La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.564
Поени од реакции
13.893
Под добар фудбал вие подразбирате офанзивен фудбал и јуриш напред.
Како ќе ти е подобро да напаѓаш цело време и да примиш некој лев гол од корна и да го изгубиш тој меч или да победиш со таков гол каде противникот те надиграл :)
Трофеите нема да ти ги дадат ни тебе ни мене ама на крајот тоа е важно, плус не знам зошто толку се плука по Валверде кога не игравте толку лошо и со него, на домашен терен просек по 5 гола дававте бе аљооо не сте виделе лош фудбал, шо да речиме ние со Чоло, Леганес има повеќе гола даено од нас, Јунајтед шо да кажат, Интер пред да ги превзема Конте, екипи како Милан не ги ни спомнувам оти друга димензија се тие :)
Ова го бирам, затоа и навивам за Барса :) , попрво ќе навивам за Ајакс, Дортмунд, него за Интер, Јунајтед, сега ме сфаќаш мислам.
Автоматски споено мислење:

Ако не ти ги даваат трофеите тебе и не ти се битни зашто тогаш навиваш за некој клуб?
Зашто едноставно не го пратиш спортов без никаква пасија конкретно наменета за одреден тим?
Убав фудбал игравте во Супер Купот против Атлетико Мадрид во 1/2 финалето, ти како фан си позадоволен од тој натпревар или титула да освоите?
Ова нема никаква врска со новиот тренер, ама дај не се глупирајте со вакви детски изјави.
Супер беше полуфиналето, кривицата беше на играчите тука, индивидулни грешки, иначе беше една од најдобрите утакмици под водство на валверде.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Ова го бирам, затоа и навивам за Барса :) , попрво ќе навивам за Ајакс, Дортмунд, него за Интер, Јунајтед, сега ме сфаќаш мислам.
Автоматски споено мислење:


Супер беше полуфиналето, кривицата беше на играчите тука, индивидулни грешки, иначе беше една од најдобрите утакмици под водство на валверде.
Најлоша варијанта испадна, испаѓање во утакмица каде бевме подобри, плус ова со варов, никаква реакција ќе нема спрема тенџерето.
И по валверде, валверде, да ти ебам управата соси Сетиен, лузеров го избркаа од Бетис, ми го носат во Барса. По три гола на утакмица примаа Бетис со овај. Покетино е измислен за овај покемонов. Да се надеваме дека само оваа полусезона ќе е тренер.
:ROFLMAO: si señor
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.830
Поени од реакции
24.227
Супер беше полуфиналето, кривицата беше на играчите тука, индивидулни грешки, иначе беше една од најдобрите утакмици под водство на валверде.
Не ми е тоа муабетот.
Дали ти како фан на Барселона си позадоволен сега отколку што ќе беше ако освоевте титула?
Зашто нели титулите не ти се битни, битно е Барса добар фудбал да игра.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
И? Која ти е поентата?
Па погоре ми објаснуваш дека преферираш да гледаш убав фудбал и да изгубиш а на постовите кои ти ги цитирав се демантираш и делуваш разочарано како која ми е поентата :)
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.564
Поени од реакции
13.893
Не ми е тоа муабетот.
Дали ти како фан на Барселона си позадоволен сега отколку што ќе беше ако освоевте титула?
Зашто нели титулите не ти се битни, битно е Барса добар фудбал да игра.
Јас не сакав да освојат поради валверде, тоа ќе му дадеше кредит уште. Бев позитивно изненаден од играта, да играа секоја утакмица така друг ќе беше муабетот. Ти барем како фан на Реал треба да знаеш дека битно е како игра тимот, ако не играат добро одма има свирежи на Бернабеу, Бенитез го шутнавте додека имаше добри резултати, Карло исто. На долг рок добрата игра ќе донесе титули сигурно.
Автоматски споено мислење:

Па погоре ми објаснуваш дека преферираш да гледаш убав фудбал и да изгубиш а на постовите кои ти ги цитирав се демантираш и делуваш разочарано како која ми е поентата :)
Три поста со различни контексти си цитирала, сега јас ќе пребарувам што било разговорот сигурно ;)
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Јас не сакав да освојат поради валверде, тоа ќе му дадеше кредит уште. Бев позитивно изненаден од играта, да играа секоја утакмица така друг ќе беше муабетот. Ти барем како фан на Реал треба да знаеш дека битно е како игра тимот, ако не играат добро одма има свирежи на Бернабеу, Бенитез го шутнавте додека имаше добри резултати, Карло исто. На долг рок добрата игра ќе донесе титули сигурно.
Автоматски споено мислење:


Три поста со различни контексти си цитирала, сега јас ќе пребарувам што било разговорот сигурно ;)
(y)
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.054
Поени од реакции
3.836
Немаше втор жут таму, искрено.
Мислам дека судијава коа му дае жут му текна дека има веќе и отиде...

Како и да е, добра Барса, али слаба реализација.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Како и што мислев. На Сетиен не му е дадена премногу голема слобода да експериментира и ќе мора како што ќе кажи Леси.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Епа сеа не е ова пријателски натпревар па да експериментира од првиот меч, плус Реал им диши во врат исто бодови имаат ако не се лажам.
Ако мислите дека Сетиен ќе игра како во Бетис кога беше тогаш сте во заблуда сепак Барса е ова.
Шо очекувавте 1-2-2-6 формација :)
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.564
Поени од реакции
13.893
Ги уфрли Пуиг, Фати и Перез, за прва утакмица сосем доволно. Роберто играше како трет штопер, Алба речиси и да не се врати назад.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Еси ми Лече, поздравио те Меси :D
Акцијава :vozbud:
Сериозно? :D
Барса беше греота денес, 3 пати послаба отколку под палка на Валверде. Ок, рано е да се суди за Сетиен, сепак 5 дена е со играчите и треба да му се даде време, али овој меч на ништо не личеше, скроз безидејни напади и без многу опасност. Имавте и среќа, статива имаше Гранада на 0-0, али јбг и тоа е дел од спортот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom