La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Ко ќе ми текни ЛШ против Реал дека не се фрлаше. :icon_lol: Предобар голман ама пеналите му се слаба точка. Можда треба да уплати часови кај Диего Алвес. А играчиве се приказна сама по себе. Нека го гледаат изведувањето од Родриго и нека учат. Штета што Саул и Коке неќат да си заминат од клубот.:(
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.103
Поени од реакции
16.534
Ко ќе ми текни ЛШ против Реал дека не се фрлаше. :icon_lol: Предобар голман ама пеналите му се слаба точка. Можда треба да уплати часови кај Диего Алвес. А играчиве се приказна сама по себе. Нека го гледаат изведувањето од Родриго и нека учат. Штета што Саул и Коке неќат да си заминат од клубот.:(
коке и Саул да си заминат од клубот, дали се читаш шо пишиш :)
Па Коке како шо игра од срце за клубот ни еден играч така не игра, душа остава на терен.
Двата најлојални играчи кои вистински го сакаат Атлетико, паднати се од форма точно, ама кога тие двата се во форма Атлетико е друга приказна, поготово Саул.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.103
Поени од реакции
16.534
Со Сетиен и оние играчи на Барса едно е сигурно :
Седумки ќе фрчат драги гледачи, барем ќе се збогатиме ние од страна :)
Инаку и тој не е материјал за Барселона, читав на нет дека и Куман корпа му дал на Барса :)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.572
Поени од реакции
81.110
Па да...WTF. Од нигде никаде го бркаат Валверде и го назначуваат овој анонимусов од Реал Бетис. Целата работа се заврши за помалце од 24 часа, мене ми изгледа дека ова е избрзан и непланиран потег. :toe: Да беше до Јуни тренер ај ќе сфатев, ама му даваат 2.5 годишен договор.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
коке и Саул да си заминат од клубот, дали се читаш шо пишиш :)
Па Коке како шо игра од срце за клубот ни еден играч така не игра, душа остава на терен.
Двата најлојални играчи кои вистински го сакаат Атлетико, паднати се од форма точно, ама кога тие двата се во форма Атлетико е друга приказна, поготово Саул.
Кое срце бе пас неможи да врзи. Ако се деца на клубот значи дека треба се да им простиме. Не треба само трчање, како муви без глај се 3 сезони уназад. Коке во Севиља стартер неможи да биди.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
И официјално
аут оф ноу уер

 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260

Сигурно е само привремено решение дури не се донеси Чави, а то би било најрано 2021.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Ни Валверде ни Енрике ни останатите анонимуси шо беа тренери после Пеп не се ништо повеќе од Сетиен. Проблемот не е тренерот туку играчкиот кадар.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.103
Поени од реакции
16.534
Кое срце бе пас неможи да врзи. Ако се деца на клубот значи дека треба се да им простиме. Не треба само трчање, како муви без глај се 3 сезони уназад. Коке во Севиља стартер неможи да биди.
Цел тим ако е за така треба да се мени, Коке придонесва многу за клубот кога е на терен, ама игра таква позиција што неговата работа на терен не иди до израз.
Јас повеќе се разочарвам од играчи како Лемар и Феликс кои се платени брдо пари а не играат ни 10 %, е таквите можи да си одат слободно од клубот уво нема да ме заболи ама да сакам да си замини Коке, никогаш.
Коке, Кореа, Хименез, Облак, Томас па и Савич се играчи коо даваат 110% кога се на терен и никогаш нејкам да го напуштат клубот се дури е така.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom