La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 август 2011
Мислења
843
Поени од реакции
1.747
Кој рече дека се релевантни, нормални се ваквите муабети секогаш кога на играчот не му оди. Муабетот е дека Гризман е нула во Барса споредено со Гризман во Атлетико, и не го велам ова од инает туку секој нормален човек ќе ти го кажи истото а вие ако се тешите дека е добар тогаш под итно на очно да закажите преглед :) Јас кога излегоја првите шпекулации за трансферот мислев дека ќе има страшни бројки во Барса, дури и се инаетев тука со вашите членови дека ќе се снајди на било која позиција ама ете се излажав, го користам моментот длабоко да се извинам за тоа:smirce:
Многу глуп муабет форсираш, пак подобри бројки има од очекуваното, со оглед на тоа колку е осакатена Барса и општо никад не била толку лоша, самата ти имаш коментирано за тоа, сигурен сум и дека си гледала неколку утакмици и сигурен сум дека колку толку имаш мозок да увидиш каде лежат проблемите, додај го фактот дека Меси толку и не го проигрува и тивко си протестира за побратимот Нејмар и пак Гризман има солидни бројки ко за прва сезона во клуб каде што не е прва виолина и игра на неприродни позиции. Знам дека ти фали премногу, ама преболи го, бидејќи вака коа го ругаш безврска изглеа тажно.

Јust let it go...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.127
Поени од реакции
16.618
Многу глуп муабет форсираш, пак подобри бројки има од очекуваното, со оглед на тоа колку е осакатена Барса и општо никад не била толку лоша, самата ти имаш коментирано за тоа, сигурен сум и дека си гледала неколку утакмици и сигурен сум дека колку толку имаш мозок да увидиш каде лежат проблемите, додај го фактот дека Меси толку и не го проигрува и тивко си протестира за побратимот Нејмар и пак Гризман има солидни бројки ко за прва сезона во клуб каде што не е прва виолина и игра на неприродни позиции. Знам дека ти фали премногу, ама преболи го, бидејќи вака коа го ругаш безврска изглеа тажно.

Јust let it go...
Оф леле мајко, сите фанови очекуваа од Гризман да искини во Барса со оглед на тоа за каков играч се работи, башка сумата која се лупна за него 120 милиони колку беа, 120 МИЛИОНИ
Имал добри бројки аха важи, факинг Анхел од Гетафе има подобра статистика од него ама битно вие задоволни сте. Исто како јас да ти речам Феликс има добра сезона со оглед на слабата форма на клубот,не зезај и двата се очај за сега.
Автоматски споено мислење:

А да, кога го форсирав муабетот дека Меси не го сака Гризман глуп муабет форсирав сега викаш дека го бојкотира Меси заради Нејмар :)
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Барса е преголем клуб за повторно да троши време и пари за Нејмар. Јас сметам дека трансферите на Дембеле и Кутињо, и она залудно потрошено време да се купи Нејмар ги донесе Барса на ова дереџе.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.563
Поени од реакции
13.892
Трошка шанса да има, одма би го донесол Нејмар.

Иначе проблемите кај Барса повеќе се средината и одбраната, да беше до нападот сега ќе имавме уште два ЛШ трофеи во витрини. Му треснаа 3 гола на Ливерпул, исто и на Рома, е сега кога овие другите се неспособни да задржат таква предност то ти е.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Санчо ти е дупло подобра опција. Дупло поевтин и многу помлад. Со другите пари ќе ја средиш одбраната и среден ред.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.127
Поени од реакции
16.618
Во пресрет на натпреварот со Валенсија викендов ова се цените на билети во далечната 1966 година, инаку 160 пезети се приближно едно евро :) сега за едно евро не можиш кифла пред стадион да си купиш :)

Не знам за другите клубови во Ла Лига ама кај Атлетико доста скокнаа цените изминативе две години, нормално стадионот нов ама за дерби натпревар не само што е многу тешко да дојдиш до карта туку и цените се многу солени, за ЛШ да не правиме муабет, оган
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.601
Поени од реакции
5.106
Трошка шанса да има, одма би го донесол Нејмар.

Иначе проблемите кај Барса повеќе се средината и одбраната, да беше до нападот сега ќе имавме уште два ЛШ трофеи во витрини. Му треснаа 3 гола на Ливерпул, исто и на Рома, е сега кога овие другите се неспособни да задржат таква предност то ти е.
Средината највеќе. Меси сеа што ги стегна 3те асистенции и ви ја донесе победата, на времето Чави и Иниеста ја имаа таа имагинација и прецизност, плус Меси.
Ама сега пред натпревар треба да избира, или да му каже тренерот, денес ќе асиситираш/креираш или денес ќе даваш неможе и двете. Бар тоа ни он неможе :)
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Во пресрет на натпреварот со Валенсија викендов ова се цените на билети во далечната 1966 година, инаку 160 пезети се приближно едно евро :) сега за едно евро не можиш кифла пред стадион да си купиш :)

Не знам за другите клубови во Ла Лига ама кај Атлетико доста скокнаа цените изминативе две години, нормално стадионот нов ама за дерби натпревар не само што е многу тешко да дојдиш до карта туку и цените се многу солени, за ЛШ да не правиме муабет, оган
Плаќаш екстра скапа карта за никаква игра. Јас да сум навивач би одел да го гледам Хетафе а Атлетико на тв. :icon_lol:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.127
Поени од реакции
16.618
Плаќаш екстра скапа карта за никаква игра. Јас да сум навивач би одел да го гледам Хетафе а Атлетико на тв. :icon_lol:
Ти пластичен навивач си :D
Ене имаа постирано на твитер некои 'навивачи' со сезонски тикет ја продале картата за мечот со Ливерпул за 300 евра, замисли да го пропуштиш тој натпревар за смешна цифра, па сместа би му забранила да влезат на стадион на таквите да сум на функција
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.127
Поени од реакции
16.618
При Милан Јуве на Спорт клуб нема грешка дека ќе си ја тупам глата стримови да барам за Мирандес да го гледам :)
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.381
Поени од реакции
1.854
Секако дека Милан-Јуве е појака утакмица, нема грешка. Баш храбро се држеле Мирандес, глеам и поише шутеви на гол имале од Сосиедад.
Никој не ми е крив шо неам Арена.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.563
Поени од реакции
13.892
Дали Сосиедад се против Шпанија или ситуацијата е како со Еспоњол во Каталонија кои се про шпански? Вака од самото име кое содржи Реал, а и круната на амблемот би рекол дека се про шпански. Ако не, ќе има јако свирење на химната :)
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Дали Сосиедад се против Шпанија или ситуацијата е како со Еспоњол во Каталонија кои се про шпански? Вака од самото име кое содржи Реал, а и круната на амблемот би рекол дека се про шпански. Ако не, ќе има јако свирење на химната :)
Не ја знам политиката во Шпанија, ама чисто сумљам дека Баскија е финансиски јака како Каталонија, така да не би му одговарало да се делат од Шпанија, ова е моја теорија.

Него интересно е што и Баскискиот јазик е тотално различен од Шпански, јас не го знаев ова до пред скоро. Има некој сознание колку јазици има во Шпанија?:D

При Милан Јуве на Спорт клуб нема грешка дека ќе си ја тупам глата стримови да барам за Мирандес да го гледам :)
Незнам дали имам 10 италијански утакмици изгледано во животот. Не ми е по ќеф некако.:D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom