La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Факт број 1
Факт број 2 Од кога се врати Коке Атлетико е друга екипа и случајно почна да врзва победи, случајно ама :sneaky:
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Џабе, пак нема во топ 4 да завршите
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.564
Поени од реакции
13.893
Факт број 1
Факт број 2 Од кога се врати Коке Атлетико е друга екипа и случајно почна да врзва победи, случајно ама :sneaky:
Не личи на себе Бургос, каква промена на лик :eek:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Не личи на себе Бургос, каква промена на лик :eek:
Бургос од кога е во Атлетико три пати се има напраено како свиња и три пати си ја вратил формата.
Автоматски споено мислење:

Џабе, пак нема во топ 4 да завршите
Кој бе ???
Пссс, со кој прајш муабет ти, ние и втори можиме на крајот да завршиме :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Чекај бе, јас мислев дека Бургос има 10-15 утакмици?!:cautious:
Не го бива веќе овој Коке :)
Примети само при голот на Феликс како ја пресече топката и на прва му асистира за голот.
Небо земја е тимот со Коке и без него.
Еве и малце статистика
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.054
Поени од реакции
3.836
Не го бива веќе овој Коке :)
Примети само при голот на Феликс како ја пресече топката и на прва му асистира за голот.
Небо земја е тимот со Коке и без него.
Еве и малце статистика
:D:D:D:D:D:pos::pos::pos::pos::pos:

Па ти беше таа што збореше најмногу за Коке и Саул што цело време играле иако не биле во форма и го напаѓаше Симеоне, а сеа глеј.... Офф бее...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
:D:D:D:D:D:pos::pos::pos::pos::pos:

Па ти беше таа што збореше најмногу за Коке и Саул што цело време играле иако не биле во форма и го напаѓаше Симеоне, а сеа глеј.... Офф бее...
Ме помеша со Џек :)
Јас имав речено да ги РОТИРА кога е потребно, и уште стојам на тоа, Џек викаше дека не треба да играат и треба да се продадат, затоа го чепнав.
Имам речено дека треба Чоло да ги стави еден натпревар на ладење кога беа скрос аут од форма. Коке и Саул ми се двајца играчи без кои не можам да го замислам клубот, посебно првиот. :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
80 минута некаде, резултатот е 3:1, Атлетико има иницијатива и го контролира натпреварот,го даваат во кадар Симеоне, вика корни по Кореа му иди да скокни одозгора :pos:
И после има сеуште ликови кои викаат дека е обичен мајмун кој знае да скока само. Меси пред некој ден Со каква страст го доживува фудбалот само, години наназад, секоја чест.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Кај бев со очите шо не го видов ова бе?:pos:Како татко од 20ти спрат на син да му вика да влез дома да јади оти нема да мрдни еден месец.:pos:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
На Валенсија и Мангала им се повреди.
Со Бетис играат викендов на Местаља
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.029
Поени од реакции
978

Eibar

3
Charles 26', 47', Orellana 84'

Levante

0


Јаките Леванте. Губат од 3-0 од екипа што беше разбиена 5-0 минатото коло.

Да требаше да играат секоја недела против Реал и Барса , може и шампиони ќе беа.
Што ти прави мотивација.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Бетис се најголемо разочарување оваа сезона, со оглед какви играчи имаат, а долу на табела гла не можат да кренат. Го зедоја Фекир кој оваа сезона повеќе им штети одколку шо им помага,некако многу си зема за слобода,солира, изиграва нешто демек кој сум јас,талибанец.
А од друга страна покрај Гетафе Сосиедад ми се најпријатно изненадување, можеби го играат и најубавиот фудбал за око од сите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom