La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Фановите на Роналдо мора да се помират дека Меси е богот. Ако некој е најблиску до овие двајца во изминативе 10 години тоа е Суарез.:popce:
Суарез е најблизу до головите на Роналдо. Со техника во минус е влезен, не знае да трча и пас нема погодено...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.988
Marc-André ter Stegen picked up his 2nd assist of the season. He has more than ...
Eden Hazard
James Rodriguez
Isco Alarcón
Saúl Ñíguez
João Felix
Koke
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.895
Поени од реакции
16.204
@cholismo во својата најлоша сезона Гризман 5 гола 3 асистенции, Феликс 2 гола 1 асистенција (ок беше повреден троа). Аткетико надвор од битка за титула уште од декември, сега веројатно ти е јасно што значеше Гризман за Атлетико.
Срамота е да ми прајш ваков "мајтап"
Зошто? И двата се платени брдо пари, и двата не ги оправдуваат очекувањата, мислам хелоуу полусезона е 5 гола се нула, НУЛА, факинг Морено има повеќе гола даено, јас барем се помирив дека не ограбија Бенфика, вие уште во заблуда сте :)
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Срамота е да ми прајш ваков "мајтап"
Зошто? И двата се платени брдо пари, и двата не ги оправдуваат очекувањата, мислам хелоуу полусезона е 5 гола се нула, НУЛА, факинг Морено има повеќе гола даено, јас барем се помирив дека не ограбија Бенфика, вие уште во заблуда сте :)
Се ситеше ти за Гризман дека не му оди, затоа те цитирав. Иначе слабо досега и Гризман, никој не негира.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Кај ги наоѓа овие дупчињава за да ја шутира топката вгол?:cautious:
Автоматски споено мислење:

Кај ги наоѓа овие дупчињава за да ја шутира топката вгол?:cautious:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.895
Поени од реакции
16.204
Се ситеше ти за Гризман дека не му оди, затоа те цитирав. Иначе слабо досега и Гризман, никој не негира.
Па нормално ќе се ситам откако се ис...а врз клубот кој го издигна. Јас бев таа што тврдеше дека Гризман ќе распали во Барса, мислев дека ќе се снајди на било која позиција и дека ќе му легни таквиот стил на игра ама ете не било така. И Атлетико и Барса се зијан со тој трансфер факт.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.895
Поени од реакции
16.204
Играчиште, нека учат малце новите мили звезди како треба :cuc:
Додуша и одбраната на Атлетик денес е мизерија ама ајде.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Па нормално ќе се ситам откако се ис...а врз клубот кој го издигна. Јас бев таа што тврдеше дека Гризман ќе распали во Барса, мислев дека ќе се снајди на било која позиција и дека ќе му легни таквиот стил на игра ама ете не било така. И Атлетико и Барса се зијан со тој трансфер факт.
Полека девојче, 5 голс и 4 асистенции има само во Ла Лига, тек е почеток. Суарез имаше послаб почеток од него.
Различен стил, а и ја нема устата улога како во Атлетико. Таму он беше главна карика во нападот, тука е трета, плус многу помага во дефанзива и игра на непреродна позиција за него.
До крај на сезона гарантирам дека ќе има дабал учинок во лигата, со најмалку 15 голови и 10 асистенции.
Ја сум презадоволен до сега од него.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom