La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Некако ми е ептен нелогично за клуб со визија, финансиски моќен, со нов стадион и толку скапи вложувања во играчи да преферира фудбал кој недава резултати и тешко ќе освојува титули. Овој тим треба да мели и да дава по 2-3 гола по утакмица. Ми се плачи кога ќе ги видам немоќни против тимови за испаѓање кај што неможат гол да дадат.
Таква му е адн :toe:
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Се е до Чоло...можеби ги немаа успесите како со него, ама страшен фудбал играа со играчи како Форлан, Агуеро, Фалкao.
Не можеш да играш напаѓачки фудбал со напаѓачи(Мората, Коста) што неможат гол да дадат.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Преферирам да го гледам клубот за кој навивам да се мачи и да ги добива утакмиците со 1:0 ако тоа носи резултати и титули одколку да гледам атрактивен фудбал без плод.
Плус да не прајме муабет за филингот кога противничките фанови се иритираат од таквиот резултат, шо би рекле во Шпанија POESIA :coffee:
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Се е до Чоло...можеби ги немаа успесите како со него, ама страшен фудбал играа со играчи како Форлан, Агуеро, Фалкao.
Не можеш да играш напаѓачки фудбал со напаѓачи(Мората, Коста) што неможат гол да дадат.
Тоа е целата работа. Мората имаше 5 последователни натпревари со гол па мислев дека ќе почни да работи, тој кутриот е напаѓачот со најмногу офсајди во топ-5 лигите. 120 милиони евра за Коста и Мората а заедно неможат 10 гола да постигнат. Да имавме некој напаѓач сега ќе имавме 3:0 позитива со Ливерпул, ама....
Автоматски споено мислење:

Преферирам да го гледам клубот за кој навивам да се мачи и да ги добива утакмиците со 1:0 ако тоа носи резултати и титули одколку да гледам атрактивен фудбал без плод.
Плус да не прајме муабет за филингот кога противничките фанови се иритираат од таквиот резултат, шо би рекле во Шпанија POESIA :coffee:
Не велам дека не сум и јас за тоа, но да бевме сега барем на 2-3 бода зад Реал, во игра за купот и убедени дека можиме да го поминиме било кој клуб со таква игра во ЛШ. Реал ни бега многу. Од Купот испаднавме. Во ЛШ на Енфилд ќе треба чудо и тон среќа.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Добро сега ќе излажам ако речам дека и јас немав хајп за оваа сезона ама мора и да се стрпиме малце, цел тим ни отиде лани, цела 4-ка назад, Хуанфран и Годин колку и да беа во изминати години сепак беа клучна алка во одбраната, додај го и капитенот тука, за Гризман да не прајме муабет, пола голови тој ги даваше.
Ќе биди нехумано ако очекуваме одма работите да се средат преку ноќ. Резултатите ќе си дојдат сигурно ама треба време да се уигра овој тим, не е лесно цел тим преку ноќ да го сменип и да се бориш со Барса и Реал за титула. Победата над Ливерпул и евентуално ако ги испадниме ќе има позитивен ефект врз играчите и тоа можи да значи пресврт во сезоната за Атлетико на подобро.
 
Член од
27 јануари 2020
Мислења
237
Поени од реакции
257
Добро сега ќе излажам ако речам дека и јас немав хајп за оваа сезона ама мора и да се стрпиме малце, цел тим ни отиде лани, цела 4-ка назад, Хуанфран и Годин колку и да беа во изминати години сепак беа клучна алка во одбраната, додај го и капитенот тука, за Гризман да не прајме муабет, пола голови тој ги даваше.
Ќе биди нехумано ако очекуваме одма работите да се средат преку ноќ. Резултатите ќе си дојдат сигурно ама треба време да се уигра овој тим, не е лесно цел тим преку ноќ да го сменип и да се бориш со Барса и Реал за титула. Победата над Ливерпул и евентуално ако ги испадниме ќе има позитивен ефект врз играчите и тоа можи да значи пресврт во сезоната за Атлетико на подобро.
све е можно коста кога беше у премиер лига си кинеше лагано премиер лигашки тимови зашто да не и на енфилд еден гол и не ми се верува дека ливеерпул кје може три гола да ни даде мислам дека ако дадеме еден гол кје заврши 1-1 или 2-1 и све кје е готово тогаш.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
све е можно коста кога беше у премиер лига си кинеше лагано премиер лигашки тимови зашто да не и на енфилд еден гол и не ми се верува дека ливеерпул кје може три гола да ни даде мислам дека ако дадеме еден гол кје заврши 1-1 или 2-1 и све кје е готово тогаш.
Не заборавај што му се случи на ПСЖ од Барса и на Барса од Ливерпул. Еден гол ќе значи многу, па три на Ливерпул во мрежата на Облак ќе се мисион импосибл, но нема да е чудо ако е посибл.

Иначе, катастрофалниот Легањес се помири со испаѓање и си ги шитна напаѓачите дури е време и си заработи 40 милиони евра. Добар буџет за летово да се засилат па експресно да се вратат.
 
Последно уредено:
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Не заборавај што му се случи на ПСЖ од Барса и на Барса од Ливерпул. Еден гол ќе значи многу, па три на Ливерпул во мрежата на Облак ќе се мисион импосибл, но нема да е чудо ако е посибл.
Barcelona лани требаше само еден гол да даде, ама се изнапромашија ептен. Казната дојде подоцна.
Atletico лани испадна дека отиде со цел да се брани цела утакмица и затоа испадна од Ronaldo.
Атлетико мора барем еден гол да дадат на Енфилд...
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Да беше Атлетико од пред 5 години и јас ќе тврдев дека нема да прими 3 гола :D чудо ќе им треба да изджат таму, а јас планирам да ги пишам дека одат понатаму Ливерпул, да видиме дали ќе поминат преку тоа :masa:
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Мене голот на Саул на Ванда ми беше чудо не па гол на Енфилд. Се надевам дека ќе ја закуца некој од прекин па нека бркаат три гола овие.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
crazy cockroaches...

-Мислам дека нема да одмара. Копилето се одмара за време на натпреварите. Знае кога да учествува, кога да одмара.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Не заборавај што му се случи на ПСЖ од Барса и на Барса од Ливерпул. Еден гол ќе значи многу, па три на Ливерпул во мрежата на Облак ќе се мисион импосибл, но нема да е чудо ако е посибл.

Иначе, катастрофалниот Легањес се помири со испаѓање и си ги шитна напаѓачите дури е време и си заработи 40 милиони евра. Добар буџет за летово да се засилат па експресно да се вратат.
Чекај не брзај црвен добија Селта неписмените ништо чудно да ги тепаат Леганес и да се кренат, има уште многу до крај на сезона.
Автоматски споено мислење:

Мене голот на Саул на Ванда ми беше чудо не па гол на Енфилд. Се надевам дека ќе ја закуца некој од прекин па нека бркаат три гола овие.
Ако бидат сите играчи фит,со Коста и Феликс друга ќе биди приказната.
Јас да сум Симеоне излегувам со поофанзивна формација, нека ги збуни малце. Облак
Врсаљко Савич Фелипе Лоди
Саул Томас Коке
Феликс Коста Мората
Во второ нека ги пушти Караско и Кореа во зависност од резултатот да роварат кога ќе се измори противникот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom