La Liga Santander 19/20

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    97
  • Гласањето е завршено на .
Член од
9 мај 2018
Мислења
605
Поени од реакции
481
То што сезонава го прај Томас, Саул го нема напраено во сите сезони претходно. Родри лани исто така беше перфекција. Лоша форма е 10-20 натпревари, не е три сезони. 75% точни додавања немаат, ни 5 топки неможат да одземат, асистенци и голови мисловна именка. Ни дефанзивно ни офанзивно.

Коке на почеток од кариера почна екстра добро, имаше по 15-20 асистенции, сега ни 5 неможи да ги напрај. На Атлетико му треба креативна средина и играчи кои ќе ствараат шанси за напаѓачите. Тоа го нема 3-4 сезони. И ти не ги даваш нив за играчи што ко од шала ќе поделат по 20 асистенции во сезона? Хаххаха..
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
2.585
Поени од реакции
1.295
Ни Валверде ни Енрике ни останатите анонимуси шо беа тренери после Пеп не се ништо повеќе од Сетиен. Проблемот не е тренерот туку играчкиот кадар.
Како бе играчкиот кадар е проблем? Шо играч и на која позиција му фали на Барса?
 
Член од
7 август 2011
Мислења
264
Поени од реакции
304
Проблемот не е тренерот туку играчкиот кадар
Колку само играчи му донесоа, колку ебани милиони се фрлија што не му чинеше на Валверде? Никој не просперираше кај него. И Мбапе да му го донесеа или ке пропаднеше или на клупа ке го заковаше.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
11.801
Поени од реакции
15.804
Па да...WTF. Од нигде никаде го бркаат Валверде и го назначуваат овој анонимусов од Реал Бетис. Целата работа се заврши за помалце од 24 часа, мене ми изгледа дека ова е избрзан и непланиран потег. :toe: Да беше до Јуни тренер ај ќе сфатев, ама му даваат 2.5 годишен договор.
И официјално
аут оф ноу уер

Дечки, изгледа ептен слабо ја пратите Барселона и вестите поврзани со Барселона, чим толку сте изненадени.
Иначе, му се исполни желбата на Сетиен да седне на клупата на Барселона. Одамна не го криеше дека го посакува тоа.
Јас лично сум задоволен од изборот, вистинска промена во играта очекувам тек од наредна сезона, до крајот на оваа сезона како и да играат нема да биде пресудно. Добро е што му дадоа 2 ипол годишен договор, да си ја скоцка екипата по негов терк, ако продолжи да го негува стилот со кој беше препознатлив во Лас Палмас и Бетис, барем ќе гледаме убав фудбал од наредната сезона.

Сигурно е само привремено решение дури не се донеси Чави, а то би било најрано 2021.
Позната е Барселона по тоа дека ретко дава отказ на тренер, скоро сите тренери остануваат до крај на договор. Затоа и бев скептик се до последен момент дека ќе му дадат отказ на Валверде, мислев дека денеска само ќе му соопштат дека ќе биде тренер до крај на сезоната, а ќе договорат нов тренер кој би почнал од летото. Ама, еве после 17 години, Валверде е прв тренер кој доби отказ.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
3.726
Поени од реакции
2.044
То што сезонава го прај Томас, Саул го нема напраено во сите сезони претходно. Родри лани исто така беше перфекција. Лоша форма е 10-20 натпревари, не е три сезони. 75% точни додавања немаат, ни 5 топки неможат да одземат, асистенци и голови мисловна именка. Ни дефанзивно ни офанзивно.

Коке на почеток од кариера почна екстра добро, имаше по 15-20 асистенции, сега ни 5 неможи да ги напрај. На Атлетико му треба креативна средина и играчи кои ќе ствараат шанси за напаѓачите. Тоа го нема 3-4 сезони. И ти не ги даваш нив за играчи што ко од шала ќе поделат по 20 асистенции во сезона? Хаххаха..
Полека малце, изгледа заборави брзо Саул каков играч беше до лани, пола Европа го бараа.

Според тебе кои играчи треба да се донесат за замена на овие двата, онака ме интересира мислење, ама немој да извадиш сега некој играч кој ни на фудбал менаџер шо не можиме да го собериме, туку играч кој моментално е достапен на пазарот и би го заменил Коке/Саул
Автоматски споено мислење:

Туку не пишал никој, навистина Суарез аут 4 месеци ?
Не дај боже
сега некоја повреда на Меси кој ќе го оддалечи од терените повеќе време и оде воз у кукуруз.
 
Последно уредено:
Член од
9 мај 2018
Мислења
605
Поени од реакции
481
Полека малце, изгледа заборави брзо Саул каков играч беше до лани, пола Европа го бараа.

Според тебе кои играчи треба да се донесат за замена на овие двата, онака ме интересира мислење, ама немој да извадиш сега некој играч кој ни на фудбал менаџер шо не можиме да го собериме, туку играч кој моментално е достапен на пазарот и би го заменил Коке/Саул
Автоматски споено мислење:

Туку не пишал никој, навистина Суарез аут 4 месеци ?
Не дај боже
сега некоја повреда на Меси кој ќе го оддалечи од терените повеќе време и оде воз у кукуруз.

Почни од тоа дека Банега е Модрич за Коке. Ло Селсо, Ериксен, Бруно Фернандез. Да можеби се поофанзивни од Коке, но нам ни фали офанзивен везен играч. Со толку добар голман и гранитна одбрана последниве 5-6 сезони, не треба тројцата играчи од средина да се дефанзивно ориентирани, доволно е еден:Габи, Родри, Саул, Томас, во комбинација со еден или двајца креатори.

Кога го имаавме Коке кој имаше по 15-20 асиситенции, имавме и напаѓачи кои имаат по 30-40 гола во сезона.Е сега Мората не можи да има 30 гола, не можеше ни Гризман зошто толку е капацитетот на средниот ред.

Играчи како Коке, Кореа, Лемар, и ваков Саул се измислени за клуб кој ќе биди некаде на врвот, но секогаш далеку од титули. Моментално Атлетико е таков клуб за жал.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
3.726
Поени од реакции
2.044
Почни од тоа дека Банега е Модрич за Коке. Ло Селсо, Ериксен, Бруно Фернандез. Да можеби се поофанзивни од Коке, но нам ни фали офанзивен везен играч. Со толку добар голман и гранитна одбрана последниве 5-6 сезони, не треба тројцата играчи од средина да се дефанзивно ориентирани, доволно е еден:Габи, Родри, Саул, Томас, во комбинација со еден или двајца креатори.

Кога го имаавме Коке кој имаше по 15-20 асиситенции, имавме и напаѓачи кои имаат по 30-40 гола во сезона.Е сега Мората не можи да има 30 гола, не можеше ни Гризман зошто толку е капацитетот на средниот ред.

Играчи како Коке, Кореа, Лемар, и ваков Саул се измислени за клуб кој ќе биди некаде на врвот, но секогаш далеку од титули. Моментално Атлетико е таков клуб за жал.
Ериксен да, ама Бруно Фернандез жити Бога кој фактор е Бруно Фернандез бе, испумпан играч кој окапа коски во Спортинг, да беше некој квалитетен досега мислиш немало да го прибери некоја голема екипа ? Банега ми го спомна, копачот Банега, не е лош играч ама не е ништо подобар од Коке, ете беше во Интер и што направи, правец во Севиља назад.
Саул да игра во било која поголема екипа од рангот на Реал, Сити и Баерн ќе кини и ќе има двоцифрен број на голови и асистенции знаеш зошто ? Затоа што Симеоне го форсира на неприродна позиција а некогаш го касапи и на лев бек, е затоа Саул е паднат од форма, и самиот играч илјада пати јавно има кажано дека не сака пивот да игра, туку сака да учествува повеќе во акции, да шутира а не да игра бек.
За Коке да до некаде си во право ама Саул ...
 
На врв Bottom