La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Koga kje se igra super kupot vo Spanija?
Оваа сезона има измени во тој куп не знам дали знајш, учествуваат 4 екипи, Валенсија, Барселона, Реал и Атлетико.
Полуфиналните натпревари ќе се играат на 8 и 9 Јануари а финалето на 12 Јануари.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Оваа сезона има измени во тој куп не знам дали знајш, учествуваат 4 екипи, Валенсија, Барселона, Реал и Атлетико.
Полуфиналните натпревари ќе се играат на 8 и 9 Јануари а финалето на 12 Јануари.
Da, znam za toa. Samo terminot na odigruvanje ne mi bese poznat. Mislam deka vo Maroko kje se igra ovoj super kup.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Da, znam za toa. Samo terminot na odigruvanje ne mi bese poznat. Mislam deka vo Maroko kje se igra ovoj super kup.
Саудиска Арабија
Автоматски споено мислење:


Atlético has cleared 100% of the 202 million debt it had with the Tax Agency, as reported in its edition of the newspaper Expansión. The rojiblanco club, he says, would have reached an agreement to make payments since March 2013, payments that he has completed before the deadline, 2020. The last advance payment was August 30. It is already zero.

Изгледа стварно нафта нашле под стадион :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Каква драма се деси на натпреварот Мајорка - Атлетик на крајот:vozbud:
Свират пенал за Мајорка 81 минута, промашуваат, по неколку минути со ВАР свират пенал за Атлетик, овој пат Адуриз беше трагичар и му го одбрани голманот. Последни минути од судиско продолжение Мајорка имаа неколку шанси за гол, па пак ВАР гледаа за можна игра со рака, ништо од пенал. Изведуваат слободен удар Мајорка последни секунди и даваат гол, го поништва судијата, офсајд :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Ako vaka produzi Barca, titulata kje fakja patot za madrid...
Барса утре игра :coffee:
Автоматски споено мислење:

Штотуку го изгледав пресот на Марселино и не можам да си повервам шо слушнав o_O
Наводно според Марселино освојувањето на купот било капаче на се она што се случувало во клубот изминатиов период.
Му рекле да се откажи од купот и да се фокусира на место кое носи ЛШ, ( тој период Валенсија имаа криза и беа долу на табела )
Играчите и навивачите сакале да се борат до крај за купот и така и испадна.
Откако го освоиле купот Лим не му честитал за купот туку само за квалификувањето во ЛШ.

Парехо пред некој ден напиша статус, демек " среќно мистер и се надевам таму кај што ќе одиш ќе те остават да работиш "
Еве линк од пресот, подолу во коментари има уште изјави
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Парехо е идното тренериште. Сигурно ќе има работено со над 30 тренери. :icon_lol:
Прегледај го приврзокот 217235
Да си го собериме ние, посекако ни фали таков играч на средина :)
Автоматски споено мислење:

Зошто Барди не игра прва повеќе кај Леванте ? Мислам дека и лани имаше доста натпревари од клупа ако не се лажам.
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
Benzema balon d'or :ojeaa:
Преценет овој Хамес :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Бернабе пола стадион празен, и не е прв пат.
Автоматски споено мислење:

Винициус мизерија од играч, мизерија жива.
Овој е калибар за во Алавес бе луѓе никој не можи да ме убеди во тоа, и не, не го велам од инает дека игра за Реал, едниставно ликот нема појма од фудбал, ни топка знај да прими, ни да шутира знае абе дно, дно
 
Последно уредено:

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.829
Поени од реакции
24.225
@cholismo Атлетико што вака да губат?
И мене ми е ова чудно со оглед на тоа што го имаат ултра мега гига јакиот играч Маркос Љоренте.

Реал мора да размислува за враќање на Одегард. После огромната фама што се створи за детево на 15 години и дека ќе е преценет и ќе пропадне, многу стрпливо си ја гради кариерата и се оформува во прејак играч.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.632
И мене ми е ова чудно со оглед на тоа што го имаат ултра мега гига јакиот играч Маркос Љоренте.

Реал мора да размислува за враќање на Одегард. После огромната фама што се створи за детево на 15 години и дека ќе е преценет и ќе пропадне, многу стрпливо си ја гради кариерата и се оформува во прејак играч.
Не се гибај ти оти прееска со мизерниот Леванте од 3:0 стигна Куртоа да ве вади на крај
Инаку да, мизерни бевме денес, сите до еден, очекував кикс тука ама играта загрижува.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom