La Liga Santander 19/20

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    97
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 март 2018
Мислења
3.314
Поени од реакции
1.840
И тогаш беше тренер Емери на Севиља ко сега што е на Арсенал (@Chazzspaz ).
Ама сепак, Севиља и Арсенал не се на нивото на Барса па да можеме да ги споредуваме. Сити, Ливерпул, Баерн, Јуве (за домашни првенства зборам), во тој ранг на екипи каде што е и Барса, се убедливо најнеконстантни.
Неможе да биде работата до менталитет кога имаат играчи кои се и сешто имаат освоено во кариерите, па за таква разлика во играта да им се случува. Дома се супер, акции, течна игра, голови и се со ред. На гости доаѓаат и неможат ебан шут во гол со Гранада 60 минути да створат (истото и со Билбао беше).
Е тоа е најверојатно до тренерот, на гости им мести некоја друга тактика која засега Господ не можи да ја свати.
Да немаш еден е... шут на гол а во тимот ти играат Меси, Гризман и Суарез е стварно за чудење.
Гранада е незгодна оваа сезона ама тоа нема никаква врска со она што го играше Барселона, уствари ништо не играше
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.590
Поени од реакции
14.751
Сега играчиве на Реал ќе се опуштат и ќе јадат петарда од Севиља, а се надевав дека ќе им извадиме барем нерешeно :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
3.314
Поени од реакции
1.840
Јас мислев дека Гризман како крило ќе се снајди во Барселона ама не било така, ликот е тотално неупотреблив на таа позиција и тоа Валверде го знае, го гледа ама нема мадиња да го седни на клупа Суарез, изјавил пред некој ден демек очекувам Гризман да се прилагоди во нападот заедно со Меси и Суарез, ненормален.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
28.962
Поени од реакции
63.702
Ne moze Grizman da igra krilo, prvo i osnovno stilot na igra ne mu e takov, ne e prodoren igrac so dobar centarsut, vtoro on e gol igrac i ekipata treba da igra za nego, ne on za nea.
Inace kaza komentarorot eden sut u ramki Barsa protiv Granada...... Sram.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
1.601
Поени од реакции
1.441
Јас мислев дека Гризман како крило ќе се снајди во Барселона ама не било така, ликот е тотално неупотреблив на таа позиција и тоа Валверде го знае, го гледа ама нема мадиња да го седни на клупа Суарез, изјавил пред некој ден демек очекувам Гризман да се прилагоди во нападот заедно со Меси и Суарез, ненормален.
Griezmann и Suarez две топки заедно дали имаа добиено. Проблемот е што тимот не праи шанси...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
3.314
Поени од реакции
1.840
Griezmann и Suarez две топки заедно дали имаа добиено. Проблемот е што тимот не праи шанси...
епа не прави, јас мислам дека Фати - Гризман - Меси треба да се проба, од ко влезе малиот направи повеќе и од Гризман и Суарез заедно.
Автоматски споено мислење:

Мене ме интересира севишнипт тренер шо замисла имаше кога запнаа за Нејмар, пошто очигледно е дека Суарез мора да игра прва постава, кај ќе го вметнеше Гризман ? На клупа ќе го заковаше гарант
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
1.601
Поени од реакции
1.441
епа не прави, јас мислам дека Фати - Гризман - Меси треба да се проба, од ко влезе малиот направи повеќе и од Гризман и Суарез заедно.
Треба да се проба, ама што очекуваш да направат Griezmann и Suarez??? Напаѓач без да добива топки...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
3.314
Поени од реакции
1.840
Треба да се проба, ама што очекуваш да направат Griezmann и Suarez??? Напаѓач без да добива топки...
За Гризман не знам ама Суарез кога и да добиеше топка се плеткаше и ќе му ја одземеа играчите на Гранада во две секунди.
Печен е за на клупа Суарез ама тоа нема да се случи оти му е најверно другарче на Меси и Валверде ќе јади заушки
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.059
Поени од реакции
1.794
После долги долги години дочекавме сезона каде што Барселона и Реал се двете слаби,лоши,мизерни,потрошени и покрај многу пари вложени :D..не личат на себе двата гиганти....а какви беа пред едно 10 години и каков жар имаше на нивните дуели во времињата на Пеп и Мурињо...сега и да изгубат една од друга не се нервираат,како ништо да не било...Барса е презаситена од Ла Лига...Реал со титулите во ЛШ е презаситен од се и сешто..буквално како фудбал да не му се игра..посебно на Реал Мадрид..мачење се кога ќе ги гледаш Бензема,Крос,Модрич,Касемиро,Бејл,Марсело и Рамос ..кој сака тренер нека му е не бива повеќе екипа од нив
 
