La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 август 2009
Мислења
3.601
Поени од реакции
5.106
Чекам од @dragonsky да извади статистика Тер Штеген колку пати имал клин шит од кога е дојден Куртоа у Реал :kafence:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.256
Чекам од @dragonsky да извади статистика Тер Штеген колку пати имал клин шит од кога е дојден Куртоа у Реал :kafence:
Од 2018/2019 до сега во сите натпреварувања (без супер купот лани, пошто знам дека тогаш не беше Куртоа во Реал уште.....и да, 2-3 меча од Лига натпреварите на Тер Штеген треба да се сецнат пошто тогаш не играше Куртоа за Реал, ама ептен ми е замарање да гледам све тоа :D )

Тер Штеген:
61 натпревар
24 клин шитс
Автоматски споено мислење:

Инаку не сум ни ја фан на Тер Штеген ептен, знам во фан клуб Арсенал се молеа Лено да стане како Тер Штеген..им реков дека е бољи да не се надеваат на тоа дека Тер Штеген не е нешто посебно..ме нападнаа дека бил најдобар голман у Шпанија :/
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.635
Тер Штеген и Куртоа моментално не идат во иста реченица, Куртоа нема клин шит сто натпревари, е.... тој носот како сколовранец шо е :D
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.601
Поени од реакции
5.106
Од 2018/2019 до сега во сите натпреварувања (без супер купот лани, пошто знам дека тогаш не беше Куртоа во Реал уште.....и да, 2-3 меча од Лига натпреварите на Тер Штеген треба да се сецнат пошто тогаш не играше Куртоа за Реал, ама ептен ми е замарање да гледам све тоа :D )

Тер Штеген:
61 натпревар
24 клин шитс
Автоматски споено мислење:

Инаку не сум ни ја фан на Тер Штеген ептен, знам во фан клуб Арсенал се молеа Лено да стане како Тер Штеген..им реков дека е бољи да не се надеваат на тоа дека Тер Штеген не е нешто посебно..ме нападнаа дека бил најдобар голман у Шпанија :/
Хахах Ок добра статистика си извадил, ја на шала поише пошто Куртоа го направија дно дна. А уствари Реал е година ипол дно :)
Еве Барса годинава 3 клин шита дали ќе има у лигава, и нема да биде до Тер Штеген, топ голманче е
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Тер Штеген е Облак за Куртоа

Ех Чоло, Чоло. Во 6то коло титула можеше да си резервираш. :icon_lol: Честит отказ за Валверде btw.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.601
Поени од реакции
5.106
Побрзо отказ сопственикот ќе си дај одколку Чоло да добие отказ :D
И тоа што викаш, само што Атлетико више не е клуб да се чека 3/4 години за некое "изненадување" да напраи. Ќе се бара титула годинава...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.635
И тоа што викаш, само што Атлетико више не е клуб да се чека 3/4 години за некое "изненадување" да напраи. Ќе се бара титула годинава...
па како тргнале Реал и Барса треба да се ептен копуци да не освојат, немаат веќе изговор од типот не можиме да се носиме со Барса и Реал оти имаат најкомплетна екипа оваа сезона и се испотрошија на играчи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom