La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Ако има некој нормален во федерација овај судија нема никогаш повеќе да засуди, умрен глауч.
Мислиш имаат подобр судии? Јас се чудам овие во ВАР шо прат:cautious:
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.049
Поени од реакции
3.828
Им го истера Фекир без врска и ја реши утакмицата.
Овие другиве до крај неможеа да се погодат у нога
Ја реши утакмицата уште у 3та мин коа на Меси му удрија клоца одпозади и овој не суди фал и нареден напад пенал.
Ептен лош критериум, дозволуваше груба игра. Затоа и на крај не судеше пенал за Меси.
Врска нема од судење.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.006
Поени од реакции
2.262
Чист пенал не досуди за Барса,пеналот на Бетис требеше да се повтори,глуп црвен за Фекир па и за Ленгле...Катастрофа судење
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.557
Поени од реакции
13.887
Мислиш имаат подобр судии? Јас се чудам овие во ВАР шо прат:cautious:
Не се другите многу подобри, ама ова беше катастрофа, минимум 10 очигледни грешки направи
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.049
Поени од реакции
3.828
Чист пенал не досуди за Барса,пеналот на Бетис требеше да се повтори,глуп црвен за Фекир па и за Ленгле...Катастрофа судење
На Ленгле си беше црвен, Фекир одмавна со раката за жутиот и кажа нешто, најверојатно го опцу чим му дае и втор.
Пеналот чист ко суза. Нема потреба од повторување, тоа е најглупо правило. Ај ако не нека стои голманот додека не шутне играчот...
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.006
Поени од реакции
2.262
На Ленгле си беше црвен, Фекир одмавна со раката за жутиот и кажа нешто, најверојатно го опцу чим му дае и втор.
Пеналот чист ко суза. Нема потреба од повторување, тоа е најглупо правило. Ај ако не нека стои голманот додека не шутне играчот...
Правилата се такви какви што се,се има случувано и по 3 пати да се повторува изведувањето.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.088
Поени од реакции
16.456
Автоматски споено мислење:

Пак излегоја шпекулации за Нејмар во Барса, а Гризман и Дембеле да бидат вклучени во 'операцијата'.
Не бил среќен манекенот во Барселона
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.351
Поени од реакции
3.130
Автоматски споено мислење:

Пак излегоја шпекулации за Нејмар во Барса, а Гризман и Дембеле да бидат вклучени во 'операцијата'.
Не бил среќен манекенот во Барселона
Вчера читав изјава (мислам од претседателот на Барса) дека прво требало да ги повлече сите тужби против Барса и она најбитното јавно да се извини па така да биде повторно среќен во Барса.(мислам за Нејмар)
 
Последно уредено:
Член од
29 април 2015
Мислења
4.049
Поени од реакции
3.828
Автоматски споено мислење:

Пак излегоја шпекулации за Нејмар во Барса, а Гризман и Дембеле да бидат вклучени во 'операцијата'.
Не бил среќен манекенот во Барселона
Тоа коа ќе кажат, не бил среќен, ми е најјако... :pos:
Не си оди Гризман од Барселона, тоа биди сигурена :)
Не е проблемот во него, цела екипа не штима, тренер, управа...
Коа ќе игра на позицијата што треба и те како ќе биде среќен :)
Ја и вака сум презадоволен од него. Штопер да му кажат, ќе игра типчето.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.088
Поени од реакции
16.456
Тоа коа ќе кажат, не бил среќен, ми е најјако... :pos:
Не си оди Гризман од Барселона, тоа биди сигурена :)
Не е проблемот во него, цела екипа не штима, тренер, управа...
Коа ќе игра на позицијата што треба и те како ќе биде среќен :)
Ја и вака сум презадоволен од него. Штопер да му кажат, ќе игра типчето.
И јас сум презадоволна, само нека продолжи со ваквите перформанси
:icon_lol:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
842
Поени од реакции
1.744
Не бил среќен манекенот во Барселона
Како тоа не беа релевантни информации кога се пишуваше Феликс дека не бил среќен и сакал да си замине, а сега овие информации ти се релевантни. :tapp:

Уште неможеш да се помириш со фактот дека не игра за твојот клуб.:D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.088
Поени од реакции
16.456
Како тоа не беа релевантни информации кога се пишуваше Феликс дека не бил среќен и сакал да си замине, а сега овие информации ти се релевантни. :tapp:

Уште неможеш да се помириш со фактот дека не игра за твојот клуб.:D
Кој рече дека се релевантни, нормални се ваквите муабети секогаш кога на играчот не му оди. Муабетот е дека Гризман е нула во Барса споредено со Гризман во Атлетико, и не го велам ова од инает туку секој нормален човек ќе ти го кажи истото а вие ако се тешите дека е добар тогаш под итно на очно да закажите преглед :) Јас кога излегоја првите шпекулации за трансферот мислев дека ќе има страшни бројки во Барса, дури и се инаетев тука со вашите членови дека ќе се снајди на било која позиција ама ете се излажав, го користам моментот длабоко да се извинам за тоа:smirce:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom