанија се суспендирани сите лиги се додека не се смири ситуација и се додека владата не одлучи дека е безбедно.
Инаку денес ја продолжија изолацијата до 11 Април.
Мислам дека нема да видиме фудбал уште долго време во Шпанија.
Како оди работава, календарска 2020 нема да видиме спорт, за останатите работи не ми се ни помислува...барем Фифа плејстејшн турнириве да ги пренесуваат.. :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.474
Поени од реакции
2.488
Congratulations to Marco Asensio Willemsen, who represented Real Madrid C.F. in the #LaLigaSantanderChallenge... and WON!
EA SPORTS FIFA | #HalaMadrid

Лапнавме уште една титула.. :pos:

Многу јака конкуренција имал....па логично дека ќе победи некој од Реал и Барса кога нивните играчи се направени суперсонични,пресилни и сите со перфектен пас/шут...сигурно нема некој што ја зел Гранада да победи..па колку сака нека знај да игра.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
856
Поени од реакции
812
Јас мислам дека треба да се поништат сите сезони освен ЛЕ и ЛШ пошто се помалце утакмици во прашање. Остатокот нека си организира пријателски одкако ќе се смири ситуацијата.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.199
Поени од реакции
12.233
Многу јака конкуренција имал....па логично дека ќе победи некој од Реал и Барса кога нивните играчи се направени суперсонични,пресилни и сите со перфектен пас/шут...сигурно нема некој што ја зел Гранада да победи..па колку сака нека знај да игра.
Во право си, али и не мора да значи.
Фрлал око на утакмициве и доста следев што се дешава.
Во финале играше против Аитор Рубиал од Леганес, истиот овој со Леганес ги шљакаше другите екипи, им даваше по минимум 5 гола на утакмица, со Леганес. :D
Е сеа, или дечково е предобар или па другите што играа немаа вода во очи, али сепак мислам дека беше првово.
Али да, во финалето разликата ја направи квалитетот на екипите.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.199
Поени од реакции
12.233
Тешко изгледа да се доигра сезонава. Реал денеска одлучиле да го дадат стадионот Сантијаго Бернабеу на општината кој што ќе служи како медицинска база каде што ќе се чуваат медицински препарати и лекарства, со што ќе им овозможи на болниците полесен пристап до истите.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
1.785
Поени од реакции
1.179
Нека им ја дадат на Барса титулава, чисто да се освестат колку беа очајни сезонава, и покрај толку очајна Барса, не можеа повеќе од 3 бода да избегаат..
 
На врв Bottom