Член од
5 март 2018
Мислења
3.314
Поени од реакции
1.840
После долги долги години дочекавме сезона каде што Барселона и Реал се двете слаби,лоши,мизерни,потрошени и покрај многу пари вложени :D..не личат на себе двата гиганти....а какви беа пред едно 10 години и каков жар имаше на нивните дуели во времињата на Пеп и Мурињо...сега и да изгубат една од друга не се нервираат,како ништо да не било...Барса е презаситена од Ла Лига...Реал со титулите во ЛШ е презаситен од се и сешто..буквално како фудбал да не му се игра..посебно на Реал Мадрид..мачење се кога ќе ги гледаш Бензема,Крос,Модрич,Касемиро,Бејл,Марсело и Рамос ..кој сака тренер нека му е не бива повеќе екипа од нив
Шо ти требаше сега ова да го пишиш од нигде никаде после полноќ :)
Сеа утре за инает Реал 0:5 ќе тепа и Барса ќе ги нанижи 25 победи со ред ...

А таман се понадевав тро :place:
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
1.601
Поени од реакции
1.441
После долги долги години дочекавме сезона каде што Барселона и Реал се двете слаби,лоши,мизерни,потрошени и покрај многу пари вложени :D..не личат на себе двата гиганти....а какви беа пред едно 10 години и каков жар имаше на нивните дуели во времињата на Пеп и Мурињо...сега и да изгубат една од друга не се нервираат,како ништо да не било...Барса е презаситена од Ла Лига...Реал со титулите во ЛШ е презаситен од се и сешто..буквално како фудбал да не му се игра..посебно на Реал Мадрид..мачење се кога ќе ги гледаш Бензема,Крос,Модрич,Касемиро,Бејл,Марсело и Рамос ..кој сака тренер нека му е не бива повеќе екипа од нив
Како бе презаситени Barcelona? Губат од екипа што цел тим им вреди 33m како новиот наш резервен бек Junior Firpo.
Утакмицава требаше да ја победат на индивидуален квалитет, бековите, S.Roberto, De Jong, Rakitic, требаше со два асални паса/шута до напаѓачите да ја решат утакмицата.
Штоперот Lenglet имаше повеќе шута од цела средина, што повеќе ...
Трагедија во пичку матер
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.059
Поени од реакции
1.794
Шо ти требаше сега ова да го пишиш од нигде никаде после полноќ :)
Сеа утре за инает Реал 0:5 ќе тепа и Барса ќе ги нанижи 25 победи со ред ...

А таман се понадевав тро :place:
Да бе така то беше :D
Автоматски споено мислење:

Како бе презаситени Barcelona? Губат од екипа што цел тим им вреди 33m како новиот наш резервен бек Junior Firpo.
Утакмицава требаше да ја победат на индивидуален квалитет, бековите, S.Roberto, De Jong, Rakitic, требаше со два асални паса/шута до напаѓачите да ја решат утакмицата.
Штоперот Lenglet имаше повеќе шута од цела средина, што повеќе ...
Трагедија во пичку матер
Како да не му се игра делуваат,онака сакаат рутински да победат ама изгледа неможат или нешто не е во ред со самата поставеност и пристап..ама реално и ако размислиш немаат којзнае каква мотивација за Ла Лига 80% од играчите во екипата..
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.091
Поени од реакции
6.289
Член од
26 јануари 2009
Мислења
8.100
Поени од реакции
9.221
Да бе така то беше :D
Автоматски споено мислење:Како да не му се игра делуваат,онака сакаат рутински да победат ама изгледа неможат или нешто не е во ред со самата поставеност и пристап..ама реално и ако размислиш немаат којзнае каква мотивација за Ла Лига 80% од играчите во екипата..

Plus koi rezultati gi sakash bez sredina, a i generalno real nema klupa za napad i sredina. James igra sredina ffs, James koj e ofanziven igrach treba da misli na defanzivni zadachi, Kross si dzogira ic kur ne go boli. Formacija protiv psg beshe 4-2-4.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
3.395
Поени од реакции
5.891
Како што тргнаа годинава лигава со 60 поени ќе се освои, а до пред некои сезони и 90 поени не беа доволни.

Вака порано беше во ПЛ, се освојуваше со мали поени и се вадевме дека конкуренцијата е голема и малите ги тепаат големите, уствари бевме за нигде. Сега стана обратно во ПЛ две екипи идат над 100 поени, а Ла Лига ќе се вадат вака.
 
На врв Bottom