La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
14.902
Поени од реакции
16.213
Тимот што варира од 4-8место во La Liga @cholismo :D
Не се замараме со Ла Лига ние, во елитата сме :D


ПС Премногу ла ...а изедов за дуелот Атлетико -Ливерпул, осеќам ако не навртат таму ни Лондон нема да ме собери :ROFLMAO:
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Gospod ne go fakjase ona ali ajde... Slicen gol dade Vlahovic protiv Inter, ednostavno mu legna i takva traektorija dobi topkata sto dovede do toa da bide nevozmozno da se odbrani.
Ne znam u negova strana od koso za golman so takvi kvaliteti sumljivo. I da jadam gomna Tome so edna ruka branese vakvi topki :D

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Ne znam u negova strana od koso za golman so takvi kvaliteti sumljivo. I da jadam gomna Tome so edna ruka branese vakvi topki :D

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Доста висок голман е, мислам дека можеше да ја фати. Ако добро видов не ни ги крена до горе рацете, пред време ги спушти
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Општо секогаш бил тенџере Курто, колку гола само низ нозе има јадено :icon_lol: има играчишта пред него, три пати противникот стигнува до него по утакмица, ќе срушеше пак рекорд иначе.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.902
Поени од реакции
16.213
Голот беше само шлаг на тортата,награда за сето она што го изиграа Леванте во второ полувреме, јас мислев ќе се повлечат и ќе папсаат во второ а тие излегување машки. Барди искина денеска, што не влезе онаа шанса, Моралес исто добар.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Па и квалитетна, не треба да те потсетам ваљда кој го тресна тимот што ви ја ора лигата и што не можете 38 кола да му го земите скалпот :icon_mrgr:
Тоа говори само дека Премиер лигата е полоша од Ла Лига :D
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Каков гол аии :eek:
Од секогаш бил играчиште, штета што вакви мајстори ко Моралес и Гомез од Аталанта никад не заиграа во топ клуб
Аталанта и не е толку лоша, ама у Леванте да се укочиш 6,7 сезони премногу е.
Мајстор.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.902
Поени од реакции
16.213
Уште ова им фалеше, со автобус да се враќаат од Валенсија,300 км пат.
А со Сити играат пред Ел Класико, полошо не можеше да биди за Реал.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ако земеме титула во Ла Лига покрај сите проблеми што го пратат клубот едно 70 посто ќе биде ради овие киксови на Реал. Не ги гледав ни денес ни со Селта прошлото коло ама дури несфатливо ми е како губат бодови.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Уште ова им фалеше, со автобус да се враќаат од Валенсија,300 км пат.
А со Сити играат пред Ел Класико, полошо не можеше да биди за Реал.
355km*
Пола Шпанија ќе ја поминат додека се вратат во Мадрид :tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom